Autofokus

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
6
Optyka:
8
Budowa:
7.5
Marka:
Sigma
Nasza ocena:

83%

Do naszej redakcji trafiła pełnoklatkowa Sigma 24-35 mm f/2 DG HSM ART. Pokrywa ona często używany przez zawodowców zakres ogniskowych, oferuje stałe światło f/2 oraz cichy napęd autofokusa. Czy jednak obiektyw sprosta wyśrubowanym oczekiwaniom profesjonalnych fotografów i ma szansę stać się ich pierwszym wyborem?

0

Autor: Michał Chrzanowski

18 Wrzesień 2015
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

 

3. Autofokus


Na pokładzie Sigmy 24-35 mm f/2 DG HSM ART znalazł się silnik HSM (Hyper Sonic Motor), który zapewnia cichą, szybką i stabilną pracę autofokusa. Ponadto za sprawą minimalnej odległości ogniskowania wynoszącej 28 cm, sprzęt oferuje funkcję makro osiągając skalę odwzorowania 1:4,4. W praktyce system automatycznego ustawiania ostrości działa bardzo sprawnie i płynnie. Przeostrzenie przez cały zakres odległości zajmuje obiektywowi 0,3-0,4 sekundy. Oczywiście nieco słabszy rezultat jest osiągany podczas fotografowania w gorszych warunkach oświetleniowych, lecz jest to już bardziej kwestia aparatu, niż wydajności silnika AF w obiektywie. Podsumowując, po zamocowaniu nowej Sigmy do Canona EOS 5D Mark III otrzymaliśmy efektywny duet, który zapewnia szybki i płynnie działający autofokus.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Na tubusie znalazł się klasyczny przełącznik AF/MF, dzięki któremu możemy aktywować manualne ustawianie ostrości. W tym celu pomocnym okaże się umieszczony najbliżej przedniej soczewki gumowy pierścień, który obraca się z należytym oporem. Dzięki temu oraz wyraźnym rowkowaniom ręczne ostrzenie okazuje się wygodne i precyzyjne.



]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Najnowsza 35-tka Samyanga proponuje alternatywę dla natywnego obiektywu Sony w dużo niższej cenie. Czy przypłacimy to jakością obrazu? Zobaczcie zdjęcia...
14
3
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Reprezentujący średnią półkę cenową, manualny Irix 45 mm f/1.4 obiecuje wykonanie i rezultaty godne obiektywu wyższej klasy. Sprawdziliśmy jak ta egzotyczna ogniskowa sprawdza się w praktyce.
13
0
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Jakich efektów możemy spodziewać się po profesjonalnym obiektywie standardowym z serii Lumix S? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane szkłem Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4.
10
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)