Sigma EF-630 – duża moc, TTL, HSS i możliwość aktualizacji

Sigma EF-630 – duża moc, TTL, HSS i możliwość aktualizacji
Sigma zaprezentowała nową lampę błyskową. Model EF-630 będzie kompatybilny z systemami TTL popularnych lustrzanek. Ponadto otrzymamy możliwość synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania i aktualizację firmware’u za pomocą opcjonalnej stacji dokujące.
Sigma nie zwalnia tempa. Po niedawnych premierach dwóch bezlusterkowców sd Quattro i sd Quattro H i dwóch obiektywów 50-100mm f/1.8 DC HSM ART oraz 30mm f/1.4 DC DN Contemporary przyszła kolej na następną nowość – lampę błyskową Sigma EF-630. Jest to następca wysłużonego już modelu EF-610.

Nowa konstrukcja posiada zakres ogniskowych 24-200 mm – i sądzą po numeracji – liczbę przewodnią równą 63. Głowicę lampy możemy odchylić do góry o 90 stopni, w dół o 7 stopni i obrócić na boki o 180 stopni. Ponadto lampa jest kompatybilna z systemami TTL aparatów Nikon, Canon i Sigma oraz oferuje synchronizację z krótkimi czasami naświetlania. Co więcej, firmware modelu EF-630 możemy aktualizować za pomocą opcjonalnego urządzenia dokującego FD-11, które zostało wyposażone w gniazdo gorącej stopki.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Sigma EF-630 posiada także panel LCD, który wyraźniej wyświetli prezentowane opcje menu. W połączeniu z pokrętłem umieszczonym na boku obudowy oba rozwiązania powinny zoptymalizować pracę podczas zmiany poszczególnych ustawień. Lampa może być zasilana czterema bateriami AA lub akumulatorkami.

Jak na razie producent nie podał więcej informacji o modelu Sigma EF-630. Nie wiadomo także kiedy i w jakiej cenie pojawi się na rynku nowa lampa błyskowa. Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za stację dokującą FD-11 również nie została ujawniona. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie sigma-foto.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12