Sigma EF-630 – duża moc, TTL, HSS i możliwość aktualizacji

0
Michał Chrzanowski
25 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Sigma zaprezentowała nową lampę błyskową. Model EF-630 będzie kompatybilny z systemami TTL popularnych lustrzanek. Ponadto otrzymamy możliwość synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania i aktualizację firmware’u za pomocą opcjonalnej stacji dokujące.
Sigma nie zwalnia tempa. Po niedawnych premierach dwóch bezlusterkowców sd Quattro i sd Quattro H i dwóch obiektywów 50-100mm f/1.8 DC HSM ART oraz 30mm f/1.4 DC DN Contemporary przyszła kolej na następną nowość – lampę błyskową Sigma EF-630. Jest to następca wysłużonego już modelu EF-610.

Nowa konstrukcja posiada zakres ogniskowych 24-200 mm – i sądzą po numeracji – liczbę przewodnią równą 63. Głowicę lampy możemy odchylić do góry o 90 stopni, w dół o 7 stopni i obrócić na boki o 180 stopni. Ponadto lampa jest kompatybilna z systemami TTL aparatów Nikon, Canon i Sigma oraz oferuje synchronizację z krótkimi czasami naświetlania. Co więcej, firmware modelu EF-630 możemy aktualizować za pomocą opcjonalnego urządzenia dokującego FD-11, które zostało wyposażone w gniazdo gorącej stopki.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Sigma EF-630 posiada także panel LCD, który wyraźniej wyświetli prezentowane opcje menu. W połączeniu z pokrętłem umieszczonym na boku obudowy oba rozwiązania powinny zoptymalizować pracę podczas zmiany poszczególnych ustawień. Lampa może być zasilana czterema bateriami AA lub akumulatorkami.

Jak na razie producent nie podał więcej informacji o modelu Sigma EF-630. Nie wiadomo także kiedy i w jakiej cenie pojawi się na rynku nowa lampa błyskowa. Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za stację dokującą FD-11 również nie została ujawniona. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie sigma-foto.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)