Sigma EF-630 – duża moc, TTL, HSS i możliwość aktualizacji

0
Michał Chrzanowski
25 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Sigma zaprezentowała nową lampę błyskową. Model EF-630 będzie kompatybilny z systemami TTL popularnych lustrzanek. Ponadto otrzymamy możliwość synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania i aktualizację firmware’u za pomocą opcjonalnej stacji dokujące.
Sigma nie zwalnia tempa. Po niedawnych premierach dwóch bezlusterkowców sd Quattro i sd Quattro H i dwóch obiektywów 50-100mm f/1.8 DC HSM ART oraz 30mm f/1.4 DC DN Contemporary przyszła kolej na następną nowość – lampę błyskową Sigma EF-630. Jest to następca wysłużonego już modelu EF-610.

Nowa konstrukcja posiada zakres ogniskowych 24-200 mm – i sądzą po numeracji – liczbę przewodnią równą 63. Głowicę lampy możemy odchylić do góry o 90 stopni, w dół o 7 stopni i obrócić na boki o 180 stopni. Ponadto lampa jest kompatybilna z systemami TTL aparatów Nikon, Canon i Sigma oraz oferuje synchronizację z krótkimi czasami naświetlania. Co więcej, firmware modelu EF-630 możemy aktualizować za pomocą opcjonalnego urządzenia dokującego FD-11, które zostało wyposażone w gniazdo gorącej stopki.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Sigma EF-630 posiada także panel LCD, który wyraźniej wyświetli prezentowane opcje menu. W połączeniu z pokrętłem umieszczonym na boku obudowy oba rozwiązania powinny zoptymalizować pracę podczas zmiany poszczególnych ustawień. Lampa może być zasilana czterema bateriami AA lub akumulatorkami.

Jak na razie producent nie podał więcej informacji o modelu Sigma EF-630. Nie wiadomo także kiedy i w jakiej cenie pojawi się na rynku nowa lampa błyskowa. Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za stację dokującą FD-11 również nie została ujawniona. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie sigma-foto.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
5
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Hadley Pro 2020 to nowa odsłona legendarnej torby Billingham
Hadley Pro 2020 to nowa odsłona legendarnej torby Billingham
Cudowna klasyka połączona w wytrzymałością, funkcjonalnością i praktycznymi rozwiązaniami - tak w skrócie można opisać najnowszą torbę Billingham Hadley Pro...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)