iPhone 5 - Podsumowanie

iPhone 5 to następca modelu 4S. Czy nowa cyfra pojawiająca się w nazwie smarfona firmy Apple oznacza duże zmiany? Postanowiliśmy przetestować iPhone'a 5 pod kątem możliwości fotograficznych i porównać go z poprzednikiem.

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Sierpień 2013
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

iPhone przeszedł długą drogę w kwestii jakości fotografowania. iPhone 3G był wyposażony w archaiczny aparat fotograficzny. Od modelu 4S mamy do czynienia z przyzwoitym aparatem, który śmiało może konkurować z prostymi kompaktami. W tym kontekście iPhone 5 nie przynosi rewolucyjnych zmian. Efekty uzyskane za jego pomocą są porównywalne do tych z iPhone'a 4S.

Do jego głównych zalet należy zaliczyć prostą i intuicyjną obsługę oraz dostęp do aplikacji umożliwiających modyfikację zarejestrowanego obrazu.

Minusem jest nadal słaba bateria oraz brak możliwości wpływu na parametry fotografowania, takie jak chociażby czułość czy balans bieli.

Dla tych, którzy planują zakup swojego pierwszego iPhone'a to dobry model. To z pewnością najszybszy iPhone z najbardziej zaawansowanym aparatem. Tym, którzy mają już iPhone'a 4S odradzamy wymianę. Różnice między smartfonami nie są duże. Warto poczekać na najnowszy model i przekonać się czy Apple zdecyduje się na bardziej odważne rozwiązania.

Porównanie iPhone'a 4S z poprzednimi modelami (3G, 3GS i 4) znajdziecie w naszym teście smartfona iPhone 4S.

+ bardzo dobra jakość obrazu na niskich czułościach

+ wygodna i intuicyjna obsługa

+ dostęp do wielu aplikacji umożliwiających wpływ na obraz

+ panoramy

- brak wpływu na parametry fotografowania takie jak czułość, przesłona, czas naświetlania

- niska wydajność baterii

1. Wstęp

2. Ergonomia, wykonanie i użytkowanie

3. Jakość zdjęć

4. Porównanie modeli 4S i 5

5. Podsumowanie

6. Zdjęcia przykładowe

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)