iPhone 5 - Jakość zdjęć

iPhone 5 to następca modelu 4S. Czy nowa cyfra pojawiająca się w nazwie smarfona firmy Apple oznacza duże zmiany? Postanowiliśmy przetestować iPhone'a 5 pod kątem możliwości fotograficznych i porównać go z poprzednikiem.

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Sierpień 2013
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Zdjęcia z iPhone'a 5 mają bardzo dobrą jakość. W przypadku dużej ilości światła otrzymujemy nasycone, ostre obrazy, do których trudno się przyczepić. Trochę gorzej jest w przypadku trudniejszych warunków oświetleniowych, kiedy urządzenie korzysta z wyższych czułości. Na fotografiach pojawia się szum. Jego rozkład jest jednak przyjemny dla oka. W przypadku zdjęć nocnych iPhone naświetla na światła, co umożliwia zachowanie atmosfery świetlnej fotografowanej sceny. Jak długo może nie zwiększa on także czułości, co trzeba zaliczyć na plus.

Całkiem dobrze radzi sobie diodowa lampa błyskowa. Światło uzyskane za jej pomocą jest w miarę równomierne, jak na jej miniaturowe rozmiary.

ISO 160

Panoramy wykonuje się w prosty sposób. Wystarczy powoli przesuwać aparat zgodnie ze strzałką, pamiętając o zachowaniu płaszczyzny poziomej. Pomaga nam w tym poziomica, która daje znać, kiedy odsuwamy aparat od osi. iPhone 5 dobrze radzi sobie ze składaniem panoram, jeżeli poprawnie zarejestrujemy obrazy.

Warto wspomnieć, o tym, że po aktualizacji oprogramowania funkcja panoramy dostępna jest również w iPhonie 4S.

1/4184 s, f/2.4, ISO 50, ogniskowa: 33 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

Urok korzystania z aparatu, w który wyposażony jest iPhone 5 polega w części na możliwości korzystania z szeregu aplikacji fotograficznych, umożliwiających przetwarzanie zdjęć. Prym w tej dziedzinie wiedzie bezsprzecznie Instagram.

Zdjęcia wykonane za pomocą Hipstamatica możecie zobaczyć na blogu autora tego tekstu.

Szerzej o tym temacie pisaliśmy w cyklu poświęconym aplikacjom fotograficznym na iPhone'a.

1. Wstęp

2. Ergonomia, wykonanie i użytkowanie

3. Jakość zdjęć

4. Porównanie modeli 4S i 5

5. Podsumowanie

6. Zdjęcia przykładowe

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)