iPhone 5 - Porównanie modeli 4S i 5

iPhone 5 to następca modelu 4S. Czy nowa cyfra pojawiająca się w nazwie smarfona firmy Apple oznacza duże zmiany? Postanowiliśmy przetestować iPhone'a 5 pod kątem możliwości fotograficznych i porównać go z poprzednikiem.

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Sierpień 2013
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Postanowiliśmy porównać jakość zdjęć uzyskiwaną za pomocą poprzedniego modelu iPhone'a. Poniżej prezentujemy efekty. Zdjęcia studyjne wykonaliśmy na czułości 50 ISO.

Reprodukcja szczegółów

iPhone 5 nie ma problemu z reprodukcją nawet najdrobniejszych szczegółów obrazu. Obraz z tego modelu wydaje się być minimalnie ostrzejszy i bardziej kontrastowy, niż ten z iPhone'a 4S, ale różnica nie jest duża.

iPhone 4S, ISO 50
iPhone 5, ISO 50

Reprodukcja kolorów

Oddanie kolorów jest w obu modelach naturalne. W modelu 5 są one minimalnie bardziej kontrastowe i nasycone. Trudno do końca obiektywnie przyjrzeć się temu zagadnieniu, ponieważ nie mamy wpływu na balans bieli.

iPhone 4S
iPhone 5

Szum

Najsłabszą stroną aparatów wbudowanych w iPhone'y są wysokie czułości. Niestety czułości nie możemy ustawiać ręcznie, tym samym jesteśmy skazani na wybór aparatu. DO czułości ISO 400 jakość nie jest jeszcze najgorsza. Porównanie obu modeli wypada podobnie, ze wskazaniem na iPhone'a 5.

iPhone 5, ISO 400, pełny kadr, obok powiększenie 1/1
iPhone 4S, ISO 400, pełny kadr, obok powiększenie 1/1

Udało nam się również zarejestrować zdjęcie na czułości ISO 2000, której niestety nie możemy uznać za użyteczną. Szum jest bardzo duży i nieprzyjemny dla oka.

iPhone 5, ISO 2000, pełny kadr, obok powiększenie 1/1

1. Wstęp

2. Ergonomia, wykonanie i użytkowanie

3. Jakość zdjęć

4. Porównanie modeli 4S i 5

5. Podsumowanie

6. Zdjęcia przykładowe

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)