Poppy zmieni iPhone'a w przeglądarkę i kamerę 3D

Autor: Michal Grzegorczyk

28 Czerwiec 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Kto pamięta przeglądarki do trójwymiarowych zdjęć firmy View-Master? Urządzenie nazwane Poppy spełni taką samą rolę. Projekt pojawił się w serwisie kickstarter.com dwa dni temu, ale już teraz zebrał ponad 80 000 dolarów, co wystarczy do rozpoczęcia produkcji.

Ręka w górę kto pamięta przeglądarki trójwymiarowych zdjęć firmy View-Master? Wkładało się do nich tarcze z ułożonymi przeciwlegle parami kolorowych zdjęć, każde oko widziało "swoje" zdjęcie, a mózg łączył je w jeden trójwymiarowy obraz. Podobnie działa urządzenie nazwane Poppy, z tą różnicą, że zamiast tarcz ze zdjęciami trzeba do niego włożyć iPhone'a (iPhone 4, 4S, iPhone 5 lub iPod Touch piątej generacji), a poza przeglądaniem trójwymiarowych materiałów można je też rejestrować. Poppy nie ma w sobie żadnej elektroniki - to tylko obudowa z zestawem luster. Jeśli chcemy użyć Poppy do przeglądania, nie musimy polegać jedynie na własnych materiałach - w serwisie YouTube można znaleźć tysiące filmików nagranych w 3D, które bez problemów można wyświetlić na ekranie iPhone'a.

Projekt stworzenia Poppy pojawił się w serwisie kickstarter.com dwa dni temu. Do uruchomienia produkcji potrzeba było 40 000 dolarów - w tej chwili deklaracje chętnych przekraczają już 80 000 dolarów. Pod tym linkiem można znaleźć więcej szczegółów na temat urządzenia.

tradycyjne przeglądarki 3D
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
5
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły