iPhone 4S - test

iPhone 4S to wielofunkcyjne urządzenie z aparatem fotograficznym z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości HD. Czy ma ono szansę konkurować z prostymi aparatami kompaktowymi? Przekonacie się o tym po lekturze naszego testu. Zobaczycie również jak wypada on w porównaniu ze swoimi poprzednikami: modelami 3G, 3GS i 4.

Wstęp

Już chyba dla wszystkich stało się jasne, że niepozorny aparat ukryty w iPhonie zdobywa coraz większe uznanie. Świadczy o tym m.in. popularność tego urządzenia na portalu Flickr oraz coraz częstsze wykorzystywanie go przez profesjonalistów. Fenomen telefonu firmy Apple to nie tylko aparat, ale cała gama aplikacji umożliwiających modyfikację obrazu na poziomie urządzenia, z Hipstamaticiem i Instagramem na czele. Najnowsze modele (4 i 4S) wyposażone zostały także w funkcję kamery, która umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości HD.

Parametry iPhone'a 4S:
  • Wymiary: 115,2 mm x 58,6 mm x 9,3 mm
  • Waga: 140 g
  • Monitor: 3,5-calowy panoramiczny wyświetlacz Multi-Touch o rozdzielczości 960x640 pikseli przy 326 ppi
  • Pojemność: 16GB/ 32GB/ 64GB
  • Aparat:[LST
]

Test został podzielony na następujące części:
  1. Wstęp
  2. Ergonomia, wykonanie i użytkowanie
  3. Jakość zdjęć
  4. Porównanie modeli 3G, 3GS, 4 oraz 4S
  5. Podsumowanie. Zdjęcia przykładowe

Komentarze
Polecane artykuły
Czy fotografia i zjawiska nadprzyrodzone to dobrana para? Odwiedziliśmy tegoroczny Fotofestiwal
3 Lip 2019
Z niektórymi miesiącami związane są nieodłącznie pewne wydarzenia. I tak czerwiec od razu kojarzy nam się z łódzkim Fotofestiwalem. Staramy się go odwiedzić co roku, choć na chwilę. Przyglądamy się tegorocznej edycji wydarzenia.
0
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0