Sony Xperia Z - test

Sony Xperia Z to kolejny smartfon z zaawansowanym aparatem fotograficznym, który postanowiliśmy przetestować w naszej redakcji. Przekonajcie się, jak wypada na tle konkurencji.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Lipiec 2013
Artykuł na: 6-9 minut

1. Wstęp

Sony Xperia Z to nowoczesny i elegancki smartfon wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości 13-megapikseli z zaawansowanymi możliwościami wpływu na obraz. Można do nich zaliczyć: zmianę czułości, korekcję ekspozycji, tryb seryjny oraz regulację balansu bieli.

Ponadto urządzenie oferuje kręcenie filmów w rozdzielczości Full HD, które wyświetlane są na 5-calowym wyświetlaczu. Oparty na systemie Android smartfon wyposażony jest w przetwornik Sony Exmor RS. Xperia Z dostępna jest w trzech kolorach: białym, czarnym i fioletowym.

Urządzenie może konkurować z takimi smartfonami jak Samsung Galaxy SIII, HTC One X czy iPhone 4S oraz ich nowszymi wersjami.

W teście skupiliśmy się na fotograficznych możliwościach Sony Xperia Z, pomijając tym samym wszystkie inne funkcje smartfona.

Parametry Sony Xperia Z:

 • Wymiary: 139 x 71 x7,9 mm
 • Waga: 146 g
 • Wyświetlacz: 5-calowy TFT, 16 milionów kolorów, rozdzielczość 1920x1080 pikseli
 • System operacyjny: Google Android 4.1 (Jelly Bean)
 • Aparat:[LST

]Test składa się z następujących części:

 1. Wstęp
 2. Ergonomia, wykonanie
 3. Tryby fotografowania i użytkowanie
 4. Jakość zdjęć
 5. Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów
 6. Podsumowanie
 7. Zdjęcia przykładowe

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Sony Xperia 1 II - zdjęcia przykładowe
Sony Xperia 1 II - zdjęcia przykładowe
Najnowsza flagowa Xperia to telefon, którym producent wracać ma do boju o miano najlepszego fotograficznego smartfona. Mieliśmy już okazję sprawdzić, jak radzi sobie w...
14
4
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3...
5
2
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona....
18
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)