Sony Xperia Z - test

Sony Xperia Z to kolejny smartfon z zaawansowanym aparatem fotograficznym, który postanowiliśmy przetestować w naszej redakcji. Przekonajcie się, jak wypada na tle konkurencji.
1. Wstęp

Sony Xperia Z to nowoczesny i elegancki smartfon wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości 13-megapikseli z zaawansowanymi możliwościami wpływu na obraz. Można do nich zaliczyć: zmianę czułości, korekcję ekspozycji, tryb seryjny oraz regulację balansu bieli.

Ponadto urządzenie oferuje kręcenie filmów w rozdzielczości Full HD, które wyświetlane są na 5-calowym wyświetlaczu. Oparty na systemie Android smartfon wyposażony jest w przetwornik Sony Exmor RS. Xperia Z dostępna jest w trzech kolorach: białym, czarnym i fioletowym.

Urządzenie może konkurować z takimi smartfonami jak Samsung Galaxy SIII, HTC One X czy iPhone 4S oraz ich nowszymi wersjami.

W teście skupiliśmy się na fotograficznych możliwościach Sony Xperia Z, pomijając tym samym wszystkie inne funkcje smartfona.Parametry Sony Xperia Z:
 • Wymiary: 139 x 71 x7,9 mm
 • Waga: 146 g
 • Wyświetlacz: 5-calowy TFT, 16 milionów kolorów, rozdzielczość 1920x1080 pikseli
 • System operacyjny: Google Android 4.1 (Jelly Bean)
 • Aparat:[LST
]Test składa się z następujących części:
 1. Wstęp
 2. Ergonomia, wykonanie
 3. Tryby fotografowania i użytkowanie
 4. Jakość zdjęć
 5. Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów
 6. Podsumowanie
 7. Zdjęcia przykładowe

Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0