wywiad

Wszystkie artykuły z tagiem: "wywiad" w serwisie fotopolis.pl:
“Fotografia to moje zajęcie” - wywiad z Tadeuszem Rolke
Z aparatem pracuje od 75 lat, ale ani myśli odwieszać go na kołek. O ostatnich projektach, pomysłach na kolejne cykle i o kobietach z Tadeuszem Rolke rozmawia Monika Szewczyk.
24 Maj 2019
Monika Szewczyk-Wittek
2
“Potrzeba zdjęć, by ludzie zrozumieli niezwykłość miejsc, które możemy stracić na zawsze” - rozmowa z dr Alexem Mustardem
Podwodny fotograf i biolog morski, dr Alex Mustard zyskał międzynarodową sławę dzięki swoim wspaniałym obrazom, które wielokrotnie zdobywały nagrody w najważniejszych konkursach fotograficznych. W rozmowie z nami opowiada o tym, jak z morskiego biologa przeistoczył się w fotografa i o swoich innowacyjnych sposobach wykonywania wspaniałych zdjęć podwodnych.
14 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
0
Porcja ulicznych inspiracji na dziś: Bruce Gilden na kanapie u Martina Parra
Dwie ikony w rozmowie na temat fotografii ulicznej. Czy to się mogło nie udać?
9 Maj 2019
Maciej Luśtyk
1
Góry szeroko widziane - rozmowa z Jakubem Witosem
„Każde wyjście w góry traktuję jako osobną przygodę - nie istotne, czy wybieram szlaki ogólnodostępne, czy planuję trudniejszą trasę. Nawet z niepozornej trasy można wrócić z pięknymi kadrami - wszystko jest kwestią nastawienia i szukania niebanalnych kadrów“ - zaznacza Jakub Witos, fotograf górski.
29 Kwi 2019
Redakcja Fotopolis
0
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
13 Kwi 2019
Maciej Luśtyk
5
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
15 Mar 2019
Marcin Grabowiecki
4
“Lubię, gdy moje projekty mają w sobie jakąś pułapkę” - o nowej książce rozmawiamy z Maciejem Jeziorkiem
W swojej nowej książce prosi nas o zrobienie zeza. W jakim celu? O jego nowej autorskiej publikacji, współczesnych książkach fotograficznych i postrzeganiu Orientu w Europie rozmawiamy z Maciejem Jeziorkiem.
5 Mar 2019
Julia Kaczorowska
0
„Było dla mnie oczywiste, że do Algierii pojadę z aparatem” - o książce i wystawie rozmawiamy z Tytusem Grodzickim
Tytus Grodzicki wraca do miejsc, w których spędził część swojego dzieciństwa. W swojej pierwszej książce, "Deglet Nour", fotograf zabiera nas do Algierii - innej, niż ta, którą znamy z wiadomości i książek. Wystawa Grodzickiego towarzyszy również otwarciu nowej przestrzeni twórczej na mapie Poznania - Centrali.
2 Mar 2019
Julia Kaczorowska
0
"Jestem na planie od rana do wieczora" - o pracy fotosisty rozmawiamy z Łukaszem Bąkiem
Na czym polega praca fotosisty? O kulisach pracy na planie filmowym, największych wyzwaniach dla fotografa i tym wszystkim, co się dzieje “pomiędzy”, opowiada nam Łukasz Bąk, fotosista “Zimnej Wojny”.
24 Lut 2019
Julia Kaczorowska
0
Jak fotografować dziką przyrodę zimą - radzi Łukasz Bożycki
O budowaniu zaufania, sposobach oswajania zwierząt, etyce w fotografii przyrodniczej i zaletach porażek rozmawialiśmy z Łukaszem Bożyckim.
29 Sty 2019
Michał Chrzanowski
0