historia

Wszystkie artykuły z tagiem: "historia" w serwisie fotopolis.pl:
Olympus obchodzi 100 urodziny. Poznaj historię firmy, która ma własne spojrzenie na fotografię
W tym roku Olympus świętuje jubileusz swojego powstania. Przyjrzyjcie się najważniejszym dokonaniom firmy.
13 Maj 2019
Maciej Luśtyk
3
“Polska” na eksport - niemal 300 fotografii z kultowego miesięcznika PRL-u do zobaczenia w Zachęcie
Miliony rozkładówek, kilkanaście wersji językowych, kilkuset autorów fotografii, trzy podstawowe edycje, z czego dwie wychodzące prawie nieprzerwanie od roku 1954 do 1989 - to imponujący obraz miesięcznika „Polska” w liczbach. Najciekawsze zdjęcia z magazynu od piątku będzie można oglądać w warszawskiej Zachęcie.
27 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
100 zdjęć na 100-lecie niepodległości - darmowy album już dostępny do pobrania
Odłóżcie na bok politykę i spójrzcie na historię Polski oczami rodzimych fotografów. Wydany przez Narodowe Archiwum Cyfrowe album prezentuje 100 wybranych wspólnie z internautami zdjęć, oferujących fantastyczny wgląd w różne aspekty życia w okresie XX-lecia międzywojennego.
23 Lis 2018
Maciej Luśtyk
0
Pierwsza dama internetu, czyli jak Playboy pomógł stworzyć format JPEG
Kilka dni temu zmarł Hugh Heffner, założyciel magazynu Playboy, co na nowo rozbudziło internetowe dyskusje na tematy związane z seksualnością i jej obrazowaniem. Nieważne jednak jak oceniamy czasopismo, przez przypadek przyczyniło się ono do rozwoju algorytmów odpowiedzialnych za kompresję obrazu, takich jak powszechnie używany JPEG.
6 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
David Douglas Duncan i Nikkor, czyli jak jedno spotkanie zmieniło historię japońskiej branży optycznej
W 1950 roku znany fotograf David Douglas Duncan odwiedził Japonię. Nie spodziewał się, że jedno wykonane wtedy zdjęcie odmieni oblicze fotografii reportażowej i da początek światowej popularności jednego z głównych producentów aparatów na świecie.
5 Cze 2017
Maciej Luśtyk
3
Jak ważne dla prasy było wynalezienie fotografii?
Jeśli kiedyś zastanawialiście się jak przełomowym dla świata prasy musiało być wynalezienie fotografii, dobrze obrazuje to film stworzony przez Josha Begleya, ukazujący jak na przestrzeni 165 lat zmieniała się 1 strona dziennika New York Times.
23 Lut 2017
Maciej Luśtyk
0
Steadicam ma już 40 lat. Zobaczcie, jak proste urządzenie zrewolucjonizowało kinematografię
Właśnie mija 40 lat od filmowego debiutu Steadicama - jednego z najczęściej używanych akcesoriów we współczesnej kinematografii, które pozwoliło na tworzenie niemożliwych wcześniej ujęć.
19 Gru 2016
Maciej Luśtyk
1
Najstarszy znany Nikon wylicytowany. Cena? Może zaskoczyć
Najstarszy znany produkcyjny model aparatu firmy Nikon trafił w nowe ręce. Suma za jaką go wylicytowano w Westlicht Photographica Auction robi wrażenie.
1 Gru 2016
Michał Chrzanowski
2
Zobacz, jak fotografia wojenna rozwinęła się podczas I wojny światowej
Mimo, że początki fotografii wojennej sięgają połowy XIX wieku, dopiero podczas I wojny światowej aparaty były na tyle małe, by móc zabrać je na linię frontu i pozostać mobilnym. Zobaczcie jak rozwój sprzętu wpłynął na postrzeganie wojny.
25 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Najstarszy znany aparat Nikona trafia na aukcję
Jeśli nie macie co zrobić z milionem złotych, mamy dla Was dobrą wiadomość. Na aukcji aparatów organizowanej przez Westlicht już niedługo będzie można kupić najstarszy znany produkcyjny model aparatu Nikona.
24 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0