Najlepsze książki fotograficzne 2013

0

Autor: Marcin Grabowiecki

22 Grudzień 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Książka fotograficzna zdobywa zasłużenie coraz większe uznanie, stając się jednym z najważniejszych sposobów opowiadania historii za pomocą fotografii. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy poprosić 12 specjalistów (twórców książek, właścicieli księgarni fotograficznych, kuratorów, grafików, fotografów) o podzielenie się z nami tytułami ich ulubionych książek mijającego roku. Zobaczcie jakie photobooki wybrali: Franek Ammer, Kuba Dąbrowski, Joanna Kinowska, Krzysztof Kowalski, Adam Mazur, Rafał Milach, Ania Nałęcka, Paweł Rubkiewicz, Maga Sokalska, Marta Szymańska, Paweł Szypulski oraz Marcin Grabowiecki.

Wstęp

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zapytać ekspertów z dziedziny publikacji fotograficznych o ich ulubione książki mijającego roku. Tego typu zestawienia są bardzo popularne za granicą. Przygotowują je m.in. takie magazyny jak: Photo-eye, Time, New York Times czy LensCulture. Pomyśleliśmy, że nie powinniśmy pozostawać w tyle.

Pierwsza edycja była dla nas eksperymentem. Zastanawialiśmy, czy wybory będą się powtarzać, czy nie. Żaden z typujących nie wiedział wcześniej, jakie książki wskażą inni. Efektem jest zestawienie, w którym 12 specjalistów wybrało dla Was 33 książki fotograficzne. Co ciekawe, zaledwie 2 tytuły powtórzyły się, dzięki czemu uzyskaliśmy bogaty i urozmaicony zestaw, pokazujący różnorodność rynku książek fotograficznych.

1. Wstęp

2. Franek Ammer

3. Kuba Dąbrowski

4. Marcin Grabowiecki

5. Joanna Kinowska

6. Krzysztof Kowalski

7. Adam Mazur

8. Rafał Milach

9. Ania Nałęcka

10. Paweł Rubkiewicz

11. Maga Sokalska

12. Marta Szymańska

13. Paweł Szypulski

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Recenzje
Tamron 28-75 mm f/2.8 i 70-180 mm f/2.8 - tandem doskonały?
Tamron 28-75 mm f/2.8 i 70-180 mm f/2.8 - tandem doskonały?
W jego torbie, oprócz korpusu Sony znajdziemy dziś tylko dwa zoomy o łącznym zakresie 28-180 mm i stałym świetle f/2,8. Czy ten lekki i kompaktowy zestaw to idealne...
144
2
Autel EVO II okiem eksperta - opinia Tomka Gładysa
Autel EVO II okiem eksperta - opinia Tomka Gładysa
Modelem EVO II Autel ma ambicje powalczyć o pozycję lidera w segmencie konsumeckich dronów. W końcu oferuje nawet 8K z trybem HDR, profile LOG i trzy wymienne kamery....
100
0
Co łączy piłkę nożną, fotografię i malarstwo Breugla?
Co łączy piłkę nożną, fotografię i malarstwo Breugla?
Zdjęcia holenderskiego fotografa Hansa Van Der Meera pokazują, że ograniczać nas może tylko nasza... nieograniczona wyobraźnia.
68
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)