Paweł Szypulski

Wszystkie artykuły z tagiem: "Paweł Szypulski" w serwisie fotopolis.pl:
Pozdrowienia z Auschwitz: Wszystko w porządku, brak tylko Ciebie i słońca
Publikacja szybko stała się jedną z nielicznych polskich książek fotograficznych, które odbiły się szerokim echem na całym świecie. O jej fenomenie z Pawłem Szypulskim rozmawiał Kuba Bors.
13 Cze 2016
Jakub Bors
0
„Pozdrowienia z Auschwitz” fotograficzną publikacją roku 2016!
Miło nam poinformować, że photobook Pawła Szypulskiego pt. „Pozdrowienia z Auschwitz” otrzymał tytuł Fotograficznej Publikacji Roku, przyznany w ramach plebiscytu organizowanego przez łódzki Fotofestiwal.
10 Cze 2016
Maciej Luśtyk
0
Książka wobec traumy - relacja ze spotkania z Pawłem Szypulskim [WIDEO]
Zapraszamy Was do obejrzenie relacji ze spotkania z Pawłem Szypulskim, autorem wydanej jesienią publikacji “Pozdrowienia z Auchswitz”. Podczas Warszawskich Targów Książki Artystycznej fotograf opowiadał o roli książki we współczesnym sposobie widzenia i rozumienia traumatycznych wydarzeń.
8 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Paweł Szypulski „Pozdrowienia z Auschwitz” - premiera
Fundacja Sztuk Wizualnych oraz Edition Patrick Frey zapraszają na premierę wyjątkowej książki Pawła Szypulskiego pt. „Pozdrowienia z Auschwitz”, która odbędzie się już jutro, 29 października 2015 roku, w warszawskim Barze Studio. Punktem wyjścia do publikacji były często przewrotne i niepoprawne, turystyczne pocztówki przedstawiające obóz Auschwitz-Birkenau.
28 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Najlepsze książki fotograficzne 2014
Po raz kolejny poprosiliśmy miłośników książek fotograficznych o podzielenie się z nami ich ulubionymi tytułami mijającego roku. Zobaczcie jakie publikacje wybrało dla Was 9 ekspertów - fotografów, kuratorów, historyków sztuki, dziennikarzy i założycieli księgarni.
21 Gru 2014
Marcin Grabowiecki
0
"Zaginione" Pawła Szypulskiego w Zamościu
Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę “Zaginione” Pawła Szypulskiego, która poświęcona jest zwierzętom domowym, a właściwie ogłoszeniom o ich zaginięciu.
3 Wrz 2014
Marcin Grabowiecki
0
Wszyscy jesteśmy fotografami - spotkanie z Pawłem Szypulskim
Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 1". W środę, 2 kwietnia o godz. 20:00 w barzeStudio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się spotkanie z Pawłem Szypulskim, który postara się odpowiedzieć na pytanie: Jak zrobić dobre zdjęcie, czyli czego chciałyby nas nauczyć podręczniki fotograficzne.
1 Kwi 2014
Marcin Grabowiecki
0
Najlepsze książki fotograficzne 2013
Książka fotograficzna zdobywa zasłużenie coraz większe uznanie, stając się jednym z najważniejszych sposobów opowiadania historii za pomocą fotografii. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy poprosić 12 specjalistów (twórców książek, właścicieli księgarni fotograficznych, kuratorów, grafików, fotografów) o podzielenie się z nami tytułami ich ulubionych książek mijającego roku. Zobaczcie jakie photobooki wybrali: Franek Ammer, Kuba Dąbrowski, Joanna Kinowska, Krzysztof Kowalski, Adam Mazur,...
22 Gru 2013
Marcin Grabowiecki
0
"10 x inaczej" w Krakowie
W niedzielę 16 czerwca w Bunkrze Sztuki w ramach cyklu "10 x inaczej", na zakończenie Miesiąca Fotografii w Krakowie odbędzie się spotkanie z Pawłem Szypulskim i dr Iwoną Kurz. Tematem rozmowy będzie sposób pracy Pawła Szypulskiego, który korzysta z obrazów znalezionych, a także jego kolekcja i idea stojąca za wystawą "Pogranicza mody", której jest kuratorem. Początek o godz. 15:00.
14 Cze 2013
Marcin Grabowiecki
0
MFK 2013: "Pogranicza mody" - rozmowa z Pawłem Szypulskim
Jedną z najciekawszych wystaw 11. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie są bez wątpienia "Pogranicza mody". Prezentujemy wstęp Pawła Szypulskiego, głównego kuratora wystawy, rozmowę przeprowadzoną z nim przez Witka Orskiego w kwietniu 2013 oraz prace, które weszły w skład ekspozycji w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Wystawę możecie oglądać do 16 czerwca 2013.
28 Maj 2013
Marcin Grabowiecki
0