Joanna Kinowska

Wszystkie artykuły z tagiem: "Joanna Kinowska" w serwisie fotopolis.pl:
Ważniejszy podpis czy fotografia? Joanna Kinowska o nominacjach World Press Photo 2019
Sześć zdjęć zostało nominowanych do nagrody głównej „Zdjęcia roku” w najważniejszym konkursie fotografii prasowej World Press Photo. Które wygra?
21 Lut 2019
Joanna Kinowska
5
Jacob Aue Sobol: „Gdy patrzę dziś na swoje aparaty, nawet nie chcę ich dotykać”
O powodach odwieszenia aparatu na kołek, nowych początkach i łowieniu ryb, z fotografem Magnum Jacobem Aue Sobolem rozmawia Joanna Kinowska.
4 Paź 2018
Joanna Kinowska
0
Zamachowiec z Ankary, zdjęcie idealne?
Kinowska: To zdjęcie to najlepszy argument w obronie profesjonalistów - poświadcza niezbywalną potrzebę istnienia tego zawodu.
20 Gru 2016
Joanna Kinowska
5
Grand Press Photo 2016 – Rozczarowanie?
Wyniki Grand Press Photo poddały w wątpliwość to co do tej pory uważałam za dobrą fotografię prasową – komentuje ostatnią edycję największego w Polsce konkursu fotografii prasowej Joanna Kinowska.
6 Maj 2016
Joanna Kinowska
3
Un-Posed - reaktywacja kolektywu w nowym składzie
Un-Posed, jeden z bardziej rozpoznawalnych polskich kolektywów skupionych wokół fotografii ulicznej, powraca w nowej odsłonie.
2 Lut 2016
Michał Chrzanowski
0
317 dni do Marsa - relacja ze spotkania z Maćkiem Jeziorkiem [WIDEO]
Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania z fotografem Maćkiem Jeziorkiem, które odbyło się w ramach Warszawskich Targów Książki Artystycznej, gdzie premierę miała najnowsza publikacja artysty. “317 days to Mars” zaprasza odbiorów do gry w niszczenie stereotypów o oriencie i odkrywanie nowego oblicza współczesnych Indii.
4 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Najlepsze książki fotograficzne 2014
Po raz kolejny poprosiliśmy miłośników książek fotograficznych o podzielenie się z nami ich ulubionymi tytułami mijającego roku. Zobaczcie jakie publikacje wybrało dla Was 9 ekspertów - fotografów, kuratorów, historyków sztuki, dziennikarzy i założycieli księgarni.
21 Gru 2014
Marcin Grabowiecki
0
Najlepsze książki fotograficzne 2013
Książka fotograficzna zdobywa zasłużenie coraz większe uznanie, stając się jednym z najważniejszych sposobów opowiadania historii za pomocą fotografii. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy poprosić 12 specjalistów (twórców książek, właścicieli księgarni fotograficznych, kuratorów, grafików, fotografów) o podzielenie się z nami tytułami ich ulubionych książek mijającego roku. Zobaczcie jakie photobooki wybrali: Franek Ammer, Kuba Dąbrowski, Joanna Kinowska, Krzysztof Kowalski, Adam Mazur,...
22 Gru 2013
Marcin Grabowiecki
0
Dyskusja "Fotografia uliczna fotografią człowieka?"
Już 2 marca o godz. 19:00 odbędzie się dyskusja panelowa "Fotografia uliczna fotografią człowieka?", w której udział wezmą: Damian Chrobak, Kuba Kamiński i Monika Szewczyk. Spotkanie poprowadzi Joanna Kinowska. Zaproszeni goście będą dyskutować o dokumencie humanistycznym w kontekście twórczości Elliotta Erwitta oraz zastanawiać się czy może on być inspiracją dla młodego pokolenia polskich fotografów.
28 Lut 2013
Marcin Grabowiecki
0
"Private Property" - promocja książki w Warszawie
Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki "Private Property", które odbędzie się w sobotę, 8 grudnia o godz. 18:00 w Księgarni Bookoff w Warszawie. W spotkaniu, które poprowadzi Krzysztof Pacholak, udział wezmą: Joanna Kinowska, Michał Łuczak oraz Marcin Grabowiecki.
5 Gru 2012
Marcin Grabowiecki
0