"Private Property" - promocja książki w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Grudzień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki "Private Property", które odbędzie się w sobotę, 8 grudnia o godz. 18:00 w Księgarni Bookoff w Warszawie. W spotkaniu, które poprowadzi Krzysztof Pacholak, udział wezmą: Joanna Kinowska, Michał Łuczak oraz Marcin Grabowiecki.

Już w najbliższą sobotę, 8 grudnia, o godz. 18:00 w Księgarni Bookoff przy ul. Ogrodowej 7 w Warszawie odbędzie się promocja książki "Private Property". W spotkaniu udział wezmą: Joanna Kinowska, Michał Łuczak oraz Marcin Grabowiecki. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Pacholak.

"Private Property" to publikacja fotograficzna prezentująca sześć projektów fotografów młodego pokolenia, powstałych pod opieką fotografa Rafała Milacha podczas Warsztatów Fotoreportażu i Fotodokumentu prowadzonych w Akademii Fotografii. Punktem wspólnym projektów jest temat relacji człowieka z bliską mu przestrzenią.

Jak pisze Anna Theiss we wstępie do książki: "Domy w wielu obszarach miejskich całego świata istnieją dzisiaj po to, aby chronić swoich mieszkańców, a nie po to, by integrować ludzi ze społecznością" - pisał Zygmunt Bauman w klasycznej analizie tego, w jaki sposób ludzie współistnieją ze sobą - w książce "Razem osobno". Rafał Milach i studenci z warszawskiej Akademii Fotografii wychodzą w tych obserwacjach krok dalej - pokazują przedłużenia domu. Zamiast klasycznych struktur domu, w kadrach zamknęli obrazy szklarni, garaży, przystanków. To, co znalazło się na fotografiach, można by nazwać "post-domami".

Publikacja wydana została przez Instytut Kultury Wizualnej i jest drugim wydawnictwem cyklu dokumentalnego zapoczątkowanego wcześniejszą książką "Rough Cut".

Autorzy biorący udział w projekcie: Hubert Worobiej, Piotr Andruszkiewicz, Wojciech Marzec, Aleksandra Gach, Marcin Grabowiecki, Marta Zgierska.

Link do wydarzenia na FB: www.facebook.com.

Promocja książki "Private Property"
Termin: 8.12.2012, godz. 18:00

Księgarnia Bookoff
ul. Ogrodowa 7
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotografia kulinarna, motoryzacyjna, typu flat lay – jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 4
Fotografia kulinarna, motoryzacyjna, typu flat lay – jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 4
Tworzenie apetycznych ujęć i efektownych kompozycji ulubionych przedmiotów wbrew pozorom ma ze sobą wiele wspólnego. Również fotografując auta stosujemy wiele klasycznych technik,...
18
Kompozycja, słowo klucz! Lepsze zdjęcia smartfonem cz. 3
Kompozycja, słowo klucz! Lepsze zdjęcia smartfonem cz. 3
Szukanie harmonii, złoty podział, mocne punkty kadru… brzmi tajemniczo i zawile, ale w rzeczywistości sztuka kompozycji sprowadza się do kilku prostych zasad. W tym odcinku naszego cyklu omawiamy...
19
Portret w godzinę, czyli jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 2
Portret w godzinę, czyli jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 2
Nawet krótki spacer po najbliższej okolicy daje wiele okazji do zrobienia świetnych zdjęć. Zobacz jak wykorzystać portretowe możliwości aparatu w smartfonie.
17
Powiązane artykuły