Pokaż pandemię na zdjęciach i wygraj wykłady z laureatami World Press Photo

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Listopad 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Akademia Fotografii zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Pandemia”. Zwycięzcy otrzymają dostęp do wykładów z nagradzanymi fotografami, prowadzonych w ramach Studium.

Słowo „pandemia” nie schodzi z nagłówków gazet i portali internetowych od wielu już miesięcy i zdominowało rok 2020. Jest głównym tematem codziennych wiadomości, rozmów prywatnych i komunikatów rządowych. Najpewniej jeszcze długo po tym, jak pandemia zostanie pokonana, będzie odmieniana przez wszystkie przypadki w kontekście jej zwalczania, zapobiegania i podsumowania.

Fotografia, jako sposób opowiadania o świecie i społeczeństwie

Także w nas, fotografów, pandemia uderzyła szczególnie mocno. Zawodowcy zostali zmuszeni do przełożenia lub anulowania projektów przygotowywanych nieraz od wielu tygodni czy miesięcy, amatorom zaś pandemia brutalnie ograniczyła zasięg fotografowanych tematów, często nawet wyłącznie do własnego mieszkania lub pokoju.

fot. Michał Kwapień

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie widzimy jednak wyraźnie, że kreatywności nie da się zdusić choćby i wielkim kryzysem, a czasami nawet ten szczególny i niebezpieczny czas wyzwala w nas nowe pokłady pomysłów i rodzi wielkie fotograficzne projekty. Fotografia od prawie dwustu już lat pomaga nam opowiadać sobie nawzajem o świecie i społeczeństwie, a kryzys pandemiczny jest jednym z takich właśnie doświadczeń, wartych wizualnego zbadania i uwiecznienia ku dokumentacji, przestrodze i kontemplacji przyszłych pokoleń.

Jak wziąć udział w konkursie Akademii Fotografii?

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkurs@akademiafotografii.pl jedno zdjęcie interpretujące temat konkursu i opatrz je opisem do 240 znaków. Zdjęcie nie może być wykonane wcześniej niż 01.11.2019 r.

Przesłana praca powinna spełniać następujące wymagania: dłuższy bok 1000 px, format pliku - jpg, rozmiar pliku - max. 1MB. Dopuszczalna jest korekta globalna (jasność, kontrast, balans bieli itp.) oraz konwersja na obraz monochromatyczny. Nie dopuszcza się ingerowania w zdjęcie poprzez dodawanie, usuwanie czy przesuwanie elementów fotografii. Wraz ze zdjęciem prześlij swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Zgłaszając się do Konkursu akceptujesz jego regulamin dostępny tutaj.

fot. Michał Kwapień

Wykłady z laureatami World Press Photo dla zwycięzców

W trakcie trzech etapów konkursu wyłonionych zostanie trzech zwycięzców, z których każdy otrzyma dostęp do trzech wyjątkowych wykładów on-line na żywo, prowadzonych przez laureatów m.in. World Press Photo, International Photography Awards. Wykłady odbywają się w ramach zajęć tegorocznego Studium Fotografii.

I etap

19.11.2020 (19:00) James Hill

21.11.2020 (18:00) Stefano De Luigi

24.11.2020 (19:00) Adam Ferguson

II etap

03.12.2020 (19:00) Marco Di Lauro

05.12.2020 (18:00) Chris McGrath

19.12.2020 (18:00) Zed Nelson

III etap

07.01.2021 (19:00) David Chancellor

04.02.2021 (19:00) Sandro Miller

06.02.2021 (18:00) Laura Pannack

Akademia Fotografii serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii do wzięcia udziału w konkursie!

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
7
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły