wywiady

Wszystkie artykuły z tagiem: "wywiady" w serwisie fotopolis.pl:
Magda Wasiczek: „Mam potrzebę odkrywania czegoś nowego i wymykania się z tej szuflady z napisem makro“
O trendach w makrofotografii, „malarstwie bokehowym“, poszukiwaniu własnego głosu i o tym, że tło często bywa ważniejsze niż sam obiekt zdjęć rozmawialiśmy z Magdą Wasiczek.
24 Kwi 2019
Michał Chrzanowski
0
Przepytaliśmy Kubę Jurkowskiego, jak powstał jego najnowszy film poklatkowy z nocy spadających gwiazd w Pieninach
3 aparaty i 7 obiektywów, tysiące zdjęć, dziesiątki godzin fotografowania i wiele dni obróbki potrzeba, aby stworzyć profesjonalny film poklatkowy, jak materiał Kuby Jurkowskiego. Autor zdradził nam, jak powstawał jego timelapse, ale też przekazał sporo praktycznych rad dla osób, które chcą stworzyć swój pierwszy film poklatkowy.
27 Wrz 2018
Krzysztof Basel
2
Łukasz Skwiot opowiedział nam, jak wyglądało życie fotografa na mundialu w Rosji
Spędził w Rosji prawie miesiąc, pokonując około 13 tysięcy kilometrów i wykonując na 14 meczach Mistrzostw Świata prawie 15 tys. zdjęć. Jak wyglądał dzień meczowy fotoreportera? Jak pracowało mu się w Rosji i czy na takim wyjeździe można zarobić? O swoich przygodach i ciężkiej pracy opowiedział Łukasz Skwiot.
2 Sie 2018
Krzysztof Basel
3
Justyna Zduńczyk: „Miałam wrażenie, jakby jelenie pozowały specjalnie dla mnie. To była magiczna chwila”
Rozmawialiśmy z Justyną Zduńczyk - laureatką w sekcji Open konkursu Sony World Photography Awards 2018. Jej zdjęcie „Unexpected Meeting” wygrało w kategorii Dzika Przyroda. Ta sama fotografia została nagrodzona również w programie National Award.
20 Mar 2018
Krzysztof Basel
14
„Kruche medium“ Macieja Frąckowiaka to różne spojrzenia na fotografię
13 rozmów ze znakomitymi fotografami, którzy opowiadają o sobie i przy okazji o fotografii, albo odwrotnie - tak najlepiej możemy w kilku słowach opisać „Kruche medium. Rozmowy o fotografii“ autorstwa Macieja Frąckowiaka. Książka jest już dostępna na stronie wydawnictwa PIX.HOUSE.
12 Lut 2018
Michał Chrzanowski
0
"Kiedyś zarzekałem się, że nigdy nie będę fotografował mody" - rozmowa z Arcadiusem Mauritzem
Jak mówi, od dziecka angażował się w działalność artystyczną. Dla fotografii porzucił pracę tłumacza. O realiach fotograficznej pracy komercyjnej, budowaniu relacji z modelem, mrokach branży modowej i odnajdywaniu siebie w portrecie rozmawiamy z Arcadiusem Mauritzem.
31 Sty 2018
Maciej Luśtyk
1
"Nie szukam momentów dobrych na fotografowanie" - rozmowa z Aleksandrą "Goldi" Godlewską
Czy fotografowanie pod wodą jest dużo trudniejsze niż to "na powierzchni"? Jak znaleźć czas na robienie zdjęć w ferworze codziennych obowiązków? I wreszcie -jak to jest być kobietą w dziedzinie zdominowanej przez mężczyzn? O tych i innych sprawach rozmawiamy z aktorką i fotografką Aleksandrą "Goldi" Godlewską.
30 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
1
Eyes Wide Open – opowieści o kadrach, które zmieniły świat
Dziesięciu najlepszych fotoreporterów świata, dziesięć nieopowiedzianych dotąd historii, jedna książka Eyes Wide Open. Mario Calabresi w rozmowie ze Stevem McCurry’m, Josefem Koudelką, Donem McCullinem, Elliottem Erwittem, Paulem Fusco, Alex’em Webbem, Gabrielem Basilico, Abbas, Paolo Pellegrinim i Sebastiao Salgado przywołuje historie, które kryją się za ikonicznymi fotografiami artystów.
30 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Fotoreportaż ma się dobrze – rozmowa z Piotrem Małeckim
Kondycja współczesnego fotoreportażu, łączenie fotografii, dźwięku i ruchomego obrazu, jako nowa forma dziennikarska i artystyczna. O nowych mediach, fotokastach i wynikach konkursu Word Press Photo rozmawialiśmy z Piotrem Małeckim.
18 Maj 2015
Michał Chrzanowski
0
"Wywiady z Mistrzami Fotografii" na iPadzie
Książka "Wywiady z Mistrzami Fotografii" ukazała się właśnie w wersji na iPada. Aplikacja przygotowana przez wydawnictwo Rosikon Press we współpracy z firmą Optizen Labs oraz Creative Hub Group dostępna jest w App Store.
4 Paź 2012
Marcin Grabowiecki
0