fotografia reportażowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia reportażowa" w serwisie fotopolis.pl:
Otwarty list fotoreporterów do producentów aparatów. Domagają się jednej rzeczy
Firmy zajmujące się tworzeniem aparatów i kamer z pozoru niczym nie różnią się od producentów innego rodzaju elektroniki. Ciągle zapominają one jednak o jednej, powszechnej funkcji, która jest szczególnie ważna z punktu widzenia reporterów i dokumentalistów pracujących nad „delikatnymi” tematami.
15 Gru 2016
Maciej Luśtyk
2
Konkurs World Press Photo 2017 otwarty na zgłoszenia
Właśnie wystartowała kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku po raz pierwszy zdjęcie będą rywalizowały ze sobą także w osobnym, mniej restrykcyjnym konkursie, skierowanym do “kreatywnych dokumentalistów”.
2 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
Zobacz, jak fotografia wojenna rozwinęła się podczas I wojny światowej
Mimo, że początki fotografii wojennej sięgają połowy XIX wieku, dopiero podczas I wojny światowej aparaty były na tyle małe, by móc zabrać je na linię frontu i pozostać mobilnym. Zobaczcie jak rozwój sprzętu wpłynął na postrzeganie wojny.
25 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Holenderski fotoreporter Jeroen Oerlemans zastrzelony w Libii
Świat fotografii obiegła kolejna smutna wiadomość. W niedzielę, na północy Libii od kuli snajpera zginął uznany holenderski reporter wojenny Jeroen Oerlemans.
4 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Stwórz profesjonalny reportaż pod okiem zawodowców
Akademia Nikona zaprasza do Warszawy na warsztaty reportażu prasowego, prowadzone przez uznany duet Sokół. Podczas zajęć poznacie wszystkie etapy pracy nad materiałem prasowym, zasady współpracy z redakcjami magazynów, a także zrealizujecie i przygotujecie materiał do prezentacji w wybranym tytule.
2 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Flanersi - nowy kolektyw uliczny
Joanna Grochala, Karina Krystosiak, Justyna Zawadzka oraz Michał Czarnecki połączyli się pod wspólnym szyldem kolektywu o nazwie Flanersi.
27 Wrz 2016
Mateusz Grybczyński
0
W pogoni za zdjęciem. Zobacz, jak wygląda praca zawodowego Paparazzi
Mimo że praca Paparazzi ma niewiele wspólnego z prawdziwą fotografią, wiele osób może pociągać związany z nią dreszczyk emocji. Dzięki nowemu dokumentowi Elite Daily możemy zajrzeć za kulisy takiej pracy i przekonać się czy warto rozpoczynać przygodę z brukowym reportażem.
29 Sie 2016
Maciej Luśtyk
1
Zobacz, jak branża fotograficzna wyglądała w latach 70.
Rynek fotografii zmienia się nieustannie i coraz bardziej dynamicznie. Czy to jednak ewolucja w dobrym kierunku? Zobacz jak robiło się to w latach 70. XX wieku.
23 Sie 2016
Maciej Luśtyk
1
„Golden Days Before They End” - osobliwy czar wiedeńskich spelun
Przez półotwarte drzwi słychać głośny śmiech i tylko nieliczni zajrzą do środka. Zbyt często  pojawiają się doniesienia o sprzeczkach wybuchłych podczas alkoholowych maratonów. Klaus Pichler przez 4 lata fotografował szaleństwa i dramaty gości wiedeńskich spelun.
13 Lip 2016
Julia Kaczorowska
0
Nie żyje Bill Cunningham, ikona reportażu modowego
W wieku 87 lat odszedł jeden z najbardziej cenionych i oryginalnych fotografów modowych naszych czasów, Bill Cunningham. Od 40 lat fotografował modę uliczną dla magazynu The New York Times.
27 Cze 2016
Maciej Luśtyk
1