Pamięć „W” kadrze - sfotografuj obchody rocznicy Powstania Warszawskiego i wygraj 10 tys. złotych

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na 4. Edycję konkursu na najlepsze zdjęcie upamiętniające Powstanie Warszawskie. Na zwycięzców czeka 10 000 zł oraz vouchery do sklepów fotograficznych.

„Zrób zdjęcie. Pokaż, że pamiętasz! Weź udział w konkursie fotograficznym z okazji 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Uchwyć swoim aparatem lub smartfonem obchody organizowane w dowolnym miejscu na świecie. Uroczystości oficjalne, koncerty, akcje społeczne – tematem Twoich prac może być wszystko, co dotyczy upamiętnienia Powstania Warszawskiego.” - zachęcają organizatorzy konkursu Pamięć „W” kadrze.

Aby nieco ułatwić wam zadanie, Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało listę wszystkich najważniejszych wydarzeń odbywających się w Stolicy. Miejcie jednak też oko na lokalne wydarzenia w innych miastach.

Zdjęcia można zgłaszać do niedzieli 7 sierpnia 2022 roku

W tym roku zdjęcia można zgłaszać w dwóch kategoriach: zdjęcie pojedyncze (maksymalnie 6 zdjęć) oraz fotoreportaż (maksymalnie 2 reportaże po 6 zdjęć). Zdjęcia można nadsyłać na adres foto@1944.pl do 7 sierpnia 2022 roku.

Prace konkursowe będzie oceniać jury w skłądzie: Zbigniew Furman, Wojciech Grzędziński, Jacek Marczewski, Chris Niedenthal (zawodowi fotografowie) i Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego). „Spośród nadesłanych prac wybierzemy te, które w najbardziej osobisty i twórczy sposób oddają atmosferę obchodów 78. rocznicy Powstania Warszawskiego” - komentuje przewodniczący.

Do wygrania 10 000 zł i vouchery na sprzęt fotograficzny

  • Nagroda główna - 10 000 zł
  • I nagroda – voucher Fotoforma o wartości 5 000 zł na zakup produktów Canon; 
  • II nagroda – voucher Fotoforma o wartości 3 000 zł na zakup produktów Canon; 
  • III nagroda – voucher Sigma-sklep.pl o wartości 1 000 zł.

Więcej informacji i pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie 1944.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Cyfrowe.pl i Canon zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą główną jest aparat Canon EOS R10 z obiektywem RF-S 18-150 mm. Wszystkie...
81
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Wrocławska galeria Miejsce przy miejscu zaprasza na wystawę „Gdy spojrzysz mi w oczy dwa razy, rozchylę usta lub zacisnę pięści”, na której zobaczymy wyselekcjonowane...
14
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Z początkiem września startuje kolejna, 8. już edycja festiwalu W Ramach Sopotu. Jak zwykle zobaczymy prace przygotowane specjalnie na tę okazję przez rezydentów. W tym roku twórcy zmierzyli się...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)