Darktable z nową ważną aktualizacją. Zobacz czym może zaskoczyć bezpłatna alternatywa Lightrooma
0
Darmowe oprogramowanie do edycji RawTherapee z nową ważną aktualizacją
21 grudzień 2018
Nowe narzędzie „Haze Removal“, lepsze odzyskiwanie szczegółów z cieni i prześwietleń, zwiększona wydajność, wsparcie dla nowych aparatów oraz poprawa pomniejszych błędów - to tylko kilka rzeczy, z jakich będziemy mogli skorzystać po zaktualizowaniu RawTherapee do wersji 5.5.
0
Remove.bg to strona, dzięki której w kilka sekund usuniesz dowolne tło z portretu
19 grudzień 2018
Dokładne usuwanie tła z portretu nigdy nie należy do łatwych i szybkich zadań. Jednak za sprawą strony Remove.bg będziesz mógł w zaledwie 5 sekund pozbyć się rozpraszających elementów i zapisać zdjęcie jako plik PNG z transparentnym tłem - i to w zupełności za darmo.
1
Luminar 3 z systemem katalogowania zdjęć już dostępny w sprzedaży
18 grudzień 2018
Digital Asset Manager (DAM), czyli system katalogowania zdjęć, to rozwiązanie, którego do tej pory brakowało w Luminarze. Jednak z jego trzecią odsłoną otrzymamy nie tylko bibliotekę zdjęć, lecz także możliwość synchronizacji edycyjnych ustawień, dzięki czemu program ma wreszcie być mocną alternatywą Lightrooma.
1
Ekosystem Lightrooma doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z nią otrzymujemy jeszcze większą funkcjonalność i nowe rozwiązania
12 grudzień 2018
Adobe udostępniło aktualizacje Lightrooma Classic CC i Lightrooma CC, które zawierają wiele ulepszeń opartych na propozycjach przedstawionych przez fotografów, a także usprawnienia interfejsu i wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.
1
To koniec pewnej ery. VSCO rezygnuje ze sprzedaży presetów do Lightrooma i ACR
11 grudzień 2018
Symulujące wygląd analogowych filmów Presety VSCO miały ogromny wpływ na kształtowanie się trendów wizualnych ostatnich lat i znajdują się w arsenale wielu fotografów. Teraz jednak firma odcina się od swoich korzeni i stawia wyłącznie na rynek mobile.
1
Nowa aktualizacja DxO PhotoLab 2. Wraz z nią między innymi wydajniejsza wyszukiwarka i wsparcie nowych aparatów
10 grudzień 2018
Francuska firma DxO udostępniła pierwszą aktualizację swojego odświeżonego programu PhotoLab 2. Nowe uaktualnienie wprowadza między innymi ulepszenia do nowego systemu zarządzania zasobami obrazu PhotoLibrary, a także wsparcie dla najnowszych modeli aparatów.
0
Luminar 3 już dostępny w przedsprzedaży. Wraz z nim pojawił się wyczekiwany system katalogowania zdjęć
7 grudzień 2018
Digital Asset Manager (DAM), czyli system katalogowania zdjęć, to rozwiązanie, którego do tej pory brakowało w Luminarze. Jednak z jego trzecią odsłoną otrzymamy nie tylko bibliotekę zdjęć, lecz także możliwość synchronizacji edycyjnych ustawień, dzięki czemu program ma wreszcie być mocną alternatywą Lightrooma.
1
Kontaktuj się z modelkami i organizuj sesje w biegu. Aplikacja MaxModels teraz także na Androida
5 grudzień 2018
Portal MaxModels dobrze znany jest w środowisku fotografów i modelek. Teraz całą funkcjonalość platformy otrzymujemy także w wersji na Androida, co ma znacznie usprawnić proces wyszukiwania partnerów do sesji.
0
Dzięki Preset Converter będziesz mógł używać presetów z Lightrooma w programie Capture One
3
Capture One 12 - nowy interfejs, wsparcie dla zewnętrznych wtyczek i doskonalsze funkcje maskowania
29 listopad 2018
Phase One zaprezentowało dziś najnowszą odsłonę softu Capture One Pro, czyli głównego konkurenta oprogramowania Adobe. Zobaczcie, co się zmieniło.
1
Instagram idzie na wojnę z użytkownikami korzystającymi z botów zwiększających zasięg i popularność
21 listopad 2018
Instagram wprowadza poważne zmiany. Z serwisu mają zniknąć obserwujący, komentarze oraz polubienia sztucznie wygenerowane przez zewnętrzne aplikacje automatycznie zwiększające liczbę odbiorców.
1
RAW Power 2.0 - niedroga alternatywa dla Lightrooma na Mac OS i iOS
20 listopad 2018
Po tym jak w 2015 roku Apple wycofało program Aperture z App Store’a, jego główny programista Nik Bhatt zaprezentował program RAW Power. Właśnie debiutuje jego najnowsza wersja.
0
DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1
15 listopad 2018
Zoptymalizowany interfejs, naprawa błędów, zwiększona wydajność i lepsza kompatybilność z nowymi systemami i programami - oto najważniejsze zmiany, które wprowadza najnowsza aktualizacja popularnych wtyczek Nik Collection.
2
Luminar 3 z systemem katalogowania zdjęć: premiera 18 grudnia
15 listopad 2018
Dzięki zapowiedzianej aktualizacji Luminar może stać się mocnym konkurentem Lightroma. Jeszcze w tym roku firma Skylum wprowadzi Digital Asset Manager (DAM), czyli systemu katalogowania zdjęć, którego do tej pory brakowało w programie.
3
ON1 Photo Raw 2019 - konkurent Lightrooma coraz mocniejszy. Nowy interfejs i szereg kluczowych funkcji
14 listopad 2018
Najnowsza wersja programu do edycji, który wielu fotografom ma być w stanie zastąpić zarówno Lightrooma, jak i Photoshopa, właśnie ukazała się na rynku. Wraz z nią masa nowości.
3
Photopea to darmowy klon Photoshopa, który uruchomisz w przeglądarce
9 listopad 2018
Praca na plikach PSD, tworzenie warstw, a także szczegółowa edycja zdjęć przy użyciu masek czy innych zaawansowanych funkcji - to wszystko zapewnia Photopea, czyli w pełni darmowy program, który uruchomisz w dowolnej przeglądarce.
0
Raj dla fotografa. Pomoce fotograficzne na każdą okazję zupełnie za darmo
9 listopad 2018
Obróbka spędza Wam sen z powiek? A może chcielibyście lepiej zgłębić temat fotografii portretowej lub nocnej? To i wiele więcej znajdziecie w darmowych zasobach PhotoWhoa.
0