Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Filmowanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Ergonomia:
6.5
Cena / Jakość:
3
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
7
Marka:
Leica
Nasza ocena:

77%

Cyfrowy następca kompaktowej konstrukcji z 1973 roku to nie tylko stylowy, ale również zaawansowany bezlusterkowiec z matrycą APS-C, szybkim AF i świetną ergonomią. Czy zdobędzie serca - i przede wszystkim portfele - wymagających użytkowników?

7

Autor: Michał Chrzanowski

2 Luty 2018
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Filmowanie

Leica CL z pewnością nie jest aparatem dla filmowców. Wprawdzie otrzymujemy możliwość rejestrowania obrazu w rozdzielczości 4K (30 kl./s) i Full HD (60 kl./s), ale poza korektą ekspozycji nie zapewnia żadnej kontroli nad parametrami pracy. Tak więc dopóki nagrywamy w dobrym i stałym oświetleniu, otrzymamy zadowalającej jakości nagrania. W bardziej wymagających warunkach jesteśmy zdani na automatykę.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Natomiast pochwalić musimy autofokus, który dosyć pewnie śledzi obiekty (zdecydowanie lepiej niż w fotograficznym trybie AF-C). Przeostrzać możemy również za pomocą ekranu dotykowego. Z kolei w pracy z manualnymi szkłami pomoże focus peaking.

 

Zabrakło wejścia na słuchawki, a do korpusu nie podepniemy także mikrofonu. Poza tym aparat nie zapewnia profilu płaskiego obrazu. Możemy jednak wybrać styl naturalny i zminimalizować w nim kontrast, wyostrzenie oraz kolorystykę, co może okazać się dobrym punktem wyjścia do gradacji i późniejszej postprodukcji. Możemy także skorzystać z symulacji filmu, dzięki czemu w prosty sposób otrzymamy ciekawe efekty wizualne.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
19
2
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
15
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)