Filmowanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Ergonomia:
6.5
Cena / Jakość:
3
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
7
Marka:
Leica
Nasza ocena:

77%

Cyfrowy następca kompaktowej konstrukcji z 1973 roku to nie tylko stylowy, ale również zaawansowany bezlusterkowiec z matrycą APS-C, szybkim AF i świetną ergonomią. Czy zdobędzie serca - i przede wszystkim portfele - wymagających użytkowników?

Autor: Michał Chrzanowski

2 Luty 2018
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Filmowanie

Leica CL z pewnością nie jest aparatem dla filmowców. Wprawdzie otrzymujemy możliwość rejestrowania obrazu w rozdzielczości 4K (30 kl./s) i Full HD (60 kl./s), ale poza korektą ekspozycji nie zapewnia żadnej kontroli nad parametrami pracy. Tak więc dopóki nagrywamy w dobrym i stałym oświetleniu, otrzymamy zadowalającej jakości nagrania. W bardziej wymagających warunkach jesteśmy zdani na automatykę.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Natomiast pochwalić musimy autofokus, który dosyć pewnie śledzi obiekty (zdecydowanie lepiej niż w fotograficznym trybie AF-C). Przeostrzać możemy również za pomocą ekranu dotykowego. Z kolei w pracy z manualnymi szkłami pomoże focus peaking.

 

Zabrakło wejścia na słuchawki, a do korpusu nie podepniemy także mikrofonu. Poza tym aparat nie zapewnia profilu płaskiego obrazu. Możemy jednak wybrać styl naturalny i zminimalizować w nim kontrast, wyostrzenie oraz kolorystykę, co może okazać się dobrym punktem wyjścia do gradacji i późniejszej postprodukcji. Możemy także skorzystać z symulacji filmu, dzięki czemu w prosty sposób otrzymamy ciekawe efekty wizualne.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-S10 - test aparatu
Fujifilm X-S10 - test aparatu
Fujifilm X-S10 to konstrukcja, która oferuje wszystko co najlepsze z systemu X w ergonomicznym body i z ceną w zasięgu portfela amatora. Sprawdzamy czy to rzeczywiście...
55
Nikon Z6 II - test aparatu
Nikon Z6 II - test aparatu
Tryb seryjny 14 kl./s, dwa gniazda pamięci, czy wykrywanie oczu w trakcie filmowania to tylko najważniejsze funkcje nowego Nikona. Sprawdziliśmy dokładnie jak bardzo wyprzedza poprzednika i...
42
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony pokazało pierwszy aparat APS-C stworzony specjalnie z myślą o vlogerach. Sprawdzamy czy to rzeczywiście konstrukcja na miarę współczesnego youtubera.
50
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)