Filmowanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Ergonomia:
6.5
Cena / Jakość:
3
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
7
Marka:
Leica
Nasza ocena:

77%

Cyfrowy następca kompaktowej konstrukcji z 1973 roku to nie tylko stylowy, ale również zaawansowany bezlusterkowiec z matrycą APS-C, szybkim AF i świetną ergonomią. Czy zdobędzie serca - i przede wszystkim portfele - wymagających użytkowników?

Autor: Michał Chrzanowski

2 Luty 2018
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Filmowanie

Leica CL z pewnością nie jest aparatem dla filmowców. Wprawdzie otrzymujemy możliwość rejestrowania obrazu w rozdzielczości 4K (30 kl./s) i Full HD (60 kl./s), ale poza korektą ekspozycji nie zapewnia żadnej kontroli nad parametrami pracy. Tak więc dopóki nagrywamy w dobrym i stałym oświetleniu, otrzymamy zadowalającej jakości nagrania. W bardziej wymagających warunkach jesteśmy zdani na automatykę.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Natomiast pochwalić musimy autofokus, który dosyć pewnie śledzi obiekty (zdecydowanie lepiej niż w fotograficznym trybie AF-C). Przeostrzać możemy również za pomocą ekranu dotykowego. Z kolei w pracy z manualnymi szkłami pomoże focus peaking.

 

Zabrakło wejścia na słuchawki, a do korpusu nie podepniemy także mikrofonu. Poza tym aparat nie zapewnia profilu płaskiego obrazu. Możemy jednak wybrać styl naturalny i zminimalizować w nim kontrast, wyostrzenie oraz kolorystykę, co może okazać się dobrym punktem wyjścia do gradacji i późniejszej postprodukcji. Możemy także skorzystać z symulacji filmu, dzięki czemu w prosty sposób otrzymamy ciekawe efekty wizualne.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7 IV - test aparatu
Sony A7 IV - test aparatu
Po niemal 4 latach Sony prezentuje kolejną generację swojego najpopularniejszego jak dotąd aparatu. Czy A7 IV powtórzy sukces poprzednika i zdefiniuje zawodową pracę...
43
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Po miesiącach zapowiedzi, topowy reporterski bezlusterkowy korpus trafia wreszcie na rynek. Jeszcze przed premierą mieliśmy okazję przekonać się czy to rzeczywiście...
23
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Pierwszy bezlusterkowy aparat średnioformatowy Fujifilm doczekał się wreszcie następcy. GFX 50S II bazuje na tej samej technologii, ale prowadza wiele usprawnień i...
54
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)