Funkcje dodatkowe

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Ergonomia:
6.5
Cena / Jakość:
3
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
7
Marka:
Leica
Nasza ocena:

77%

Cyfrowy następca kompaktowej konstrukcji z 1973 roku to nie tylko stylowy, ale również zaawansowany bezlusterkowiec z matrycą APS-C, szybkim AF i świetną ergonomią. Czy zdobędzie serca - i przede wszystkim portfele - wymagających użytkowników?

Autor: Michał Chrzanowski

2 Luty 2018
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Funkcje dodatkowe

Leica nie oferuje zbyt wielu funkcji dodatkowych w których implementacji prześcigają się inni producenci. W modelu CL ograniczono się w zasadzie jedynie do wprowadzenia moduł Wi-Fi. By połączyć się z aparatem i sparować urządzenia wystarczy zeskanować kod QR i wpisać hasło.

Aplikację mobilną zaprojektowano specjalnie do tego modelu. Pobrać ją możemy zarówno na Androida, jak i iOS. Musimy przyznać, że zrobiła ona na nas bardzo dobre wrażenie. Pozwala na pełną kontrolę większości głównych parametrów podczas fotografowania. Poza tym za pomocą smartfona lub tabletu możemy wybrać i kontrolować dowolny tryb pracy, czy uruchomić tryb filmowy (bez konieczności ingerowania w aparat). Ponadto otrzymujemy szybki dostęp do podglądu zdjęć, które z łatwością prześlemy na dowolne urządzenie mobilne. Wszystko działa sprawnie i przyjemnie - mamy do czynienia z jedną z najlepszych aplikacji do zdalnej kontroli aparatu.

Leica CL zapewnia również pięć filtrów filmowych: Standard, Vivid, Natural, B&W natural, B&W High Contrast). Każdy z nich możemy dostroić zmieniając poziom kontrastu, ostrości oraz nasycenia kolorów. Nam przede wszystkim spodobały się Vivid i B&W High Contrast.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W ustawieniach aparatu będziemy mogli również wybrać różne amatorskie tryby scen - od portretu, przez sport i krajobraz, a na płomieniu świecy, sztucznych ogniach, czy zachodzie słońca skończywszy.

Wśród funkcji dodatkowych aparatu należy wymienić także focus peaking, który ułatwia ustawianie ostrości w przypadku pracy z manualnymi szkłami i podczas filmowania. Funkcja ta sprawuje się bardzo dobrze - wyostrzone obiekty są wyraźnie oznaczone.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7 IV - test aparatu
Sony A7 IV - test aparatu
Po niemal 4 latach Sony prezentuje kolejną generację swojego najpopularniejszego jak dotąd aparatu. Czy A7 IV powtórzy sukces poprzednika i zdefiniuje zawodową pracę...
47
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Po miesiącach zapowiedzi, topowy reporterski bezlusterkowy korpus trafia wreszcie na rynek. Jeszcze przed premierą mieliśmy okazję przekonać się czy to rzeczywiście...
23
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Pierwszy bezlusterkowy aparat średnioformatowy Fujifilm doczekał się wreszcie następcy. GFX 50S II bazuje na tej samej technologii, ale prowadza wiele usprawnień i...
54
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)