historia fotografii

Wszystkie artykuły z tagiem: "historia fotografii" w serwisie fotopolis.pl:
Dziś światowy dzień fotografii. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat
Jak co roku, 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczęło i jak długą drogę przeszło nasze ulubione medium od czasów pierwszych eksperymentów z camera obscura.
19 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
14 Sie 2018
Maciej Luśtyk
0
Pierwszy paparazzo na świecie? Niecodzienne fotograficzne hobby nastolatka z XIX-wiecznej Norwegii
Carl Størmer zapisał się w dziejach jako fizyk i matematyk, ale w młodości wolne chwile poświęcał zupełnie innej rzeczy. Jako 19-latek pasjonował się wykonywaniem z ukrycia zdjęć znanym osobom na ulicach Oslo.
3 Sty 2018
Maciej Luśtyk
0
Życie, twórczość i filozofia Ansela Adamsa zamknięte w 80-minutowym dokumencie. Obowiązkowy seans dla fotografów
Ansel Adams to jeden z najbardziej znanych i inspirujących fotografów wszech czasów. Na przestrzeni lat z pewnością dużo o nim słyszeliście, ale mało co tak szczegółowo przedstawia jego życie i twórczość jak ten dokument z 2002 roku.
13 Gru 2017
Maciej Luśtyk
0
Historyczne zdjęcia w kolorze. Album "Retrographic" to wyjątkowa podróż w przeszłość fotografii
Choć czerń i biel ma swój niezaprzeczalny urok, koloryzacje starych fotografii zawsze cieszą się zainteresowaniem, głównie dlatego, że nadają wydarzeniom z przeszłości bardziej rzeczywisty wymiar. Teraz kolekcję ikonicznych pokolorowanych kadrów możemy oglądać w albumie Retrographic.
20 Lis 2017
Maciej Luśtyk
1
MoMA wystawia na aukcję ikoniczne zdjęcia. Wśród autorów Ansel Adams, Man Ray, Henri Cartier-Bresson i wielu innych
Musem of Modern Art posiada jedną z największych i najważniejszych kolekcji fotografii na świecie. Dzięki specjalnej aukcji jej część może zawisnąć nad Waszym kominkiem. Konieczny będzie jednak gruby portfel.
11 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Najlepsi przedstawiciele polskiego “czarnego reportażu" na nowej wystawie Muzeum Historii Fotografii
Nadchodząca wystawa krakowskiego MHF przedstawia zdjęcia jedenastu reporterów skupionych wokół tygodnika studenckiego “itd”. Choć ich prace można porównać z najlepszymi przykładami fotografii humanistycznej, nie są dość dobrze znani szerokiej publiczności. Wernisaż w sobotę 15 lipca.
26 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Najstarsze barwne fotografie w technice autochromu pokazują świat sprzed 100 lat w kolorze
Stare fotografie w doskonałej większości są czarno-białe, a pojawiający się sporadycznie kolor to zwykle efekt żmudnej pracy kolorystów. I choć barwną fotografię kojarzymy raczej z drugą połową XX wieku, to technika pozwalająca na wykonywanie kolorowych obrazów została wynaleziona już w 1907.
19 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Zagadka Tereski ze słynnego zdjęcia Davida Seymoura rozwiązana po 70 latach
W 1948 roku David Seymour, założyciel agencji Magnum, fotografował dzieci w 5 krajach europy. Wykonane wtedy zdjęcie kilkuletniej Tereski, uważane za jedną z najważniejszych fotografii w historii, stało się symbolem powojennej traumy. Tożsamość dziewczynki pozostawała jednak nieznana. Do teraz.
18 Maj 2017
Maciej Luśtyk
2
Udostępniono pełne archiwum Williama Henry'ego Foxa Talbota, jednego z pionierów fotografii
Talbot, jako jeden z ojców fotografii w I połowie XIX wieku stworzył podwaliny pod proces negatywowy, który dominował w fotografii aż do nadejścia aparatów cyfrowych. Dziś kompletne archiwum jego zdjęć możemy obejrzeć za darmo w internecie.
9 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0