Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zupełnie nowe oblicze kalendarza Pirelli

0

Autor: Maciej Luśtyk

1 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Pod koniec września dowiedzieliśmy się, że za kalendarz Pirelli na rok 2016 odpowiadać będzie nie kto inny jak osławiona Annie Leibovitz. Teraz możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia. Jak wyszło? Z pewnością nie tego się spodziewaliście.

Gdy usłyszeliśmy, że zdjęcia do najnowszej odsłony kalendarza Pirelli ma przygotować Annie Leibovitz, wiedzieliśmy, że powstanie coś szczególnego. Nikt chyba jednak nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Właściwie od początku swojego istnienia kalendarz skupiał się na przedstawianiu kobiet jako obiektu pożądania, a bohaterkami odważnych aktów były najbardziej znane modelki. Warto chociażby przypomnieć sobie zeszłoroczną edycję kalendarza, zaliczaną do jednych z najostrzejszych w historii. W tym roku modelkę zobaczymy tylko jedną. I prawie zero nagości.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Annie Leibovitz postawiła na klasyczne czarno-białe portrety i półakty, gdzie zamiast ciała głównym tematem są osobowości. Bohaterkami kalendarza na rok 2016 zamiast modelek zostały artystki, pisarki, sportsmenki i inne inspirujące kobiety, które angażują się społecznie. Yoko Ono, Patti Smith, Amy Schumer czy Serena Williams to tylko kilka z nazwisk, które znajdziemy na kartach kalendarza.

Najnowszy kalendarz Pirelli to z pewnością wyjątkowa edycja. Czy na dobre odmieni jego formę? Ciężko powiedzieć, jednak ostatnimi czasy świat wydaje się coraz bardziej odchodzić od łatwej erotyki, na rzecz bardziej ambitnych projektów. Raptem w październiku „Playboy” zaszokował wszystkich informacją o zaprzestaniu publikacji rozbieranych sesji na rzecz ciekawszej zawartości. Z pewnością takie podejście wyjdzie  na dobre samej fotografii.

Więcej informacji o kalendarzu znajdziecie na stronie pirelli.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Archiwum Protestów Publicznych udostępnia gazeto-wystawę, będącą podsumowaniem dotychczasowych zajść związanych ze strajkami przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej....
66
13
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Wyjątkowa publikacja, ze zdjęciami wyjątkowego człowieka. Surowy i szczery do bólu zapis polskiej rzeczywistości końcówki XX wieku, autorstwa zmarłego przed 15 laty...
83
0
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się filmem i realizacjami video. Fundacja Wspierania Edukacji Filmowej...
33
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)