Kalendarz Pirelli 2011

Pod tytułem "Mitologia" ukazał się dziś kalendarz Pirelli na rok 2011. Autorem zdjęć do 38. edycji prestiżowego wydawnictwa jest Karl Lagerfeld - jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Wśród 15 modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.
Kalendarz Pirelli 2011, Elisa Sednaoui, Flora.
Dziś w Moskwie została zaprezentowana 38. edycja kalendarza Pirelli. Autorem zdjęć do wydawnictwa jest Karl Lagerfeld. W swoim paryskim studio artysta stworzył obrazy, które są odzwierciedleniem jednej z jego największej pasji, jaką jest mitologia Greków i Rzymian. Prestiżowe wydawnictwo przenosi nas do czasów klasycznej cywilizacji.

Najnowszy kalendarz zawiera 36 czarno-białych zdjęć, które przedstawiają 24 różne tematy, wśród których znajdują się bogowie i bohaterowie. Z pomocą aktorów i modeli fotograf wskrzesza dawnych bohaterów, prezentując nam ponadczasowe piękno. Oprócz 15 modelek i 5 modeli w kalendarzu pojawia się także amerykańska aktorka Julianne Moore. Wśród modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.

W poprzednich latach autorami zdjęć do słynnego dziś kalendarza byli m.in.: Richard Avedon (1995, 1997), Annie Leibovitz (2000), Peter Lindbergh (1996, 2002) i Terry Richardson (2010).

Karl Lagerfeld, urodzony w 1938 roku, jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Jest niezależnym twórcą, współpracującym z wieloma ekskluzywnymi markami, m.in. Chloe, Fendi, H&M i Chanel. Od 1983 roku kieruje domem mody Chanel.
Kalendarz Pirelli 2011, Julianne Moore, Hera.

Kalendarz Pirelli 2011, Iris Strubegger, Athena.

Kalendarz Pirelli 2011, Daria Werbowy, Artemis.

Kalendarz Pirelli 2011, Baptiste Giabiconi, Apollo.

Kalendarz Pirelli 2011, Erin Wasson, Ajax.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1