Kalendarz Pirelli 2011

0
Marcin Grabowiecki
30 Listopad 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Pod tytułem "Mitologia" ukazał się dziś kalendarz Pirelli na rok 2011. Autorem zdjęć do 38. edycji prestiżowego wydawnictwa jest Karl Lagerfeld - jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Wśród 15 modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.
Kalendarz Pirelli 2011, Elisa Sednaoui, Flora.
Dziś w Moskwie została zaprezentowana 38. edycja kalendarza Pirelli. Autorem zdjęć do wydawnictwa jest Karl Lagerfeld. W swoim paryskim studio artysta stworzył obrazy, które są odzwierciedleniem jednej z jego największej pasji, jaką jest mitologia Greków i Rzymian. Prestiżowe wydawnictwo przenosi nas do czasów klasycznej cywilizacji.

Najnowszy kalendarz zawiera 36 czarno-białych zdjęć, które przedstawiają 24 różne tematy, wśród których znajdują się bogowie i bohaterowie. Z pomocą aktorów i modeli fotograf wskrzesza dawnych bohaterów, prezentując nam ponadczasowe piękno. Oprócz 15 modelek i 5 modeli w kalendarzu pojawia się także amerykańska aktorka Julianne Moore. Wśród modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.

W poprzednich latach autorami zdjęć do słynnego dziś kalendarza byli m.in.: Richard Avedon (1995, 1997), Annie Leibovitz (2000), Peter Lindbergh (1996, 2002) i Terry Richardson (2010).

Karl Lagerfeld, urodzony w 1938 roku, jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Jest niezależnym twórcą, współpracującym z wieloma ekskluzywnymi markami, m.in. Chloe, Fendi, H&M i Chanel. Od 1983 roku kieruje domem mody Chanel.
Kalendarz Pirelli 2011, Julianne Moore, Hera.

Kalendarz Pirelli 2011, Iris Strubegger, Athena.

Kalendarz Pirelli 2011, Daria Werbowy, Artemis.

Kalendarz Pirelli 2011, Baptiste Giabiconi, Apollo.

Kalendarz Pirelli 2011, Erin Wasson, Ajax.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
5
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)