Kalendarz Pirelli 2011

0
Marcin Grabowiecki
30 Listopad 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Pod tytułem "Mitologia" ukazał się dziś kalendarz Pirelli na rok 2011. Autorem zdjęć do 38. edycji prestiżowego wydawnictwa jest Karl Lagerfeld - jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Wśród 15 modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.
Kalendarz Pirelli 2011, Elisa Sednaoui, Flora.
Dziś w Moskwie została zaprezentowana 38. edycja kalendarza Pirelli. Autorem zdjęć do wydawnictwa jest Karl Lagerfeld. W swoim paryskim studio artysta stworzył obrazy, które są odzwierciedleniem jednej z jego największej pasji, jaką jest mitologia Greków i Rzymian. Prestiżowe wydawnictwo przenosi nas do czasów klasycznej cywilizacji.

Najnowszy kalendarz zawiera 36 czarno-białych zdjęć, które przedstawiają 24 różne tematy, wśród których znajdują się bogowie i bohaterowie. Z pomocą aktorów i modeli fotograf wskrzesza dawnych bohaterów, prezentując nam ponadczasowe piękno. Oprócz 15 modelek i 5 modeli w kalendarzu pojawia się także amerykańska aktorka Julianne Moore. Wśród modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.

W poprzednich latach autorami zdjęć do słynnego dziś kalendarza byli m.in.: Richard Avedon (1995, 1997), Annie Leibovitz (2000), Peter Lindbergh (1996, 2002) i Terry Richardson (2010).

Karl Lagerfeld, urodzony w 1938 roku, jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Jest niezależnym twórcą, współpracującym z wieloma ekskluzywnymi markami, m.in. Chloe, Fendi, H&M i Chanel. Od 1983 roku kieruje domem mody Chanel.
Kalendarz Pirelli 2011, Julianne Moore, Hera.

Kalendarz Pirelli 2011, Iris Strubegger, Athena.

Kalendarz Pirelli 2011, Daria Werbowy, Artemis.

Kalendarz Pirelli 2011, Baptiste Giabiconi, Apollo.

Kalendarz Pirelli 2011, Erin Wasson, Ajax.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)
Więcej w kategorii: Branża
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Działanie filmu może wydawać się proste, ale jego produkcja to znacznie bardziej skomplikowany proces niż mogłoby się wydawać. Zobaczcie jak powstają najbardziej...
25
2
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu...
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w...
21
0
Zobacz, jak produkowane są filmy natychmiastowe
Zobacz, jak produkowane są filmy natychmiastowe
Filmy natychmiastowe nie zawsze traktowane są jako poważne medium fotograficzne. Stoi jednak za nimi jak najbardziej poważna technologia. Zobaczcie, co odpowiada za...
1
0