Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kalendarz Pirelli 2011

0

Autor: Marcin Grabowiecki

30 Listopad 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Pod tytułem "Mitologia" ukazał się dziś kalendarz Pirelli na rok 2011. Autorem zdjęć do 38. edycji prestiżowego wydawnictwa jest Karl Lagerfeld - jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Wśród 15 modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.
Kalendarz Pirelli 2011, Elisa Sednaoui, Flora.

Dziś w Moskwie została zaprezentowana 38. edycja kalendarza Pirelli. Autorem zdjęć do wydawnictwa jest Karl Lagerfeld. W swoim paryskim studio artysta stworzył obrazy, które są odzwierciedleniem jednej z jego największej pasji, jaką jest mitologia Greków i Rzymian. Prestiżowe wydawnictwo przenosi nas do czasów klasycznej cywilizacji.

Najnowszy kalendarz zawiera 36 czarno-białych zdjęć, które przedstawiają 24 różne tematy, wśród których znajdują się bogowie i bohaterowie. Z pomocą aktorów i modeli fotograf wskrzesza dawnych bohaterów, prezentując nam ponadczasowe piękno. Oprócz 15 modelek i 5 modeli w kalendarzu pojawia się także amerykańska aktorka Julianne Moore. Wśród modelek znalazły się dwie Polki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.

W poprzednich latach autorami zdjęć do słynnego dziś kalendarza byli m.in.: Richard Avedon (1995, 1997), Annie Leibovitz (2000), Peter Lindbergh (1996, 2002) i Terry Richardson (2010).

Karl Lagerfeld, urodzony w 1938 roku, jeden z najbardziej wpływowych i uznanych światowych projektantów mody. Jest niezależnym twórcą, współpracującym z wieloma ekskluzywnymi markami, m.in. Chloe, Fendi, H&M i Chanel. Od 1983 roku kieruje domem mody Chanel.

Kalendarz Pirelli 2011, Julianne Moore, Hera.
Kalendarz Pirelli 2011, Iris Strubegger, Athena.
Kalendarz Pirelli 2011, Daria Werbowy, Artemis.
Kalendarz Pirelli 2011, Baptiste Giabiconi, Apollo.
Kalendarz Pirelli 2011, Erin Wasson, Ajax.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
30
0
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)