Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kalendarz Pirelli 2013

0

Autor: Marcin Grabowiecki

28 Listopad 2012
Artykuł na: minutę
Ukazał się kalendarz Pirelli na 2013 rok. Autorem zdjęć do tegorocznej edycji prestiżowego wydawnictwa jest Steve McCurry. Album jest hołdem, który fotograf pragnie złożyć ludziom mieszkającym w Rio de Janeiro.

W 40. edycji kalendarza firmy Pirelli nie znajdziemy rozbieranych zdjęć, do jakich przyzwyczaił nas producent opon. W tym roku nacisk został położony na kontekst społeczny. Zdjęcia są hołdem, który autor zdjęć - Steve McCurry - pragnie złożyć ludziom, mieszkającym w jednym z najbardziej fascynujących miast, w którym przyszło mu pracować - Rio de Janeiro.

W kalendarzu znajdziemy zdjęcia modelek i aktorek oraz zwykłych ludzi, spotkanych przez autora na ulicach brazylijskiego miasta. Fotografowi pozowały m.in. znane kobiety zaangażowane w pomoc humanitarną i wspomagające organizacje pozarządowe, wśród których znalazły się: Karlie Kloss, Summer Rayne Oakes, Kyleigh Kuhn, Adriana Lima, Sonia Braga, Isabela Fontana i Hanaa Ben Abdesslem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
2
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)