Kalendarz Pirelli 2016 - poznaliśmy szczegóły

Autor: Michał Chrzanowski

25 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Znamy już nazwiska fotografa oraz kobiet, które pojawią się na zdjęciach w prestiżowym kalendarzu Pirelli na 2016 rok. Serena Williams, Yoko Ono Kathleen Kennedy i Amy Schumer stanęły przed obiektywem Annie Leibovitz.

Tematem przewodnim tegorocznej odsłony kalendarza Pirelli jest kobieta i jej osiągnięcia. Jak podkreśla autorka zdjęć, ten kalendarz jest zupełnie inny niż wcześniejsze edycje - stanowi odstępstwo.

Zaczęłam rozmyślać o kobietach, które odgrywają wielką rolą i które osiągnęły coś ważnego. Chciałam stworzyć klasyczny zestaw portretów, na których będą wyglądać silnie, a zarazem naturalnie. Dlatego wszystkie zdjęcia powstały w studio.” - powiedziała Annie Leibovitz.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Kobiety, które stanęły przed obiektywem słynnej fotografki to: Kathleen Kennedy, Yao Chen, Serena Williams, Yoko Ono, Mellody Hobson, Fran Lebowitz, Ava Duvernay, Agnes Gund, Patti Smith, Amy Schumer, Shirin Neshat i Tavi Gevinson.

Najnowszy Kalendarz Pirelli 2016 autorstwa Annie Leibovitz stanowi już 43 edycję. Kalendarz był wydany po raz pierwszy w 1963 roku przez Pirelli Limited. Ponieważ początkowo nie był znany, jego pierwsze wydanie - ze zdjęciami wykonanymi przez Terence’a Donovana - nie odniosło dużego sukces. Jednak dwanaście miesięcy później, przyjęta przez firmę Pirelli strategia okazałą się bardzo trafna i sprawiła, że kalendarz stał się światowym hitem i utrzymał się na tej pozycji przez ponad 40 lat.

Przyszłoroczna edycjia będzie oficjalnie zaprezentowana 30 listopada w Londynie. Więcej informacji o kalendarzu można uzyskać na stronie pirelli.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Nauczka na przyszłość: nie wyjmujcie starych aparatów na pokładzie samolotów. Przynajmniej w USA.
11
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Nowy rozdział kinematografii zapisują Rosjanie, którzy 5 października wystartowali w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, by na jej pokładzie przez 12 dni...
21
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych fotografów
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych...
Telefoniczne centrum wsparcia, bezpłatny sprzęt zastępczy i darmowe czyszczenie matrycy - kierowana do zawodowców usługa wsparcia Sony Imaging Pro Support jest już...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)