Tim Walker autorem kalendarza Pirelli 2018

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Maj 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Autorem zdjęć do kolejnej edycji najbardziej znanego kalendarza na świecie zostanie znany z ekstrawaganckiego stylu, brytyjski fotograf Tim Walker. Czego spodziewać się po najbliższym wydaniu?

Kalendarz Pirelli początkowo służył jako narzędzie marketingowe, które poprzez zdjęcia roznegliżowanych kobiet miało skusić do zakupu produktów marki. Skierowany do wąskiego grona najważniejszych klientów firmy stał się produktem ekskluzywnym i szybko zyskał status kultowości, a do kolejnych sesji zostały zapraszane największe nazwiska świata mody i fotografii.

 

 

Karen Elson and Atlas the Lion in "The Lion King" by Tim Walker for LOVE Magazine 2013

A post shared by Tim Walker Photography Fans (@timwalkerfans) on

Każdego roku osoby zainteresowane modą i fotografią niecierpliwie oczekuje informacji na temat tego, kto zostanie autorem kolejnej edycji. Najbliższa odsłona na pewno będzie ciekawa, za aparatem stanie bowiem nie kto inny jak znany z bogatych stylizacji i ekstrawaganckiego stylu, brytyjski fotograf Tim Walker.

Fotograf ma na swoim koncie sesje dla najważniejszych marek i magazynów modowych, wydał pięć albumów, a oprócz fotografii zajmuje się także filmowaniem. W swojej karierze portretował najprzeróżniejszych celebrytów. Czego możemy więc spodziewać się po najbliższej edycji kalendarza?

 

Cara Delevingne photographed by Tim Walker for Mulberry FW 13/14

A post shared by Tim Walker Photography Fans (@timwalkerfans) on

Póki co, szczegóły dotyczące tematyki sesji i zaproszonych osób pozostają nieznane, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania autora możemy spodziewać się, że będzie znacznie mniej offowo i realistycznie niż w przypadku dwóch ostatnich edycji, za których oblicze odpowiadali Annie Leibovitz i Peter Lindbergh. Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia ze sporą dawką kreacji pod względem strojów i charakteryzacji. Oby tylko kalendarz Pirelli nie zaczął przypominać kalendarza Lavazza z pierwszej dekady XXI wieku.

 

"Bread Plane" by Tim Walker for his Storyteller exhibition, 2008

A post shared by Tim Walker Photography Fans (@timwalkerfans) on

Sesja do kalendarza odbyć ma się już w maju w Londynie. Prawdopodobnie więc niebawem poznamy nieco więcej szczegółów na temat ostatecznego kształtu nadchodzącego wydania.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem pirellicalendar.pirelli.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Magazyn Digital Camera świętuje 10 lat obecności na polskim rynku. Z tej okazji powstało specjalne urodzinowe wydanie, a w nim między innymi hołd dla Helmuta Newtona, który w tym miesiącu...
5
0
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
53
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)