Google Pixel i Pixel XL – nowe flagowe smartfony zaprezentowane
2
Lightroom Mobile 2.5 wprowadza zapis RAW do iPhone'a
14 wrzesień 2016
Na taką wiadomość z utęsknieniem oczekiwało wielu użytkowników smartfonów Apple. Bo choć iPhone’y robią świetne zdjęcia, to możliwości obróbki ograniczał jednak format JPEG. Za sprawą aktualizacji aplikacji Lightroom, fotografowanie w RAW-ach nareszcie stanie się możliwe.
0
LG V20 - zaprojektowany z myślą o fotografowaniu
8 wrzesień 2016
Podwójny moduł kamery, stabilizacja obrazu, nagrywanie 4K z dźwiękiem stereo i nie tylko - tak prezentuje się najnowszy smartfon LG, model V20. Czy ma szansę podbić rynek fotografii mobilnej?
2
iPhone 7 i 7 Plus – ewolucja w każdym calu
7 wrzesień 2016
Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje i plotki – najnowsza generacja iPhone’a została wyposażona w dwie kamery. Dodatkowy moduł jest dostępny wyłącznie w większym modelu iPhone 7 Plus. Poza tym faktem specyfikacja fotograficzna zaprezentowanych smartfonów jest taka sama.
2
Niewinny flirt Lenovo i Hasselblada przerodził się w coś poważniejszego
1 wrzesień 2016
Informacje o współpracy obu producentów od jakiegoś czasu pojawiały się w sieci. Teraz wiemy już znacznie więcej. Firma Lenovo zaprezentowała Hasselblad True Zoom - doczepiany do smartfonów Moto Z i Moto Z Force moduł, który znacznie rozszerza ich możliwości fotograficzne.
1
Kyocera DuraForce Pro - smartfon i kamera sportowa w jednym
16 sierpień 2016
Dla nikogo nie jest już chyba niespodzianką, że smartfony i kamery sportowe większości osób zastępują zwykłe aparaty fotograficzne. Kyocera postanowiła połączyć te dwa światy i prezentuje odporny smartfon a aż 3 modułami aparatów.
0
Cascable 2.0 - jedna, by rządzić wszystkimi
16 sierpień 2016
Aplikacje mobilne to dla wielu producentów wciąż trudny temat. Dlatego też powstała aplikacja Cascable, która pozwala na wygodną, zdalną kontrolę wielu aparatów. Wersja 2.0 wprowadza między innymi wsparcie dla ponad 50 aparatów.
0
Hama Uni – trzy uniwersalne konwertery do fotografii mobilnej
12 sierpień 2016
Firma Hama wkroczyła na rynek fotografii mobilnej. Producent zaprezentował zestaw Uni – konwerter macro, fush-eye oraz szerokokątny adapter, które mają być kompatybilne z większością urządzeń obecnie dostępnych na rynku.
2
Oppo F1s – nowy ekspert od selfie
9 sierpień 2016
Wszyscy przeczuwali, że prędzej czy później ten dzień nadejdzie. Dzień, w którym zostanie zaprezentowany smartfon zaprojektowany wyłącznie z myślą o selfie. Jako pierwszy na ten krok zdecydował się chiński producent elektroniki OPPO, który zaprezentował model F1s „selfie expert”.
0
Samsung Galaxy Note 7 - nowy król w rodzinie Galaxy
0
Golden Hour - bądź zawsze w doskonałym miejscu i czasie
2 sierpień 2016
W fotografii plenerowej jednym z najważniejszych czynników odpowiadajacych za dobre efekty na zdjęciach jest umiejętność planowania i cierpliwość. Dzięki aplikacji Golden Hour precyzyjnie kalkulującej oświetlenie i warunki w wybranym miejscu będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek.
0
Profesjonalnie wyglądające selfie? To możliwe dzięki nowej technologii
2 sierpień 2016
Nowa technologia, nad którą pracują naukowcy z Princeton University, ma zminimalizować dystorsję aparatów implementowanych w smartfonach i sprawić, że zdjęcia selfie będą wyglądać tak, jakby były wykonane profesjonalnym obiektywem portretowym.
1
Xiaomi Redmi Pro - pogromca budżetowych smartfonów, z podwójnym aparatem
29 lipiec 2016
Tanie znaczy kiepskie? W przypadku smartfonów zwykle tak jest, ale nasze podejście do urządzeń z niższej półki cenowej ma zamiar zmienić chiński producent Xiaomi z zaprezentowanym właśnie modelem Redmi Pro.
2
Microsoft Pix - aplikacja, która ułatwić ma robienie dobrych zdjęć
28 lipiec 2016
Wykonujemy więcej zdjęć niż kiedykolwiek, niestety jakość nie idzie w parze z ich liczbą. Wykonywanie dobrych zdjęć ma zamiar ułatwić nowa aplikacja fotograficzna Microsoftu. Czy znajdzie swoją nisze na tym nasyconym już rynku?
1
Zamień iPhone w aparat natychmiastowy
26 lipiec 2016
Prynt to bardzo ciekawa obudowa do iPhone’a, która efektywnie łączy fotografię mobilną z fotografią natychmiastową.
0
Apple zamierza uruchomić specjalne laboratorium we Francji
18 lipiec 2016
Z informacji opublikowanych przez francuską gazetę Dauphiné Libéré wynika, że Apple chce utworzyć laboratorium, które powstanie z myślą o rozwój fotografii mobilnej.
0
Creatic 2.0 - własne filtry i zaawansowane opcje edycji na smartfonie
14 lipiec 2016
Po co korzystać z aplikacji oferujących filtry, skoro możemy tworzyć swoje własne i unikalne? Druga odsłona aplikacji Creatic to bogate możliwości edycji zdjęć, możliwość zapisywania własnych presetów i wiele więcej.
0
Aktualizacja Lightroom Mobile - wsparcie dla plików RAW na iOS i wiele więcej
14 lipiec 2016
Adobe zaprezentowało dużą aktualizację mobilnej wersji Lightrooma. Wreszcie otrzymujemy możliwość pracy ze wszystkimi rodzajami plików RAW na iOS, ale pojawiło się także kilka innych ciekawych opcji.
0