Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro - 108 megapikseli po raz drugi. Według DxO model Pro ma najlepszy aparat na rynku

0

Autor: Maciej Luśtyk

14 Luty 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Na chińskim rynku zadebiutował najnowszy flagowiec Xiaomi, który wyznaczać ma nowe standardy w zakresie fotografii mobilnej. A przynajmniej tak wynika z testów przeprowadzonych przez DxO.

Najnowszy flagowiec, a w zasadzie dwa flagowce (jednocześnie debiutują modele Mi 10 i Mi 10 Pro), nie zaskakują pod względem specyfikacji aparatów - 108-megapikselową matrycę w rozmiarze 1/1,33” zobaczyliśmy po raz pierwszy jesienią, przy okazji modelu Mi Note 10, a także ostatnio, w zaprezentowanych w tym tygodniu smartfonach Samsunga. Niemniej jednak Mi 10 Pro oferować ma obecnie najlepsze wyniki ze wszystkich modeli na rynku.

4 aparaty i najlepszy wynik w rankingu DxO

Oprócz głównego aparatu Mi 10 Pro może pochwalić się także trzema dodatkowymi aparatami: 20-megapikselowym modułem ultraszerokokątnym z obiektywem f/2.2, krótkim teleobiektywem 50 mm f/2 z matrycą 12 Mp oraz długim 8-megapikselowym tele z obiektywem f/2 i stabilizacją optyczną. Zasadniczo więc specyfikacja może wyglądać gorzej niż we flagowcu Samsunga, ale warto zwrócić uwagę, że flagowiec Xiaomi oferuje o jeden aparat więcej, dzięki czemu może być łatwiej realizować różne programowe sztuczki na etapie przetwarzania zdjęć.

Nie bez powodu w rankingu DxO najnowszy Xiaomi Mi10 Pro zajął zaszczytne pierwsze miejsce, przebijając m.in. świetnie oceniany model Huawei Mate 30. Oglądając porównanie na stronie DxO, różnica w jakości zdjęć z czołowych smartfonów nie jest może bardzo widoczna, ale na pewno zauważalna. Aparat też bardzo dobrze wydaje się radzić sobie w słabym świetle.

Niestety sporo gorzej wypada podstawowy model Xiaomi Mi 10. Choć ten też oferuje 108-megapikselowy moduł główny z możliwością rejestracji wideo 8K, to już wspierające go dodatkowe aparaty wypadają nieco blado. Mamy 13-megapikselowy moduł szerokokątny o świetle f/2.4, 2-megapikselowy moduł makro (światło f/2.4) oraz 2-megapikselowy aparat do pomiaru “głębi” sceny. Jeśli więc ktoś nastawia się na fotografię, warto będzie odłożyć nieco więcej na model Pro.

Dobra specyfikacja, a cena sporo niższa od konkurencji

A jeśli już jesteśmy cenie, to warto wspomnieć, że osiągi te flagowce Xiaomi będą oferować prawie dwa razy taniej niż modele Samsunga. W bezpośrednim przeliczeniu cena podstawowego modelu to około 2200 zł, z kolei w przypadku modelu Pro ceny zaczynają się od około 2800 zł. Oczywiście to bezpośredni przelicznik z chińskich yuanów, a polska cena będzie zapewne wyższa, ale i tak należy spodziewać się, że utrzyma się ona na dużo niższym poziomie niż w przypadku koreańskiej konkurencji.

Same telefony prezentują się też ciekawe pod względem ogólnej specyfikacji. Oprócz najnowszego procesora Snapdragon 865, otrzymamy między innymi 6,67-calowe ekrany AMOLED z zakrzywionymi rogami, od 8 do 12 GB RAM-u i do 512 GB przestrzeni dyskowej oraz baterie o pojemności 4500 lub 4780 mAh.

Zapowiada się na hit sprzedażowy. Niestety jak na razie nie wiadomo kiedy dokładnie nowy flagowiec trafi na polski rynek.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)