Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?

Autor: Maciej Luśtyk

29 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy pomocy głównego aparatu. I tu właśnie wkracza nowy adapter Moment.

Według producenta, nowy adapter Moment Fisheye 14 mm zapewni nam najszersze i najostrzejsze ujęcia tego typu w całym świecie smartfonów. Biorąc pod uwagę, że większość najnowszych flagowców podobne obiektywy ma na wyposażeniu, nowa propozycja Moment nie wydaje się może produktem pierwszej potrzeby, dla osób zainteresowanych fotografowaniem smartfonem na poważnie będzie miała jednak ogromne znaczenie.

Czym adapter Moment różni się od obiektywu szerokokątnego w smartfonie?

Przede wszystkim różnicę robi to, że adapter montowany jest na główny obiektyw smartfona, który wspierany jest zwykle dużo większą i lepszą matrycą niż moduły szerokokątne na pokładzie telefonu. W efekcie uzyskamy większą szczegółowość, zakres dynamiczne i rezultaty w zakresie pracy w słabym świetle i filmowania. I to być może właśnie filmowcy będą najbardziej zainteresowani tego typu konstrukcją - nie bez powodu producent reklamuje nowy produkt za pomocą filmów deskorolkowych.

Poza tym obiektyw rybie oko Moment Fisheye 14 mm oferować mam około 30% większe pole widzenia (170 stopni) niż większość obiektywów szerokokątnych (np. w iPhonie 11 Pro). Ciekawym dodatkiem jest też możliwość skorygowania dystorsji w aplikacji mobilnej Moment Pro Camera, co pozwoli nam uzyskać ujęcia bez zniekształceń charakterystycznych dla konstrukcji typu fish eye. Do tego adapter bardzo dobrze radzić ma sobie z aberracją chromatyczną i odbiciami światła.

Cena i dostępność

Jak w przypadku większości adapterów Moment, cena nie należy do najniższych. Za obiektyw zapłacimy 120 dolarów (około 470 zł), ale w ciągu najbliższych dni możemy nabyć go w promocyjnej cenie 90 dolarów (około 350 zł).

Adapter współpracuje z obudowami serii Moment M, kompatybilnymi ze smartfonami Apple, Google, Samsung i OnePlus.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shopmoment.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 15, iPhone 15 Pro i Pro Max - nowa matryca, pierwsze długie tele i mała rewolucja w filmowaniu
iPhone 15, iPhone 15 Pro i Pro Max - nowa matryca, pierwsze długie tele i mała rewolucja w...
Apple zaprezentowało najnowsze modele iPhone’ów. Dużą aktualizację otrzymały aparaty, które oprócz nowej, większej matrycy oferują m.in. znacznie usprawniony tryb portretowy,...
8
Oppo Reno 10 i Reno 10 Pro 5G - przystępna cena, zaawansowane aparaty i specjalny układ do zdjęć portretowych
Oppo Reno 10 i Reno 10 Pro 5G - przystępna cena, zaawansowane aparaty i specjalny układ do zdjęć...
Na polskim rynku debiutują nowe modele z serii Oppo Reno. Najnowsze smartfony wyróżnia obiektyw krótki teleobiektyw 47 mm i System Portrait Expert Engine, który zadba o to, by zdjęcia...
14
Xperia 1 V - czyżby Sony właśnie pozamiatało rynek fotograficznych flagowców?
Xperia 1 V - czyżby Sony właśnie pozamiatało rynek fotograficznych flagowców?
Najnowszy flagowiec Sony to jeden z najlepiej przygotowanych smartfonów do wykonywania zdjęć i filmowania. Jako pierwszy na świecie wykorzystuje matrycę z...
36
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)