Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?

1

Autor: Maciej Luśtyk

29 Listopad 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy pomocy głównego aparatu. I tu właśnie wkracza nowy adapter Moment.

Według producenta, nowy adapter Moment Fisheye 14 mm zapewni nam najszersze i najostrzejsze ujęcia tego typu w całym świecie smartfonów. Biorąc pod uwagę, że większość najnowszych flagowców podobne obiektywy ma na wyposażeniu, nowa propozycja Moment nie wydaje się może produktem pierwszej potrzeby, dla osób zainteresowanych fotografowaniem smartfonem na poważnie będzie miała jednak ogromne znaczenie.

Czym adapter Moment różni się od obiektywu szerokokątnego w smartfonie?

Przede wszystkim różnicę robi to, że adapter montowany jest na główny obiektyw smartfona, który wspierany jest zwykle dużo większą i lepszą matrycą niż moduły szerokokątne na pokładzie telefonu. W efekcie uzyskamy większą szczegółowość, zakres dynamiczne i rezultaty w zakresie pracy w słabym świetle i filmowania. I to być może właśnie filmowcy będą najbardziej zainteresowani tego typu konstrukcją - nie bez powodu producent reklamuje nowy produkt za pomocą filmów deskorolkowych.

Poza tym obiektyw rybie oko Moment Fisheye 14 mm oferować mam około 30% większe pole widzenia (170 stopni) niż większość obiektywów szerokokątnych (np. w iPhonie 11 Pro). Ciekawym dodatkiem jest też możliwość skorygowania dystorsji w aplikacji mobilnej Moment Pro Camera, co pozwoli nam uzyskać ujęcia bez zniekształceń charakterystycznych dla konstrukcji typu fish eye. Do tego adapter bardzo dobrze radzić ma sobie z aberracją chromatyczną i odbiciami światła.

Cena i dostępność

Jak w przypadku większości adapterów Moment, cena nie należy do najniższych. Za obiektyw zapłacimy 120 dolarów (około 470 zł), ale w ciągu najbliższych dni możemy nabyć go w promocyjnej cenie 90 dolarów (około 350 zł).

Adapter współpracuje z obudowami serii Moment M, kompatybilnymi ze smartfonami Apple, Google, Samsung i OnePlus.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shopmoment.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły