Moment zapowiada tajemniczy produkt. Zgadniesz czym jest?

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Producent, który zdobył popularność za sprawą anamorficznych adapterów do smartfonów zapowiada nowy produkt dla filmowców. Zapowiada się o tyle ciekawie, że choć jest pokazany, trudno zgadnąć czym właściwie będzie. Może wam się uda?

Moment to marka, która parę lat rozsławiła swoją nazwę za sprawą adapterów do iPhone’a. Od tego czasu rozszerzyła swoją działalność o różnego rodzaju akcesoria i prowadzi obszerny sklep internetowy sprzedający sprzęt innych producentów. Wygląda na to, że już niebawem otworzy kolejny etap swojego rozwoju produktem o nazwie Module 8.

Teaser nowego produktu, który został zaprezentowany na instagramowym profilu marki z miejsca przykuł naszą uwagę. Choć widzimy na nim znajome elementy, trudno w zasadzie powiedzieć na co dokładnie patrzymy. Czy to nowa kamera, kolejny adapter do smartfonów czy może coś zupełnie innego? Przyjrzyjmy się dostępnym wskazówkom.

Speedbooster do kamer Super 8? Możliwe, ale to byłoby zbyt proste

Tych niestety jest niewiele, ale pewne wnioski można wysnuć z samej nazwy (Module 8) i sloganu towarzyszącego teaserowi: „Classic Cameras, Big Lenses, Made Different”. Jeśli brać nazwę i slogan dosłownie, najbardziej prawdopodobnym tropem będzie pewnego rodzaju adapter do analogowych kamer Super 8. Mogłoby to potwierdzać także charakterystycznie wyglądające ujęci z teasera, które wskazywałoby na rejestrację w niskim klatkażu (18 kl./s) , specyficznym dla kamer tego typu (ujęcie to pojawia się tylko w zapowiedzi na stronie produktu). Dodatkowo w poście zapowiadającym pojawiają się twierdzenia o połączeniu tradycji z nowoczesnością. Wspierający elektronikę adapter na szkła EF (jesteśmy prawie pewni, że na filmie to właśnie to mocowanie) z pewnością mógłby poszerzyć możliwości twórców pracujących na kamerach tego typu.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Moment (@moment)

Z drugiej strony byłby to produkt wyjątkowo niszowy, który miałby znikome szanse na dotarcie do większej rzeczy odbiorców. W końcu kamery Super 8, z racji na duże koszty filmu, są dziś wykorzystywane bardzo sporadycznie i głównie jako dodatek do pojedynczych projektów komercyjnych.

Może więc nazwę należy traktować mniej dosłownie i czytać ją jako „Modulate”? W tym wypadku możliwości interpretacji teasera są właściwie nieograniczone. Adapter ze speedboosterem do smartfona? Regulowany speedbooster na obiektywy EF do kamer Super 35? Nowy system kamerowy? Sam fakt stworzenia dla tego produktu osobnej strony internetowej, każe nam wierzyć, że będzie to rozwiązanie nieco większego kalibru niż zwykły adapter.

Premiera już pod koniec kwietnia

Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane już 25 kwietnia, kiedy to będzie miała miejsce premiera nowego produktu. Jeśli jesteście nią zainteresowani, możecie zapisać się do newslettera na stronie module-8.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)