Z nowymi akcesoriami Moment fotografia mobilna ma być jeszcze przyjemniejsza

0
Michał Chrzanowski
13 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli jesteście użytkownikami iPhone’a 7 lub 7 Plus i rozglądacie się za ciekawymi rozwiązaniami, które pomogą rozwinąć fotograficzną pasję, to najnowsze akcesoria firmy Moment mogą być tym czego poszukujecie.

O Moment po raz pierwszy usłyszeliśmy na początku 2015 roku, kiedy to firma zaprezentowała adapter makro oraz jedną z pierwszy fotograficznych obudów kompatybilnych ze smartfonem iPhone. Teraz producent powraca nie z jednym, a z trzema nowymi produktami.

 

Najnowsze akcesoria firmy zostały zaprojektowane z myślą o ostatniej generacji iPhone’a 7 i 7 Plus. Pierwszy z nich to obudowa Battery Photo Case, która ma okazać się świetnym rozwiązaniem dla miłośników fotografii mobilnej. Została wyposażona dodatkowy akumulator oraz w dwustopniowy spust migawki. Tak więc przy pomocy dedykowanej aplikacji Moment będziemy mogli ustawiać ostrość oraz wykonać zdjęcie za pomocą wspomnianego przycisku. Jak podkreśla producent, obudowa łączy się ze smartfonem poprzez złącze Lightning, co ma zagwarantować aż 75% wzrost szybkości komunikacji.

Druga obudowa Photo Case to tańsza alternatywa, która została pozbawiona dodatkowego akumulatora i dedykowanego spustu migawki. Jest za to mniejsza i bardziej kompaktowa przy jednoczesnym zapewnieniu podstawowej ochrony dla naszego smartfona. Poza tym zapewnia możliwość przymocowania paska na nadgarstek, co ma zwiększyć wygodę podczas fotografowania. Charakteryzuje się także ciekawszym designem i bardziej estetycznymi wykończeniami.

Oczywiście obie z zaprezentowanych obudów zapewniają mocowanie dla nowego szerokokątnego adaptera, który może być także nakręcony na jedną z dwóch kamer iPhone’a 7 Plus. W ofercie firmy znajdziemy także specjalną przejściówkę, która zagwarantuje taką samą funkcjonalność dla starczych adapterów Moment.

W chwili obecnej producent za pomocą serwisu Kickstarter zbiera fundusze na realizację projektu. Battery Photo Case możemy nabyć w cenie 100 dolarów. Za podobną kwotę nabędziemy także szerokokątny adapter. Z kolei Photo Case otrzymamy za 30 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie momentlens.co.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
14
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły