Moment Case - fotograficzna obudowa do Iphone’a

Moment Case - fotograficzna obudowa do Iphone’a
Niedawno w naszej redakcji poruszyliśmy temat przyszłości fotografii komórkowej. Jednym z pomysłów było powstanie specjalnych korpusów, które po zamontowaniu w nich smartfona, rozszerzałyby jego funkcje fotograficzne. Jak się okazuje, nie my pierwsi wpadliśmy na ten pomysł. Sprawdźcie obudowę do Iphone’a firmy Moment.
O firmie Moment usłyszeliśmy dwa lata temu za sprawą kampanii w serwisie Kickstarter, mającej na celu uruchomienie produkcji zewnętrznych obiektywów przeznaczonych do Iphone’ów . Wówczas firmie udało się zebrać całą potrzebną sumę w jeden dzień. Projektanci mają zamiar powtórzyć tamten sukces wprowadzając do sprzedaży obudowę poszerzającą możliwości aparatu zamontowanego w telefonie Iphone 6. Mimo że parę miesięcy temu dofinansowanie zyskał bardzo podobny projekt, funkcje obudowy Moment przesuwają poprzeczkę jeszcze wyżej. Obudowa Moment Case wyposażona została w przycisk spustu migawki, wyłożony gumą grip i uchwyt na pasek, umożliwia też łatwą wymianę obiektywów, a także wygodniejszą i szybszą kontrolę nad funkcjami fotograficznymi telefonu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Spust migawki współpracuje z telefonem za pomocą połączenia bluetooth i tak jak w przypadku zwykłych aparatów cyfrowych, umożliwia zablokowanie punktu ostrości i ekspozycji po wciśnięciu go do połowy. Dzięki wyciągnięciu funkcji spustu poza ekranu telefonu, używając funkcji dotykowych będziemy wstanie szybko dostosować najpotrzebniejsze parametry ekspozycji. Dodatkowo aplikacja przeznaczona do współpracy z obudową umożliwia rozmieszczenie kontrolek odpowiadających za poszczególne parametry według upodobań użytkownika. Aplikacja sama rozpoznaje obiektyw podłączony do obudowy i koryguje obraz według jego profilu.

Aby stać się posiadaczem obudowy wystarczy wesprzeć projekt kwotą 49 dolarów. Warto nadmienić, że projekt już zyskał fundusze potrzebne na rozpoczęcie produkcji urządzenia. Obudowy mają trafić do sprzedaży pod koniec czerwca 2015 roku.

Poniżej przedstawiamy filmik obrazujący działanie urządzenia;Więcej informacji znajdziemy na stronie momentlens.co.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1