Moment Case - fotograficzna obudowa do Iphone’a

Moment Case - fotograficzna obudowa do Iphone’a
Niedawno w naszej redakcji poruszyliśmy temat przyszłości fotografii komórkowej. Jednym z pomysłów było powstanie specjalnych korpusów, które po zamontowaniu w nich smartfona, rozszerzałyby jego funkcje fotograficzne. Jak się okazuje, nie my pierwsi wpadliśmy na ten pomysł. Sprawdźcie obudowę do Iphone’a firmy Moment.
O firmie Moment usłyszeliśmy dwa lata temu za sprawą kampanii w serwisie Kickstarter, mającej na celu uruchomienie produkcji zewnętrznych obiektywów przeznaczonych do Iphone’ów . Wówczas firmie udało się zebrać całą potrzebną sumę w jeden dzień. Projektanci mają zamiar powtórzyć tamten sukces wprowadzając do sprzedaży obudowę poszerzającą możliwości aparatu zamontowanego w telefonie Iphone 6. Mimo że parę miesięcy temu dofinansowanie zyskał bardzo podobny projekt, funkcje obudowy Moment przesuwają poprzeczkę jeszcze wyżej. Obudowa Moment Case wyposażona została w przycisk spustu migawki, wyłożony gumą grip i uchwyt na pasek, umożliwia też łatwą wymianę obiektywów, a także wygodniejszą i szybszą kontrolę nad funkcjami fotograficznymi telefonu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Spust migawki współpracuje z telefonem za pomocą połączenia bluetooth i tak jak w przypadku zwykłych aparatów cyfrowych, umożliwia zablokowanie punktu ostrości i ekspozycji po wciśnięciu go do połowy. Dzięki wyciągnięciu funkcji spustu poza ekranu telefonu, używając funkcji dotykowych będziemy wstanie szybko dostosować najpotrzebniejsze parametry ekspozycji. Dodatkowo aplikacja przeznaczona do współpracy z obudową umożliwia rozmieszczenie kontrolek odpowiadających za poszczególne parametry według upodobań użytkownika. Aplikacja sama rozpoznaje obiektyw podłączony do obudowy i koryguje obraz według jego profilu.

Aby stać się posiadaczem obudowy wystarczy wesprzeć projekt kwotą 49 dolarów. Warto nadmienić, że projekt już zyskał fundusze potrzebne na rozpoczęcie produkcji urządzenia. Obudowy mają trafić do sprzedaży pod koniec czerwca 2015 roku.

Poniżej przedstawiamy filmik obrazujący działanie urządzenia;Więcej informacji znajdziemy na stronie momentlens.co.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
0
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4