Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Moment Case - fotograficzna obudowa do Iphone’a

0

Autor: Maciej Luśtyk

29 Styczeń 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Niedawno w naszej redakcji poruszyliśmy temat przyszłości fotografii komórkowej. Jednym z pomysłów było powstanie specjalnych korpusów, które po zamontowaniu w nich smartfona, rozszerzałyby jego funkcje fotograficzne. Jak się okazuje, nie my pierwsi wpadliśmy na ten pomysł. Sprawdźcie obudowę do Iphone’a firmy Moment.

O firmie Moment usłyszeliśmy dwa lata temu za sprawą kampanii w serwisie Kickstarter, mającej na celu uruchomienie produkcji zewnętrznych obiektywów przeznaczonych do Iphone’ów . Wówczas firmie udało się zebrać całą potrzebną sumę w jeden dzień. Projektanci mają zamiar powtórzyć tamten sukces wprowadzając do sprzedaży obudowę poszerzającą możliwości aparatu zamontowanego w telefonie Iphone 6. Mimo że parę miesięcy temu dofinansowanie zyskał bardzo podobny projekt, funkcje obudowy Moment przesuwają poprzeczkę jeszcze wyżej. Obudowa Moment Case wyposażona została w przycisk spustu migawki, wyłożony gumą grip i uchwyt na pasek, umożliwia też łatwą wymianę obiektywów, a także wygodniejszą i szybszą kontrolę nad funkcjami fotograficznymi telefonu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Spust migawki współpracuje z telefonem za pomocą połączenia bluetooth i tak jak w przypadku zwykłych aparatów cyfrowych, umożliwia zablokowanie punktu ostrości i ekspozycji po wciśnięciu go do połowy. Dzięki wyciągnięciu funkcji spustu poza ekranu telefonu, używając funkcji dotykowych będziemy wstanie szybko dostosować najpotrzebniejsze parametry ekspozycji. Dodatkowo aplikacja przeznaczona do współpracy z obudową umożliwia rozmieszczenie kontrolek odpowiadających za poszczególne parametry według upodobań użytkownika. Aplikacja sama rozpoznaje obiektyw podłączony do obudowy i koryguje obraz według jego profilu.

Aby stać się posiadaczem obudowy wystarczy wesprzeć projekt kwotą 49 dolarów. Warto nadmienić, że projekt już zyskał fundusze potrzebne na rozpoczęcie produkcji urządzenia. Obudowy mają trafić do sprzedaży pod koniec czerwca 2015 roku.

Poniżej przedstawiamy filmik obrazujący działanie urządzenia;

Więcej informacji znajdziemy na stronie momentlens.co

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)