Moment Case - fotograficzna obudowa do Iphone’a

0

Autor: Maciej Luśtyk

29 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Niedawno w naszej redakcji poruszyliśmy temat przyszłości fotografii komórkowej. Jednym z pomysłów było powstanie specjalnych korpusów, które po zamontowaniu w nich smartfona, rozszerzałyby jego funkcje fotograficzne. Jak się okazuje, nie my pierwsi wpadliśmy na ten pomysł. Sprawdźcie obudowę do Iphone’a firmy Moment.

O firmie Moment usłyszeliśmy dwa lata temu za sprawą kampanii w serwisie Kickstarter, mającej na celu uruchomienie produkcji zewnętrznych obiektywów przeznaczonych do Iphone’ów . Wówczas firmie udało się zebrać całą potrzebną sumę w jeden dzień. Projektanci mają zamiar powtórzyć tamten sukces wprowadzając do sprzedaży obudowę poszerzającą możliwości aparatu zamontowanego w telefonie Iphone 6. Mimo że parę miesięcy temu dofinansowanie zyskał bardzo podobny projekt, funkcje obudowy Moment przesuwają poprzeczkę jeszcze wyżej. Obudowa Moment Case wyposażona została w przycisk spustu migawki, wyłożony gumą grip i uchwyt na pasek, umożliwia też łatwą wymianę obiektywów, a także wygodniejszą i szybszą kontrolę nad funkcjami fotograficznymi telefonu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Spust migawki współpracuje z telefonem za pomocą połączenia bluetooth i tak jak w przypadku zwykłych aparatów cyfrowych, umożliwia zablokowanie punktu ostrości i ekspozycji po wciśnięciu go do połowy. Dzięki wyciągnięciu funkcji spustu poza ekranu telefonu, używając funkcji dotykowych będziemy wstanie szybko dostosować najpotrzebniejsze parametry ekspozycji. Dodatkowo aplikacja przeznaczona do współpracy z obudową umożliwia rozmieszczenie kontrolek odpowiadających za poszczególne parametry według upodobań użytkownika. Aplikacja sama rozpoznaje obiektyw podłączony do obudowy i koryguje obraz według jego profilu.

Aby stać się posiadaczem obudowy wystarczy wesprzeć projekt kwotą 49 dolarów. Warto nadmienić, że projekt już zyskał fundusze potrzebne na rozpoczęcie produkcji urządzenia. Obudowy mają trafić do sprzedaży pod koniec czerwca 2015 roku.

Poniżej przedstawiamy filmik obrazujący działanie urządzenia;

Więcej informacji znajdziemy na stronie momentlens.co

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Nowa matryca Samsunga ma najmniejsze piksele na świecie - aparaty o wysokiej rozdzielczości już niebawem w każdym smartfonie
Nowa matryca Samsunga ma najmniejsze piksele na świecie - aparaty o wysokiej rozdzielczości już...
Sensor ISOCELL JN1 bije rekord rozmiaru pojedynczego piksela i obiecuje rewolucję na rynku mobilnych telefonów ze średniego i niższego segmentu.
0
0
Sharp Aquos R6 - smartfon z 1-calową matrycą i optyką Leica
Sharp Aquos R6 - smartfon z 1-calową matrycą i optyką Leica
Xiaomi Mi11 Ultra ma nieoczekiwanego konkurenta. Na rynku smartfonów debiutuje Sharp Aquos R6, który kusi wysokiej klasy aparatem z 1-calową matrycą i optyką...
12
8
iPad Pro teraz z M1, Thunderbolt i Retiną XDR w modelu 12,9”. Czy to idealne tablety dla fotografa?
iPad Pro teraz z M1, Thunderbolt i Retiną XDR w modelu 12,9”. Czy to idealne tablety dla fotografa?
Apple podkręca swoje topowe tablety, po które sięgają fotografowie. Modele iPad Pro (2021) otrzymały najnowsze procesory M1 oraz szybką łączność Thunderbolt. W modelu 12,9” jest już Retina XDR....
7
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)