Fotografia komórkowa osobną kategorią w konkursie 2015 Sony World Photography Awards

Fotografia komórkowa osobną kategorią w konkursie 2015 Sony World Photography Awards

Sony World Photography Awards to jeden z najbardziej znanych konkursów fotograficznych na świecie. W tegorocznej edycji po raz pierwszy uruchomiono osobną kategorię, w której będą rywalizować zdjęcia wykonane za pomoca urządzeń mobilnych.

Organizatorzy konkursu tłumaczą decyzję o wyodrębnieniu osobnej kategorii dla zdjęć zrobionych smartfonami stale rosnącą popularnością tych urządzeń i wpływem jaki mają na nasze życie. Obecnie liczba urządzeń mobilnych przekroczyła liczbę ludzi na ziemi, a fotografowanie stało się codziennością. Stwarza to okazję do uchwycenia wspaniałych zdjęć. Co więcej - jak mówią organizatorzy - w ostatnich latach coraz więcej zdjęć zgłaszanych do głównych kategorii konkursu było wykonywanych za pomocą komórek, które jakością obrazu nie mogły konkurować ze zdjęciami wykonanymi profesjonalnymi aparatami. Konieczne więc było stworzenie osobnej kategorii, w której zdjęcia te zostałyby zauważone i mogłyby ze sobą konkurować.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Temat przewodni 2015 Mobile Phone Awards został ujęty w zdaniach “Od życia dostajesz tyle ile sam w nie włożysz. Wyjdź poza oczywistość i dostrzeż inspiracje naokoło siebie. Spójrz na świat inaczej i odnajdź to, co niezwykłe za pomocą telefonu komórkowego”. Każdy z uczestników konkursu może za darmo zgłosić do 3 zdjęć wykonanych za pomocą smartfona. Zgłoszenia można przesyłać do 27 lutego 2015 roku. Ze zgłoszeń jurorzy wytypują 20 najlepszych zdjęć, które będą ze sobą rywalizować w internetowym głosowaniu. Głosowanie odbędzie się w dniach 10-17 marca. Główną nagrodą w nowej kategorii jest zestaw urządzeń Sony, w tym najnowszy smartfon z rodziny Xperia oraz tablet, a także zaproszenie na oficjalną galę 2015 Sony World Photography Awards i udział w wystawie pokonkursowej.

Więcej informacji o konkursie znajdziemy na stronie konkursowej.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12