Fotografia komórkowa osobną kategorią w konkursie 2015 Sony World Photography Awards

0
Maciej Luśtyk
28 Styczeń 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Sony World Photography Awards to jeden z najbardziej znanych konkursów fotograficznych na świecie. W tegorocznej edycji po raz pierwszy uruchomiono osobną kategorię, w której będą rywalizować zdjęcia wykonane za pomoca urządzeń mobilnych.

Organizatorzy konkursu tłumaczą decyzję o wyodrębnieniu osobnej kategorii dla zdjęć zrobionych smartfonami stale rosnącą popularnością tych urządzeń i wpływem jaki mają na nasze życie. Obecnie liczba urządzeń mobilnych przekroczyła liczbę ludzi na ziemi, a fotografowanie stało się codziennością. Stwarza to okazję do uchwycenia wspaniałych zdjęć. Co więcej - jak mówią organizatorzy - w ostatnich latach coraz więcej zdjęć zgłaszanych do głównych kategorii konkursu było wykonywanych za pomocą komórek, które jakością obrazu nie mogły konkurować ze zdjęciami wykonanymi profesjonalnymi aparatami. Konieczne więc było stworzenie osobnej kategorii, w której zdjęcia te zostałyby zauważone i mogłyby ze sobą konkurować.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Temat przewodni 2015 Mobile Phone Awards został ujęty w zdaniach “Od życia dostajesz tyle ile sam w nie włożysz. Wyjdź poza oczywistość i dostrzeż inspiracje naokoło siebie. Spójrz na świat inaczej i odnajdź to, co niezwykłe za pomocą telefonu komórkowego”. Każdy z uczestników konkursu może za darmo zgłosić do 3 zdjęć wykonanych za pomocą smartfona. Zgłoszenia można przesyłać do 27 lutego 2015 roku. Ze zgłoszeń jurorzy wytypują 20 najlepszych zdjęć, które będą ze sobą rywalizować w internetowym głosowaniu. Głosowanie odbędzie się w dniach 10-17 marca. Główną nagrodą w nowej kategorii jest zestaw urządzeń Sony, w tym najnowszy smartfon z rodziny Xperia oraz tablet, a także zaproszenie na oficjalną galę 2015 Sony World Photography Awards i udział w wystawie pokonkursowej.

Więcej informacji o konkursie znajdziemy na stronie konkursowej.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Po raz kolejny do prestiżowej branżowej nagrody w kategorii Sztuk Wizualnych nominowany jest fotograf. W tym roku o laur powalczy Weronika Gęsicka.
20
3
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Dziś układy wytrenowane w oparciu o sieci neuronowe są podstawą większości nowych technologii. Dlaczego więc tak powolnie wkraczają one na rynek aparatów...
13
6
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
41
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)