Polacy na liście finalistów Sony World Photography Awards

Polacy na liście finalistów Sony World Photography Awards ocena 0%

Sześciu Polaków znalazło się na ogłoszonej dziś liście finalistów Sony World Photography Awards - największego na świecie konkursu fotograficznego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Finaliści i kategorie, w których zgłosili swoje prace: kategoria profesjonalna, Architektura;
Bogusława Trela, kategoria profesjonalna, Współczesność;
Tomasz Lazar, kategoria profesjonalna, Portret;
Marcin Klocek, kategoria profesjonalna, Sport;
Adrian Jaszczak, kategoria otwarta, Kultura i sztuka;
Wojciech Kruczyński, kategoria otwarta, Panorama]Zdjęcia zakwalifikowane do listy finałowej wybrano spośród 173 444 prac ze 171 krajów - to największa liczba zgłoszeń w ośmioletniej historii konkursu i wzrost o 24% w stosunku do jego ubiegłorocznej edycji. W kategoriach otwartych oceniano pojedyncze zdjęcia, w kategoriach profesjonalnych - serie zdjęć.

Teraz finaliści będą walczyć o pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach - zwycięzcy otrzymają najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony. Laureatów w kategoriach otwartych poznamy 31 marca; nazwiska trzynastu zwycięzców poszczególnych kategorii profesjonalnych zostaną ujawnione 23 kwietnia w czasie ceremonii wręczenia nagród w Londynie.

Na tej samej uroczystości ogłoszony zostanie zdobywca nagrody L’Iris d’Or i tytułu Fotografa Roku w kategorii profesjonalnej. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 dolarów. Poznamy także zwycięzców w kategorii młodzieżowej i studenckiej. Zdobywca tytułu Fotografa Roku w kategorii otwartej otrzyma nagrodę w wysokości 5000 dolarów.

Zdjęcia sześciorga polskich finalistów będą prezentowane w ramach wystawy Sony World Photography Awards 2015 w londyńskim Somerset House w dniach od 24 kwietnia do 10 maja. Na wystawie zobaczymy także zdjęcia, filmy i albumy o fotografii autorstwa Elliotta Erwitta, laureata nagrody za całokształt twórczości i wybitny wkład w fotografię.

Sony World Photography Awards to konkurs mający na celu wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych współczesnych zdjęć wykonanych w ubiegłym roku. Udział w nim biorą fotografowie o różnych umiejętnościach. Konkurs obejmuje pięć podstawowych kategorii: profesjonalną, otwartą, młodzieżową, studencką i smartfonową.

Więcej informacji o konkursie i nagrodach można znaleźć na stronie: worldphoto.org.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12