iblazr case - obudowa do iPhone’a z 40 diodami LED i dodatkową baterią

0
Maciej Luśtyk
23 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Z roku na rok aparaty w telefonach stają się coraz doskonalsze i jeśli jest coś w czym smartfony jeszcze nie są w stanie dorównać kompaktom, to jest tym z pewnością siła i skuteczność lampy błyskowej. Z tym problemem obiecują uporać się twórcy obudowy iblazr.

Smartfony dla większości osób stanowią obecnie podstawowe narzędzie do wykonywania zdjęć, a kolejne generacje modułów aparatów każą nam traktować fotografię mobilną coraz bardziej poważnie. Niestety świetne aparaty na nic się zdadzą w słabym świetle, gdy nie mamy dostępu do dobrego flasha, a takiego w smartfonach raczej nie uświadczymy. Nawet najlepsze smartfony ustępują pod tym względem podstawowym kompaktom.

O ile wbudowanie mocnej lampy w korpus telefonu może być problematyczne, to nic nie stoi na przeszkodzie by zamocować go na zewnątrz smartfona. Z takiego założenia wyszli twórcy obudowy iblazr, która ma być remedium na problemy z oświetleniem, ale nie tylko.

 

Z pozoru jest to zwykły case z wbudowaną lampą. Wrażenie robi jednak jej specyfikacja. Otrzymujemy aż 40 mocnych diod LED, które będą w stanie wyzwolić błysk o natężeniu 300 lux. Dodatkowo lampy będziemy mogli używać jako stałego światła podczas filmowania, sterując przy tym jego siłą oraz temperaturą barwową, a wbudowany dyfuzor zagwarantować ma przyjemną dla oka charakterystykę światła.

Oprócz tego, obudowa pełni rolę powerbanku, który w zależności od modelu iPhone’a wydłuży możliwy czas czas pracy od 60% do 100%. Bateria o pojemności 2500 mAh służy też oczywiście zasilaniu lampy, pozwalając nam wykonać około 1500 błysków z pełną mocą. Dodatkowo lampa będzie informować nas o przychodzących wiadomościach czy innych notyfikacjach, a dedykowana aplikacja oferuje wsparcie wszystkich funkcji fotograficznych najnowszych smartfonów Apple. Obudowa pełni też funkcję ochronną, pozostając przy tym względnie kompaktową.

Produkt jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter, jednak raptem dzień po starcie kampanii twórcom udało się zebrać już ponad 20% środków potrzebnych na jego produkcję. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, iblazr trafi do sprzedaży w kwietniu 2017 roku. W ramach kampanii crowdfundingowej urządzenie możemy zakupić w cenie 55 dolarów. Ostateczna cena obudowy będzie prawie dwa razy wyższa.

Obudowa iblazr case jest kompatybilna z modelami iPhone 6, 6S, 6 Plus, 6S Plus, 7 i 7 Plus.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem concepter.co oraz w serwisie kickstarter.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Mobile
Cyfrowy zoom zawodzi? Sirui wprowadza obiektyw 400 mm do smartfonów. W ofercie także adapter anamorficzny
Cyfrowy zoom zawodzi? Sirui wprowadza obiektyw 400 mm do smartfonów. W ofercie także adapter...
W ostatnim czasie producenci smartfonów robią dużo szumu wokół możliwości cyfrowego zoomu. Zawsze jednak w tym wypadku zdjęcia tracą na jakości. Coś dla fanów dużych...
16
0
OPPO z nowym patentem. Na horyzoncie składany smartfon z wysuwaną kamerą
OPPO z nowym patentem. Na horyzoncie składany smartfon z wysuwaną kamerą
OPPO to kolejny po Samsungu i Huawei producent, który swoją ofertę chce wzbogacić o smartfon ze składanym dotykowym ekranem. Chińska firma udostępniła właśnie pierwsze...
16
0
Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie
Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie
Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję...
54
0