Microsoft Lumia 950 i 950 XL - 20 Mp i optyka Zeissa
0
Ciekłokrystaliczny autofokus - rewolucja w ostrzeniu?
6 październik 2015
Do tej pory ciekły kryształ kojarzył się nam głównie z wyświetlaczami. Może on jednak zmienić sposób w jaki patrzymy na systemy ostrzenia. Firma Lensvector zaprezentowała aparat wykorzystujący technologię ostrzenia opartą na ciekłym krysztale, który być może już niedługo zagości w naszych smartfonach.
0
Adobe Photoshop Fix - co oferuje nowa aplikacja do retuszu zdjęć?
5 październik 2015
W maju Adobe wycofało program Photoshop Touch ze sklepów z aplikacjami i rozbudzało fantazje użytkowników zapowiedzią nowego rozwiązania na urządzenia mobilne, pozwalającego na obróbkę nawet 50-megabajtowych zdjęć. Dziś pokazano aplikację Photoshop Fix. Czy warto było czekać?
0
Google Nexus 5X i Nexus 6P - lepsze zdjęcia w słabym oświetleniu
30 wrzesień 2015
Google zaprezentowało nowe smartfony Nexus 5X i Nexuss 6P. Obydwa wyposażono w aparaty z 12,3-megapikselową matrycą Sony i jasnym obiektywem f/2. W porównaniu z flagowcami innych producentów rozdzielczość matrycy wydaje się niewielka, aparaty mają jednak bardzo dobrze radzić sobie w warunkach słabego oświetlenia.
0
Zobacz, jak ewoluował aparat w kolejnych generacjach iPhone’a
29 wrzesień 2015
Na początku miesiąca firma Apple zaprezentowała nowego flagowca - iPhone 6s. Dzisiaj dzięki porównaniu zrobionemu przez serwis Camera + możemy zobaczyć, jak nowy aparat wypada na tle starszych modeli iPhone’a.
0
iPhone 6s z zupełnie nowym aparatem 12 Mp
9 wrzesień 2015
Najważniejszą premierą dzisiejszej konferencji Apple była oficjalna prezentacja najnowszego iPhone’a. Model 6s został wyposażony w nową, 12-megapikselową matrycę o zupełnie nowej architekturze. Pojawiły się też filmy 4K oraz funkcja Live Photos.
0
Aplikacja Recently pozwoli łatwo zamienić zdjęcia z iPhone’a w fotoksiążkę
8 wrzesień 2015
Czy tego chcemy, czy nie, smartfony służą większości osób za główny aparat fotograficzny do dokumentacji codziennych zdarzeń. W czasach analogowych najlepsze zdjęcia lądowały w rodzinnym albumie. Dzisiaj zwykle zalegają na dyskach. A co byście powiedzieli na usługę, w ramach której co miesiąc otrzymywalibyście fotoksiążkę ze swoimi ostatnimi zdjęciami?
0
Olloclip Macro Pro Lens - szkła makro do iPhone’a 6
4 wrzesień 2015
Na początku lipca pisaliśmy o zewnętrznych obiektywach makro do smartfonów iPhone 6 i 6s, produkcji firmy Moment, a teraz analogiczne rozwiązanie zaprezentował producent Olloclip. Zestaw Macro Pro Lens oferuje jednak aż 3 obiektywy, za pomocą których uzyskamy nawet 21-krotne powiększenie obrazu.
0
Sony Xperia Z5 - 23 megapiksele i superszybki autofokus
2 wrzesień 2015
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Sony zaprezentowało nowe flagowe telefony Sony Xperia Z5 i Xperia Z5 Compact. Jak zwykle dużą wagę przyłożono do modułu wbudowanego aparatu, który oferować ma rozdzielczość 23 Mp i najszybszy system AF na rynku smartfonów.
0
Huawei Honor 7 trafia na rynek europejski
0
Astropad Mini - zamień iPhone’a w tablet graficzny
28 sierpień 2015
W lutym informowaliśmy Was o aplikacji Astropad, która pozwalała na przekształcenie iPadów w tablety graficzne poprzez synchronizację z programami do obróbki obrazu. Teraz wszystkie te opcje zostały udostępnione także użytkownikom smartfonów.
0
Instagram odchodzi od kwadratowego formatu
28 sierpień 2015
Wraz z najnowszą aktualizacją serwis Instagram przeszedł fundamentalną przemianę. Twórcy zrywają bowiem ograniczeniem w postaci kwadratowego formatu obrazu i umożliwiają zamieszczanie zdjęć oraz filmów w dowolnych wymiarach.
0
Z aplikacją Rizon nigdy nie przegapisz złotej godziny
24 sierpień 2015
Złota godzina, lub, jak kto woli - Magic Hour, to dla wielu najlepszy czas na wykonywanie fotografii w plenerze. Zależnie od pory roku i szerokości geograficznej wypada ona jednak o różnych porach i wcale nie trwa równej godziny. Dzięki aplikacji Rizon szczegółowe informacje o tej wyjątkowej porze dnia będziecie mieć zawsze pod ręką.
0
Apple oferuje darmową naprawdę wadliwych aparatów w telefonach iPhone 6 Plus
24 sierpień 2015
Okazuje się, że niektóre z modeli smartfonów iPhone 6 Plus, które trafiły do sprzedaży pod koniec 2014 roku wyposażono w wadliwy moduł aparatu, przez co zdjęcia wychodzą rozmydlone. Apple uruchamia darmową usługę serwisową dla wszystkich osób borykających się z problemem.
0
Huawei Honor 7i z ruchomym aparatem fotograficznym
21 sierpień 2015
Huawei zaprezentował model Honor 7i, w wielu aspektach przypominający zaprezentowaną niedawno standardową edycję Honor 7. Nowy smartfon wyróżnia się jasnym, odchylanym elementem aparatu, który może służyć zarówno jako tylna i frontowa kamerka. Atrakcyjna jest także cena telefonu.
0
Darkroom 2 - jeszcze większe możliwości obróbki zdjęć na iPhonie
17 sierpień 2015
W lutym na rynku ukazała się aplikacja Darkroom, która umożliwia stosunkowo zaawansowaną obróbkę zdjęć na iPhonie, włącznie z tworzeniem własnych filtrów i edycją krzywych. Wersja 2.0 wprowadza jeszcze więcej funkcji i zamierza powalczyć o tytuł najlepszej aplikacji fotograficznej na rynku.
0
Samsung Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note 5
14 sierpień 2015
Samsung wzbogacił ofertę smartfonów o modele Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note 5. Urządzenia wyposażone zostały w mocne podzespoły i wykorzystują bardzo dobry aparat fotograficzny o rozdzielczości 16 Mp i świetle f/1.9, który po raz pierwszy zobaczyliśmy przy okazji modelu Galaxy S6.
0
RNI Films - symulacje znanych klisz na iPhone’a
13 sierpień 2015
Firma Really Nice Images zaprezentowała ciekawą aplikację na iPhone’a, która umożliwia nałożenie realistycznych symulacji znanych klisz na nasze zdjęcia. Jeśli często korzystacie z takich aplikacji jak VSCO Cam czy Instagram, będzie to dla Was pozycja obowiązkowa.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!