Light chce zrewolucjonizować fotografię mobilną. Firma planuje wypuścić smartfon z 9 modułami kamer

Light chce zrewolucjonizować fotografię mobilną. Firma planuje wypuścić smartfon z 9 modułami kamer

Pięć szerokokątnych obiektywów 28 mm f/2 i cztery o ogniskowej 56 mm i świetle f/2.6 oraz zdjęcia o łącznej rozdzielczości 64-megapikseli - tak w liczbach prezentuje się prototypowy smartfon Light.

Pamiętacie jeszcze firmę Light? Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej na początku 2015 roku, kiedy to świat obiegła informacja, że producent będzie w stanie zrewolucjonizować rynek kompaktów wprowadzając wieloobiektywowy aparat L16. Na efekty musieliśmy czekać do połowy ubiegłego roku. Wtedy model L16 zadebiutował na rynku. Niestety oczekiwania konsumentów przerosły oferowane możliwości. W efekcie aparat zebrał mało pochlebne opinie. Nie oszczędzili go także recenzenci, którzy spodziewali się lepszej jakości obrazu.

Firma jednak się nie poddała. Tym razem za cel obrała sobie zrewolucjonizowanie fotografii mobilnej. Jeśli uważacie, że trzy moduły kamer w smartfonie to dużo, to co powiecie na model z dziewięcioma aparatami?

Powyższe zdjęcie przedstawia działający prototyp konceptualnego smartfona wyposażonego w aż dziewięć obiektywów: pięć konstrukcji optycznych o parametrach 28 mm f/2 i cztery o ogniskowej 56 mm i świetle f/2.6. Jak zapewnia Light, tym modelem będziemy mogli wykonać zdjęcia o łącznej rozdzielczości aż 64-megapikseli. Niestety producent nie upublicznił jeszcze żadnych fotografii. Być może dawkuje napięcie i za kilka tygodni zaprezentuje oficjalne zdjęcia przykładowe?

Poznaliśmy natomiast dwie dodatkowe informacje. Jedna to fakt, że smartfon Light ma być cieńszą konstrukcją niż iPhone X. Druga to termin prezentacji, która jest planowana na koniec tego roku. Jak na razie to wszystkie szczegóły, którymi podzielił się producent.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
3
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4