Light chce zrewolucjonizować fotografię mobilną. Firma planuje wypuścić smartfon z 9 modułami kamer

0
Michał Chrzanowski
2 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Pięć szerokokątnych obiektywów 28 mm f/2 i cztery o ogniskowej 56 mm i świetle f/2.6 oraz zdjęcia o łącznej rozdzielczości 64-megapikseli - tak w liczbach prezentuje się prototypowy smartfon Light.

Pamiętacie jeszcze firmę Light? Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej na początku 2015 roku, kiedy to świat obiegła informacja, że producent będzie w stanie zrewolucjonizować rynek kompaktów wprowadzając wieloobiektywowy aparat L16. Na efekty musieliśmy czekać do połowy ubiegłego roku. Wtedy model L16 zadebiutował na rynku. Niestety oczekiwania konsumentów przerosły oferowane możliwości. W efekcie aparat zebrał mało pochlebne opinie. Nie oszczędzili go także recenzenci, którzy spodziewali się lepszej jakości obrazu.

Firma jednak się nie poddała. Tym razem za cel obrała sobie zrewolucjonizowanie fotografii mobilnej. Jeśli uważacie, że trzy moduły kamer w smartfonie to dużo, to co powiecie na model z dziewięcioma aparatami?

Powyższe zdjęcie przedstawia działający prototyp konceptualnego smartfona wyposażonego w aż dziewięć obiektywów: pięć konstrukcji optycznych o parametrach 28 mm f/2 i cztery o ogniskowej 56 mm i świetle f/2.6. Jak zapewnia Light, tym modelem będziemy mogli wykonać zdjęcia o łącznej rozdzielczości aż 64-megapikseli. Niestety producent nie upublicznił jeszcze żadnych fotografii. Być może dawkuje napięcie i za kilka tygodni zaprezentuje oficjalne zdjęcia przykładowe?

Poznaliśmy natomiast dwie dodatkowe informacje. Jedna to fakt, że smartfon Light ma być cieńszą konstrukcją niż iPhone X. Druga to termin prezentacji, która jest planowana na koniec tego roku. Jak na razie to wszystkie szczegóły, którymi podzielił się producent.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły