Light chce zrewolucjonizować fotografię mobilną. Firma planuje wypuścić smartfon z 9 modułami kamer

Light chce zrewolucjonizować fotografię mobilną. Firma planuje wypuścić smartfon z 9 modułami kamer

Pięć szerokokątnych obiektywów 28 mm f/2 i cztery o ogniskowej 56 mm i świetle f/2.6 oraz zdjęcia o łącznej rozdzielczości 64-megapikseli - tak w liczbach prezentuje się prototypowy smartfon Light.

Pamiętacie jeszcze firmę Light? Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej na początku 2015 roku, kiedy to świat obiegła informacja, że producent będzie w stanie zrewolucjonizować rynek kompaktów wprowadzając wieloobiektywowy aparat L16. Na efekty musieliśmy czekać do połowy ubiegłego roku. Wtedy model L16 zadebiutował na rynku. Niestety oczekiwania konsumentów przerosły oferowane możliwości. W efekcie aparat zebrał mało pochlebne opinie. Nie oszczędzili go także recenzenci, którzy spodziewali się lepszej jakości obrazu.

Firma jednak się nie poddała. Tym razem za cel obrała sobie zrewolucjonizowanie fotografii mobilnej. Jeśli uważacie, że trzy moduły kamer w smartfonie to dużo, to co powiecie na model z dziewięcioma aparatami?

Powyższe zdjęcie przedstawia działający prototyp konceptualnego smartfona wyposażonego w aż dziewięć obiektywów: pięć konstrukcji optycznych o parametrach 28 mm f/2 i cztery o ogniskowej 56 mm i świetle f/2.6. Jak zapewnia Light, tym modelem będziemy mogli wykonać zdjęcia o łącznej rozdzielczości aż 64-megapikseli. Niestety producent nie upublicznił jeszcze żadnych fotografii. Być może dawkuje napięcie i za kilka tygodni zaprezentuje oficjalne zdjęcia przykładowe?

Poznaliśmy natomiast dwie dodatkowe informacje. Jedna to fakt, że smartfon Light ma być cieńszą konstrukcją niż iPhone X. Druga to termin prezentacji, która jest planowana na koniec tego roku. Jak na razie to wszystkie szczegóły, którymi podzielił się producent.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8