Light chce zrewolucjonizować fotografię mobilną. Firma planuje wypuścić smartfon z 9 modułami kamer

0
Michał Chrzanowski
2 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Pięć szerokokątnych obiektywów 28 mm f/2 i cztery o ogniskowej 56 mm i świetle f/2.6 oraz zdjęcia o łącznej rozdzielczości 64-megapikseli - tak w liczbach prezentuje się prototypowy smartfon Light.

Pamiętacie jeszcze firmę Light? Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej na początku 2015 roku, kiedy to świat obiegła informacja, że producent będzie w stanie zrewolucjonizować rynek kompaktów wprowadzając wieloobiektywowy aparat L16. Na efekty musieliśmy czekać do połowy ubiegłego roku. Wtedy model L16 zadebiutował na rynku. Niestety oczekiwania konsumentów przerosły oferowane możliwości. W efekcie aparat zebrał mało pochlebne opinie. Nie oszczędzili go także recenzenci, którzy spodziewali się lepszej jakości obrazu.

Firma jednak się nie poddała. Tym razem za cel obrała sobie zrewolucjonizowanie fotografii mobilnej. Jeśli uważacie, że trzy moduły kamer w smartfonie to dużo, to co powiecie na model z dziewięcioma aparatami?

Powyższe zdjęcie przedstawia działający prototyp konceptualnego smartfona wyposażonego w aż dziewięć obiektywów: pięć konstrukcji optycznych o parametrach 28 mm f/2 i cztery o ogniskowej 56 mm i świetle f/2.6. Jak zapewnia Light, tym modelem będziemy mogli wykonać zdjęcia o łącznej rozdzielczości aż 64-megapikseli. Niestety producent nie upublicznił jeszcze żadnych fotografii. Być może dawkuje napięcie i za kilka tygodni zaprezentuje oficjalne zdjęcia przykładowe?

Poznaliśmy natomiast dwie dodatkowe informacje. Jedna to fakt, że smartfon Light ma być cieńszą konstrukcją niż iPhone X. Druga to termin prezentacji, która jest planowana na koniec tego roku. Jak na razie to wszystkie szczegóły, którymi podzielił się producent.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
O wersjach Lite flagowych smartfonów Samsunga słyszymy już do kilku lat, jednak dopiero teraz producent zdecydował się oficjalnie wprowadzić je na rynek. To jednak nie...
3
0
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
9
4
Powiązane artykuły