Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

8x10 - sprzedawaj swoje zdjęcia jako dzieła sztuki za pomocą Instagrama

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Maj 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Dziś niemal każdy fotograf prowadzi swoje konto na Instagramie, mimo to z indywidualną sprzedażą zdjęć trudno dotrzeć do swoich odbiorców. Zmienić to chcą twórcy aplikacji 8 x 10.

Każdy z nas chciałby zarabiać na sprzedaży odbitek. Niestety, choć serwisów oferujących zdalny druk i sprzedaż naszych prac jest wiele, głównym problemem pozostaje kwestia dotarcia z ofertą do naszego odbiorcy. Czy aplikacja 8x10 pozwoli pokonać tę przeszkodę?

Pozornie 8x10 nie jest niczym szczególnym. Aplikacji pozwalających na druk i sprzedaż zdjęć jest przynajmniej kilka. Tu jednak stawia się na jakość i bezproblemowość - nasze prace sprzedawane w formie limitowanych, wysokiej jakości wydruków pigmentowych na papierze Fine Art, oprawionych w passe-partout i drewniane ramy. A jedyne co musimy zrobić jako twórcy, to wgrać wybrane zdjęcie do aplikacji i określić jak długo, w jakiej ilości i za jaką cenę ma być sprzedawane.

Sprzedaż prosta jak wrzucenie posta

 

Następnie otrzymamy propozycję posta, który możemy udostępnić na naszym Instagramowym koncie. Gdy to zrobimy, ruszy sprzedaż naszej pracy w serwisie, a osoby śledzące nasz profil będą mogły zakupić daną pracę za pomocą kilku kliknięć. W dodatku firma oferuje wysyłkę na do każdego miejsca na świecie, za pośrednictwem usług kurierskich. Zarobione pieniądze wpłyną na nasze konto w ciągu 14 dni od daty zakupu.

Serwis jest darmowy, co oznacza, że my jako twórcy sprzedający prace nie ponosimy żadnych kosztów. Firma jednak odlicza sobie procent od sprzedaży naszych prac.

Wszystko pięknie, ale...

Jak na razie wszystko brzmi bardzo ciekawie, pozostaje jednak pytanie na ile podobne rozwiązanie się sprawdzi. Głównym problemem może być bowiem sposób prezentacji prac w poście. Na początku będzie to wyglądać świeżo i ciekawie, gdy jednak podobnie wyglądające posty będą pojawiać się często, na wielu profilach, użytkownicy zaczną je traktować jak spam.

Póki co problemem pozostaje także dostępność aplikacji. Na razie pobrać możemy ją jedynie na urządzenia z system iOS, z amerykańskiego sklepu App Store, a na dodatek firma nie obsługuje jeszcze banków spoza USA, co oznacza, że fotografowie z innych regionów świata nie będą w stanie skorzystać z jej usług. Na szczęście, według danych na stronie, twórcy aplikacji już nad tym pracują i już niebawem serwis będzie oferował szersze wsparcie.

Dochodzą jeszcze wysokie koszta transportu prac. Jeśli jednak firmie udałoby się otworzyć swoje oddziały w różnych miejscach na świecie, serwis mógłby stać się ciekawą alternatywą dla popularnych platform oferujących sprzedaż prac. Poczekamy, zobaczymy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem 8x10.co.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły