8x10 - sprzedawaj swoje zdjęcia jako dzieła sztuki za pomocą Instagrama

Autor: Maciej Luśtyk

11 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Dziś niemal każdy fotograf prowadzi swoje konto na Instagramie, mimo to z indywidualną sprzedażą zdjęć trudno dotrzeć do swoich odbiorców. Zmienić to chcą twórcy aplikacji 8 x 10.

Każdy z nas chciałby zarabiać na sprzedaży odbitek. Niestety, choć serwisów oferujących zdalny druk i sprzedaż naszych prac jest wiele, głównym problemem pozostaje kwestia dotarcia z ofertą do naszego odbiorcy. Czy aplikacja 8x10 pozwoli pokonać tę przeszkodę?

Pozornie 8x10 nie jest niczym szczególnym. Aplikacji pozwalających na druk i sprzedaż zdjęć jest przynajmniej kilka. Tu jednak stawia się na jakość i bezproblemowość - nasze prace sprzedawane w formie limitowanych, wysokiej jakości wydruków pigmentowych na papierze Fine Art, oprawionych w passe-partout i drewniane ramy. A jedyne co musimy zrobić jako twórcy, to wgrać wybrane zdjęcie do aplikacji i określić jak długo, w jakiej ilości i za jaką cenę ma być sprzedawane.

Sprzedaż prosta jak wrzucenie posta

 

Następnie otrzymamy propozycję posta, który możemy udostępnić na naszym Instagramowym koncie. Gdy to zrobimy, ruszy sprzedaż naszej pracy w serwisie, a osoby śledzące nasz profil będą mogły zakupić daną pracę za pomocą kilku kliknięć. W dodatku firma oferuje wysyłkę na do każdego miejsca na świecie, za pośrednictwem usług kurierskich. Zarobione pieniądze wpłyną na nasze konto w ciągu 14 dni od daty zakupu.

Serwis jest darmowy, co oznacza, że my jako twórcy sprzedający prace nie ponosimy żadnych kosztów. Firma jednak odlicza sobie procent od sprzedaży naszych prac.

Wszystko pięknie, ale...

Jak na razie wszystko brzmi bardzo ciekawie, pozostaje jednak pytanie na ile podobne rozwiązanie się sprawdzi. Głównym problemem może być bowiem sposób prezentacji prac w poście. Na początku będzie to wyglądać świeżo i ciekawie, gdy jednak podobnie wyglądające posty będą pojawiać się często, na wielu profilach, użytkownicy zaczną je traktować jak spam.

Póki co problemem pozostaje także dostępność aplikacji. Na razie pobrać możemy ją jedynie na urządzenia z system iOS, z amerykańskiego sklepu App Store, a na dodatek firma nie obsługuje jeszcze banków spoza USA, co oznacza, że fotografowie z innych regionów świata nie będą w stanie skorzystać z jej usług. Na szczęście, według danych na stronie, twórcy aplikacji już nad tym pracują i już niebawem serwis będzie oferował szersze wsparcie.

Dochodzą jeszcze wysokie koszta transportu prac. Jeśli jednak firmie udałoby się otworzyć swoje oddziały w różnych miejscach na świecie, serwis mógłby stać się ciekawą alternatywą dla popularnych platform oferujących sprzedaż prac. Poczekamy, zobaczymy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem 8x10.co.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Oppo Find N2 Flip - ma aparat z flagowca, ekran do selfie i robi flip. Czy to najlepszy składak na rynku?
Oppo Find N2 Flip - ma aparat z flagowca, ekran do selfie i robi flip. Czy to najlepszy składak na...
Wyposażony w topowe podzespoły takie jak moduł fotograficzny Hasselblad z matrycą Sony IMX890, układ MediaTek Dimensity 9000+, łączność 5G dual SIM oraz najlepsze w swoim segmencie szybkie...
16
Oppo Find N2 Flip - nadchodzi składak, który ma wyznaczać standardy
Oppo Find N2 Flip - nadchodzi składak, który ma wyznaczać standardy
Najnowszy smartfon Oppo N2 Flip ma pokazać, że technologia składanych ekranów w pełni dojrzała. Będzie miał też mocną specyfikację i aparat Hasselblada. Premiera już...
9
Vivo X90 i X90 Pro - 1-calowa matryca i lepsze rezultaty w słabym świetle
Vivo X90 i X90 Pro - 1-calowa matryca i lepsze rezultaty w słabym świetle
Vivo zaprezentowało najnowszą serię flagowych smartfonów. Modele X90 i X90 Pro otrzymują zaawansowany układ aparatów opracowany we współpracy z Zeissem, który bazuje...
6
Powiązane artykuły