Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Czy twoje zdjęcie zdobędzie popularność na Instagramie? Sprawdzi to sztuczna inteligencja BBC

1

Autor: Maciej Luśtyk

30 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Zastanawialiście się kiedyś jakie zdjęcia powinniście wrzucać na Instagrama by wasz profil cieszył się popularnością? Teraz zrobi to za was „sztuczna inteligencja”.

Media społecznościowe są wyjątkowo dynamicznymi platformami, gdzie trendy potrafią zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Jak więc sprawić, by nasze konto stale zdobywało nową publikę? Zwykle musimy zdawać się na intuicję, ale okazuje w rozeznaniu się w chaosie informacji może pomóc nam także chłodne, obiektywne spojrzenie komputera, który analizując ogromne ilości danych jest w stanie stwierdzić czy nasze zdjęcie zdobędzie popularność.

BBC Tommorow’s World stworzyło bota w aplikacji Facebook Messenger, którego możemy powiązac z naszym kontem na Instagramie. Gdy udzielimy mu zgodę na zapoznanie się z naszym kontem, zostaniemy poproszeni o przesłaniu mu zdjęcia, które planowaliśmy opublikowac jako kolejne. Przez następne 5 do 10 minut sztuczna inteligencja analizowac będzie nasze zdjęcie pod kątem kolorów, kompozycji, obiektów znajdujących się na zdjęciu, popularności naszego konta i emocji, jakie dany obraz może wzbudzić w oglądających.

 

W tym czasie otrzymamy szereg filmów poradnikowych, analizujących obecne trendy i pokazujących, co warto robić, by zwiększyć swoją oglądalność w mediach społecznościowych. Gdy proces ewaluacji zdjęcia się zakończy, otrzymamy film z analizą wgranego przez nas obrazu i jego potencjału. Dla przykładu wgraliśmy zdjęcie wykonane przy okazji niedawnych zdjęć przykładowych Huaweia P20 Pro. Efekty możecie zobaczyć powyżej.

Czy „sztuczna inteligencja” jest w stanie rzeczywiście ocenić to, jakie emocje u ludzi wywoła dane zdjęcie? Raczej nie zdawalibyśmy się wyłącznie na jej ocenę w celach marketingowych, jednak nie zaszkodzi jej przetestować.

Aby skorzystać z pomocy bota BBC, kliknijcie tutaj.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)