LG G7 ThinQ - dwa aparaty, ale w innym wydaniu niż u konkurencji

1
Maciej Luśtyk
4 Maj 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Na rynku zadebiutował najnowszy flagowiec firmy LG. Podobnie jak u poprzednika, tu też otrzymujemy dwa moduły aparatów, z których jeden został wyposażony w obiektyw superszerokokątny.

Choć z flagowym modelem telefonu LG wkracza na rynek w tym roku chyba najpóźniej ze wszystkich dużych producentów, ma szansę zaskarbić sobie przychylność osób, którym nie wystarczają aparaty montowane w innych smartfonach, przynajmniej pod wględem pola widzenia.

Podobnie jak u poprzednika, wraz z modelem LG G7 też otrzymujemy podwójny aparat, z tym że drugi z obiektywów, odwrotnie niż w większości aparatów konkurencji, został wyposażony w obiektyw ultraszerokokątny, który pozwoli zawrzeć w kadrze znacznie więcej kontekstu i okaże się przydatny na przykład podczas fotografowania krajobrazów czy architektury.

Obiektyw szerokokątny, "sztuczna inteligencja" i dobra jakość w słabym świetle

 

Otrzymujemy więc standardowy, 16-megapikselowy moduł z obiektywem o ekwiwalencie 30 mm i świetle f/1.6 oraz moduł szerokokątny (również 16 Mp) o ekwiwalencie 16 mm. Niestety w tym drugim wypadku skazani będziemy na ciemniejszy obiektyw (f/1.9) oraz brak stabilizacji i autofokusa. To ostatnie nie powinno jednak stanowić dużego problemu - przy tak szerokim polu widzenia ostre będą obiektyw zarówno na pierwszym jak i drugim planie.

Obydwa aparaty, podobnie jak w innych najnowszych telefonach, działają w oparciu o układ „sztucznej inteligencji”, która automatycznie rozpozna fotografowane sceny i dobierze adekwatne parametry fotografowania. Otrzymujemy też znany z innych smartfonów tryb „smart pixel-binning”, który dzięki łączeniu pikseli w grupy pozwoli otrzymać jaśniejsze i mniej zaszumione zdjęcia w słabym świetle. Nie mogło zabraknąć też trybu portretowego i funkcji symulowania rozmycia nieostrości. Na pokładzie znalazł sie też 8-pikselowy aparat do selfie, o świetle f/1.9.

Ogólna specyfikacja

Smartfon wyposażony został w 6,1-calowy ekran LCD (ma być jaśniejszy od ekranów OLED, ale tracimy głębokie czernie) o rozdzielczości 1440 x 3120 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM-u  oraz 128 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej, którą możemy rozszerzyć za pomocą kart microSD (dostętpne także wariant 4 GB RAM / 64 GB pamięci). Całość została uszczelniona przed kurzem i zachlapaniami, a producent nie zapomniał o wyjściu słuchawkowym.

Cena i dostępność

Na zachodzie telefon wyceniony został na 849 euro. Polska cena zostanie ogłoszona dopiero na przełomia maja i czerwca, jednak możemy spodziewać się, że zapłacimy za niego około 3500 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lg.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)