Lensbaby Velvet 56 mm f/1.6

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W ofercie firmy Lensbaby pojawił się nowe obiektywy manualne Velvet 56 mm f/1.6 i Velvet 56 mm f/1.6 SE. Obiektywy inspirowane szkłami portretowymi z lat 50. XX wieku umożliwiają uzyskanie plastycznego efektu rozmycia i stonowanych kolorów. Do sprzedaży trafią w pierwszej połowie kwietnia 2015 roku.

Układ optyczny obiektywów Lensbaby Velvet 56 mm f/1.6 i Lensbaby Velvet 56 mm f/1.6 SE składa się z 4 elementów w 3 grupach. Wyposażono je w 9-listkową przysłonę umożliwiająca uzyskanie okrągłego bokeh nawet przy mocniej domkniętej przysłonie, a jego minimalna odległość ostrzenia wynosi 12,7 cm. Obiektywy, tak jak inne szkła w ofercie Lensbaby umożliwiają uzyskanie specyficznych efektów. W tym wypadku jest to charakterystyczny efekt zmiękczenia obrazu, podobny do tego, jaki możemy uzyskać fotografując przez pończochę.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Obiektywy wyposażono w gwint filtra o średnicy 62mm, a ich obudowa wykonana została z metalu. Waga szkieł to 400 gram. Wykończenie obudowy to zresztą jedyna rzecz, którą różnią się oba modele. Obiektywy będą dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych, w wersjach w mocowaniem do lustrzanek Canon EF, Nikon F, Sony A, Pentax K, a także w wersjach do bezlusterkowców Sony E, Samsung NX i Fuji X. Obiektywy z mocowaniami do lustrzanek trafią do sprzedaży już 13 kwietnia 2015. Na wariant z mocowaniem do aparatów bezlusterkowych będziemy musieli poczekać do połowy maja. Szkła, w zależności od wykończenia, będą kosztować $500 (Velvet 56 mm f/1.6) i $600 (Velvet 56 mm f/1.6 SE).

Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziemy na stronie lensbaby.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Nowa kompaktowa lampa LED Newell Cutie Pie to praktyczne oświetlenie, które wyróżnia się ciekawą budową i mnogością oferowanych funkcji.
1
Do końca września filtry Hoya 20% taniej
Do końca września filtry Hoya 20% taniej
Firma Next77, wyłączny, polski dystrybutor filtrów marki Hoya ogłasza ofertę specjalną Power September. Od dziś do końca miesiąca wszystkie filtry Hoya kupicie z 20-procentowym...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)