Lensbaby Trio 28 mm f/3.5 - trzy w jednym

Autor: Maciej Luśtyk

6 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Znany producent obiektywów efektowych właśnie zaprezentował kolejną oryginalną propozycję. Lensbaby Trio 28 to szkło do bezlusterkowców, które jest połączeniem aż 3 różnych konstrukcji.

Z efektami nie można przesadzać, ale czasem to właśnie one potrafią ożywić zdjęcie, któremu czegoś brakowało. Zawsze też wyglądają lepiej, gdy stworzone są bezpośrednio w aparacie, a nie na etapie postprodukcji. To właśnie umożliwiają nam szkła Lensbaby, które dzięki ciekawym konstrukcjom zdążyły już uplasować sobie pozycję na rynku.

Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z obiektywami producenta doskonałą propozycją może okazać się zaprezentowany właśnie Lensbaby Trio 28 mm f/3.5, który w jednej konstrukcji łączy atrybuty aż 3 szkieł z oferty firmy (Twist, Velvet i Sweet). Wszystko to za sprawą 3 różnych układów optycznych, między którymi możemy przełączać się za pomocą obracanego modułu.

Efekt Twist pozwoli nam uzyskać ostry środek kadru i charakterystyczne „zakręcone” bokeh w partiach skrajnych. W trybie Sweet na brzegach kadru pojawi się narastające rozmycie, gdy zaś przełączymy się na pozycję Velvet, w lekko rozmytych brzegach kadru, wokół jasnych partii obrazu pojawi się przyjemna dla oka poświata.

Ciekawa konstrukcja ma jednak pewną wadę. Jest nią stała przysłona f/3.5, co może znacznie utrudnić kontrolę nad czasem migawki i sprawić, że w niektórych sytuacjach szkło okaże się bezużyteczne. Pocieszeniem niech będzie fakt, że Trio 28 pozwala ostrzyć już z odległości 20 cm. Możliwe jest także mocowanie filtrów o średnicy 46 mm.

Przykładowe działanie efektu Twist

Przykładowe działanie efektu Sweet

Przykładowe działanie efektu Velvet

Szkło o wymiarach 6,9 x 6,9 x 5 cm i wadze 138 g dostępne jest w przedsprzedaży w wersjach z mocowaniami Sony E, Mikro Cztery Trzecie i Fujifilm X. Producent zaznacza jednak, że w przypadku aparatów pełnoklatkowych może występować delikatna winieta. Za Trio 28 zapłacimy 280 dolarów. To niemało, ale we właściwych rękach będą to dobrze wydane pieniądze.

Więcej informacji o nowym obiektywie znajdziecie pod adresem lensbaby.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
1
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)