Lensbaby Edge 80 - portretówka na serio

Autor: Marcin Falana

14 Luty 2012
Artykuł na: minutę
Lensbaby zaprezentowało obiektyw portretowy o ogniskowej 80 mm. Edge 80 wyposażono w 12 listkową przysłonę wbudowaną w obiektyw dając do dyspozycji użytkownika przysłony od f/2.8 do f/22. Poza tym Edge 80 pozwala na ostrzenie z odległości 17 cali i jest kompatybilny z innymi produktami systemu Lensbaby.

Najnowszy obiektyw Lensbaby w pełni zasługuje na miano obiektywu ponieważ przy standardowym ustawieniu oferuje ostrość w całym zakresie kadru, nawet na jego krańcach. Dopiero po skorzystaniu z pochyłów możemy rozmywać części zdjęcia.

Poza ogniskową 80 mm, która idealnie nadaje się do fotografii portretowej Edge 80 oferuje najkrótszą odległość ostrzenia 17 cali dzięki czemu nadaje się także do fotografii przedmiotów. Edge 80 jest kompatybilny ze wszystkimi obudowami Lensbaby. Obiektyw dostępny od zaraz w cenie 300 dolarów.

zdjęcie przykładowe

Symulację działania obiektywu można zobaczyć na stronie Lensbaby simulator

Więcej szczegółów na stronie producenta Lensbaby

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Optyka filmowa jest zbyt doskonała? Nowa seria Tokina Vista-P oferuje układy optyczne przeprojektowane specjalnie tak, by dodać nagraniom nagraniom nieco charakteru.
7
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych szkieł AF
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych...
Samyang prezentuje najnowszego reprezentanta linii V-AF - kompaktowych obiektywów filmowych wyposażonych w silniki autofokusu. Tym razem to obiektyw o ogniskowej 100 mm, który idealnie...
7
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)