Lensbaby Edge 80 - portretówka na serio

Lensbaby zaprezentowało obiektyw portretowy o ogniskowej 80 mm. Edge 80 wyposażono w 12 listkową przysłonę wbudowaną w obiektyw dając do dyspozycji użytkownika przysłony od f/2.8 do f/22. Poza tym Edge 80 pozwala na ostrzenie z odległości 17 cali i jest kompatybilny z innymi produktami systemu Lensbaby.
Najnowszy obiektyw Lensbaby w pełni zasługuje na miano obiektywu ponieważ przy standardowym ustawieniu oferuje ostrość w całym zakresie kadru, nawet na jego krańcach. Dopiero po skorzystaniu z pochyłów możemy rozmywać części zdjęcia.

Poza ogniskową 80 mm, która idealnie nadaje się do fotografii portretowej Edge 80 oferuje najkrótszą odległość ostrzenia 17 cali dzięki czemu nadaje się także do fotografii przedmiotów. Edge 80 jest kompatybilny ze wszystkimi obudowami Lensbaby. Obiektyw dostępny od zaraz w cenie 300 dolarów.

zdjęcie przykładowe

Symulację działania obiektywu można zobaczyć na stronie Lensbaby simulator
Więcej szczegółów na stronie producenta Lensbaby
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1