Lensbaby Twist 60 i świat zawirował

Lensbaby Twist 60 i świat zawirował

W ofercie Lensbaby pojawił się bardzo ciekawy obiektyw. Twist 60 dzięki specjalnie zaprojektowanemu układowi optycznemu ma dostarczyć charakterystycznego rozmycia tła, które w szczególności powinno przypaść do gustu portrecistom.

Lensbaby Twist 60 został zaprojektowany głównie z myślą o portrecistach lubiących eksperymenty w fotografii. Dlatego też cechą charakterystyczną nowego szkła ma być kremowe rozmycie tła i wirujące bokeh, które w duecie zapewnią wyjątkowe efekty wizualne.

Zaprezentowany obiektyw to w pełni manualna konstrukcja o ogniskowej 60 mm i świetle f/2.5. Na tubusie znajdziemy dwa pierścienie: przysłony oraz ustawiania ostrości. Układ optyczny składa się z czterech - w pełni pokrytych powłokami - soczewek, które zostały umieszczone w trzech grupach. W połączeniu z dwunastoma listkami przysłony otrzymamy unikalne efekty wizualne. Podczas fotografowania na najszerzej otwartej przysłonie centrum kadru będzie ostre, zaś dalszy plan zdjęcia będzie nie tylko rozmyty, lecz także powstałe bokeh będzie charakteryzować się dużymi zawirowaniami wokół krawędzi. Na obiektyw będziemy mogli zamocować filtr o średnicy 46 mm. Z kolei minimalna odległość ostrzenia wynosi 45 cm.

Producent zaprezentował także wersję Twist 60 Optic, która będzie kompatybilna z Optic Swap System. Dzięki temu użytkownicy nowej konstrukcji będą mogli ją efektywnie wykorzystywać z innymi produktami producenta, w tym z Lensbaby Composer Pro II.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych obiektywem Lensbaby Twist 60.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Lensbaby Twist 60 będzie dostępny z mocowaniem Canon FE, Nikon F i Sony E. W sprzedaży pojawić się już na początku maja 2016 roku w cenie około $280. Za wersję Twist 60 Optic zapłacimy około $135. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie lensbaby.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12