Lensbaby Twist 60 i świat zawirował

0
Michał Chrzanowski
12 Kwiecień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W ofercie Lensbaby pojawił się bardzo ciekawy obiektyw. Twist 60 dzięki specjalnie zaprojektowanemu układowi optycznemu ma dostarczyć charakterystycznego rozmycia tła, które w szczególności powinno przypaść do gustu portrecistom.

Lensbaby Twist 60 został zaprojektowany głównie z myślą o portrecistach lubiących eksperymenty w fotografii. Dlatego też cechą charakterystyczną nowego szkła ma być kremowe rozmycie tła i wirujące bokeh, które w duecie zapewnią wyjątkowe efekty wizualne.

Zaprezentowany obiektyw to w pełni manualna konstrukcja o ogniskowej 60 mm i świetle f/2.5. Na tubusie znajdziemy dwa pierścienie: przysłony oraz ustawiania ostrości. Układ optyczny składa się z czterech - w pełni pokrytych powłokami - soczewek, które zostały umieszczone w trzech grupach. W połączeniu z dwunastoma listkami przysłony otrzymamy unikalne efekty wizualne. Podczas fotografowania na najszerzej otwartej przysłonie centrum kadru będzie ostre, zaś dalszy plan zdjęcia będzie nie tylko rozmyty, lecz także powstałe bokeh będzie charakteryzować się dużymi zawirowaniami wokół krawędzi. Na obiektyw będziemy mogli zamocować filtr o średnicy 46 mm. Z kolei minimalna odległość ostrzenia wynosi 45 cm.

Producent zaprezentował także wersję Twist 60 Optic, która będzie kompatybilna z Optic Swap System. Dzięki temu użytkownicy nowej konstrukcji będą mogli ją efektywnie wykorzystywać z innymi produktami producenta, w tym z Lensbaby Composer Pro II.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych obiektywem Lensbaby Twist 60.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Lensbaby Twist 60 będzie dostępny z mocowaniem Canon FE, Nikon F i Sony E. W sprzedaży pojawić się już na początku maja 2016 roku w cenie około $280. Za wersję Twist 60 Optic zapłacimy około $135. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie lensbaby.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
1
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)