Lensbaby Twist 60 i świat zawirował

Autor: Michał Chrzanowski

12 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W ofercie Lensbaby pojawił się bardzo ciekawy obiektyw. Twist 60 dzięki specjalnie zaprojektowanemu układowi optycznemu ma dostarczyć charakterystycznego rozmycia tła, które w szczególności powinno przypaść do gustu portrecistom.

Lensbaby Twist 60 został zaprojektowany głównie z myślą o portrecistach lubiących eksperymenty w fotografii. Dlatego też cechą charakterystyczną nowego szkła ma być kremowe rozmycie tła i wirujące bokeh, które w duecie zapewnią wyjątkowe efekty wizualne.

Zaprezentowany obiektyw to w pełni manualna konstrukcja o ogniskowej 60 mm i świetle f/2.5. Na tubusie znajdziemy dwa pierścienie: przysłony oraz ustawiania ostrości. Układ optyczny składa się z czterech - w pełni pokrytych powłokami - soczewek, które zostały umieszczone w trzech grupach. W połączeniu z dwunastoma listkami przysłony otrzymamy unikalne efekty wizualne. Podczas fotografowania na najszerzej otwartej przysłonie centrum kadru będzie ostre, zaś dalszy plan zdjęcia będzie nie tylko rozmyty, lecz także powstałe bokeh będzie charakteryzować się dużymi zawirowaniami wokół krawędzi. Na obiektyw będziemy mogli zamocować filtr o średnicy 46 mm. Z kolei minimalna odległość ostrzenia wynosi 45 cm.

Producent zaprezentował także wersję Twist 60 Optic, która będzie kompatybilna z Optic Swap System. Dzięki temu użytkownicy nowej konstrukcji będą mogli ją efektywnie wykorzystywać z innymi produktami producenta, w tym z Lensbaby Composer Pro II.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych obiektywem Lensbaby Twist 60.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Lensbaby Twist 60 będzie dostępny z mocowaniem Canon FE, Nikon F i Sony E. W sprzedaży pojawić się już na początku maja 2016 roku w cenie około $280. Za wersję Twist 60 Optic zapłacimy około $135. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie lensbaby.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Optyka filmowa jest zbyt doskonała? Nowa seria Tokina Vista-P oferuje układy optyczne przeprojektowane specjalnie tak, by dodać nagraniom nagraniom nieco charakteru.
7
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych szkieł AF
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych...
Samyang prezentuje najnowszego reprezentanta linii V-AF - kompaktowych obiektywów filmowych wyposażonych w silniki autofokusu. Tym razem to obiektyw o ogniskowej 100 mm, który idealnie...
7
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)