Lensbaby Twist 60 i świat zawirował

Autor: Michał Chrzanowski

12 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W ofercie Lensbaby pojawił się bardzo ciekawy obiektyw. Twist 60 dzięki specjalnie zaprojektowanemu układowi optycznemu ma dostarczyć charakterystycznego rozmycia tła, które w szczególności powinno przypaść do gustu portrecistom.

Lensbaby Twist 60 został zaprojektowany głównie z myślą o portrecistach lubiących eksperymenty w fotografii. Dlatego też cechą charakterystyczną nowego szkła ma być kremowe rozmycie tła i wirujące bokeh, które w duecie zapewnią wyjątkowe efekty wizualne.

Zaprezentowany obiektyw to w pełni manualna konstrukcja o ogniskowej 60 mm i świetle f/2.5. Na tubusie znajdziemy dwa pierścienie: przysłony oraz ustawiania ostrości. Układ optyczny składa się z czterech - w pełni pokrytych powłokami - soczewek, które zostały umieszczone w trzech grupach. W połączeniu z dwunastoma listkami przysłony otrzymamy unikalne efekty wizualne. Podczas fotografowania na najszerzej otwartej przysłonie centrum kadru będzie ostre, zaś dalszy plan zdjęcia będzie nie tylko rozmyty, lecz także powstałe bokeh będzie charakteryzować się dużymi zawirowaniami wokół krawędzi. Na obiektyw będziemy mogli zamocować filtr o średnicy 46 mm. Z kolei minimalna odległość ostrzenia wynosi 45 cm.

Producent zaprezentował także wersję Twist 60 Optic, która będzie kompatybilna z Optic Swap System. Dzięki temu użytkownicy nowej konstrukcji będą mogli ją efektywnie wykorzystywać z innymi produktami producenta, w tym z Lensbaby Composer Pro II.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych obiektywem Lensbaby Twist 60.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Lensbaby Twist 60 będzie dostępny z mocowaniem Canon FE, Nikon F i Sony E. W sprzedaży pojawić się już na początku maja 2016 roku w cenie około $280. Za wersję Twist 60 Optic zapłacimy około $135. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie lensbaby.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)