Lensbaby Burnside 35 mm f/2.8 - obiektyw efektowy z możliwością regulacji charakteru rozmycia i winiety

Lensbaby Burnside 35 mm f/2.8 - obiektyw efektowy z możliwością regulacji charakteru rozmycia i winiety

Lensbaby regularnie prezentuje nietuzinkową optyką, najnowszy obiektyw w ofercie może być jednak jedną z najciekawszych pozycji pokazanych przez producenta w ostatnich latach. Model Burnside 35 oprócz wygodnej “reporterskiej” ogniskowej oferuje bowiem możliwość regulacji bokeh.

Jeśli obiektywy mielibyśmy oceniać pod względem wyjątkowości dostarczanego obrazu, szkła Lensbaby z pewnością stałyby na czele stawki. Producent od lat dostarcza nam bowiem rozwiązania, które pozwalają uzyskać kreatywne efekty już na etapie fotografowania i pomagają fotografom wyróżnić swoje zdjęcia na tle innych.

Wszystkim tych, którym do gustu przypadły poprzednie konstrukcje producenta z pewnością zachwyci także najnowszy model Lensbaby Burnside 35 mm f/2.8. Z pozoru to zwykły “reporterski” manualny standard, bazujący na układzie Petzvala. Ne jego budowę składa się 6 soczewek w 4 grupach, które pozwolą na ostrzenie już z odległości 15 cm od obiektywu, a 6-listkową przysłonę domkniemy do wartości f/16.

Rozmycie pod kontrolą

 

O jego wyjątkowości stanowi jednak specjalny suwak na obudowie, który regulując przymknięcie drugiej, 8-listkowej przysłony pozwoli nam kontrolować “zakręcenie” rozmycia nieostrości oraz intensywność winietowania. Według producenta to jeden z najbardziej uniwersalnych obiektywów w ofercie, który trafi w gusta zarówno fotografów portretowych, jak i ulicznych czy krajobrazowych.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych wykonanych przy pomocy obiektywu:

Na szkło nakręcimy filtry o średnicy 62 mm, a jego konstrukcja została w całości wykonana z metalu. Zachowuje przy tym niewielkie gabaryty - obiektyw waży 374 g przy rozmiarach 69,9 x 66,7 mm.

Cena i dostępność

Lensbaby Burnside 35 trafi do sprzedaży 27 lutego w wersjach z mocowaniami do większości systemów na rynku (Canon EF, Nikon F, Sony A, Sony E, Pentax K, Mikro Cztery Trzecie, Fujifilm X i Samsung NX) w cenie 500 dolarów (około 1670 zł). Szkło jest już dostępne do kupienia w przedsprzedaży.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie pod adresem lensbaby.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0