Lensbaby Burnside 35 mm f/2.8 - obiektyw efektowy z możliwością regulacji charakteru rozmycia i winiety

Autor: Maciej Luśtyk

19 Luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Lensbaby regularnie prezentuje nietuzinkową optyką, najnowszy obiektyw w ofercie może być jednak jedną z najciekawszych pozycji pokazanych przez producenta w ostatnich latach. Model Burnside 35 oprócz wygodnej “reporterskiej” ogniskowej oferuje bowiem możliwość regulacji bokeh.

Jeśli obiektywy mielibyśmy oceniać pod względem wyjątkowości dostarczanego obrazu, szkła Lensbaby z pewnością stałyby na czele stawki. Producent od lat dostarcza nam bowiem rozwiązania, które pozwalają uzyskać kreatywne efekty już na etapie fotografowania i pomagają fotografom wyróżnić swoje zdjęcia na tle innych.

Wszystkim tych, którym do gustu przypadły poprzednie konstrukcje producenta z pewnością zachwyci także najnowszy model Lensbaby Burnside 35 mm f/2.8. Z pozoru to zwykły “reporterski” manualny standard, bazujący na układzie Petzvala. Ne jego budowę składa się 6 soczewek w 4 grupach, które pozwolą na ostrzenie już z odległości 15 cm od obiektywu, a 6-listkową przysłonę domkniemy do wartości f/16.

Rozmycie pod kontrolą

 

O jego wyjątkowości stanowi jednak specjalny suwak na obudowie, który regulując przymknięcie drugiej, 8-listkowej przysłony pozwoli nam kontrolować “zakręcenie” rozmycia nieostrości oraz intensywność winietowania. Według producenta to jeden z najbardziej uniwersalnych obiektywów w ofercie, który trafi w gusta zarówno fotografów portretowych, jak i ulicznych czy krajobrazowych.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych wykonanych przy pomocy obiektywu:

Na szkło nakręcimy filtry o średnicy 62 mm, a jego konstrukcja została w całości wykonana z metalu. Zachowuje przy tym niewielkie gabaryty - obiektyw waży 374 g przy rozmiarach 69,9 x 66,7 mm.

Cena i dostępność

Lensbaby Burnside 35 trafi do sprzedaży 27 lutego w wersjach z mocowaniami do większości systemów na rynku (Canon EF, Nikon F, Sony A, Sony E, Pentax K, Mikro Cztery Trzecie, Fujifilm X i Samsung NX) w cenie 500 dolarów (około 1670 zł). Szkło jest już dostępne do kupienia w przedsprzedaży.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie pod adresem lensbaby.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)