Znudzony klasycznym bokeh? Lensbaby ma na to odpowiedź: Sweet 80 i Creative Bokeh Optic

Autor: Michał Chrzanowski

21 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli poszukujesz obiektywów, które dostarczą ciekawych efektów wizualnych to mamy dobrą wiadomość. W ofercie Lensbaby pojawiły się dwa nowe modele, Sweet 80 Optic i Creative Bokeh Optic, które charakteryzują się wyjątkową plastyką obrazu o niespotykanym bokeh.

Lensbaby to firma, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. W jej ofercie możemy znaleźć kilka obiektywów kierowanych przede wszystkim do osób, które nie boją się eksperymentów w fotografii. Takie szkła jak Twist 60 czy Edge 50 to konstrukcje optyczne mające jeden wspólny mianownik - ciekawa plastyka obrazu o niespotykanym bokeh. Teraz do „zawirowanego“ świata Lensbaby dołączyły dwa bardzo ciekawe szkła - Sweet 80 Optic i Creative Bokeh Optic. Jak podkreśla producent, nowe konstrukcje powinny spodobać się portrecistom oraz fotografom chcącym - w nieco szalony sposób - urozmaicić swoje zdjęcia.

Lensbaby Sweet 80 Optic

Obiektyw Sweet 80 Optic zapewnia ekwiwalent ogniskowej 80 mm i światło f/2.8. W jego wnętrzu znajdziemy układ optyczny składający się z zaledwie 4 soczewek ułożonych w 2 grupach oraz 12-listkową przysłonę, którą będziemy w stanie domknąć do f/22. Poza tym stałka zapewnia minimalną odległość ostrzenia już od 56 cm.

Jednak bajkową plastykę obrazu otrzymamy dopiero z Lensbaby Composer Pro II. Jest to specjalny moduł, który umożliwia odchylenie przymocowanego do niego obiektywu w dowolnym kierunku, nawet o 15 stopni. Dzięki temu na zdjęciach uzyskamy ciekawe efekty wizualne - przesunięcie pola ostrości po całym planie fotograficznym.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Lensbaby Creative Bokeh Optic

Natomiast Creative Bokeh Optic to wyjątkowo prosta konstrukcja z jednym elementem optycznym, którą także musimy przymocować do modułu Composer Pro II. Obiektyw zapewnia ogniskową 50 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki) oraz 12-listkową przysłonę, którą będziemy w stanie operować w zakresie f/2.5-f/22. Jednak do uzyskania kreatywnego bokeh będziemy musieli skorzystać z jednej z jedenastu specjalnie zaprojektowanych płytek, którą wsuniemy do wnętrza tubusu. Dzięki temu okrągłe bokeh nabierze zupełnie nowego kształtu: diamentów, serc, gwiazd, czy promieni słońca.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Najnowsze obiektywy Lensbaby są już dostępne w sprzedaży. Za Sweet 80 Optic zapłacimy 200 dolarów (zestaw z Composer Pro II kosztuje 380 dolarów), a za model Creative Bokeh Optic 100 dolarów. Composer Pro II jest dostępnym z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony A, Pentax K, Mikro Cztery Trzecie, Sony E oraz Fujifilm X.

Więcej informacji o tych, jak również o innych produktach znajdziecie na stronie lensbaby.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa kolejny raz udowadnia, że nieprzypadkowo cieszy się tytułem jednego z innowatorów rynku optyki. Nowe filmowe obiektywy Argus Cine oferują rekordową jasność, niewielkie wymiary i...
7
Powiązane artykuły