Lensbaby Composer Pro II z optyką Edge 50 – szkło dla kreatywnych fotografów

Autor: Michał Chrzanowski

22 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W ofercie firmy Lensbaby pojawił się nowy manualny obiektyw. Composer Pro II to druga generacja szkieł, dzięki którym za pomocą odchylanych soczewek będziemy w stanie sterować płaszczyzną ostrości. Nowy model posiada ogniskową 50 mm, światło f/3.2 i jest dostępny do większości popularnych systemów.

Lensbaby Composer Pro II to metalowa i w pełni manualna konstrukcja, która umożliwia odchylenie w dowolnym kierunku soczewek nawet o 15 stopni. Dzięki temu na zdjęciach uzyskamy ciekawe efekty wizualne – przesunięcie pola ostrości po całym planie fotograficznym. Jeżeli nie wybierzemy tej opcji, to z obiektywu będzie mogli korzystać, jak ze standardowego szkła. Nowy model został wyposażony w obiektyw Edge 50, który oferuje ogniskową 50 mm oraz dysponuje światłosiłą f/3.2. Układ optyczny składa się z 8 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Średnica filtra wynosi 46 mm. Z kolei minimalna odległość ostrzenia to 20 cm (od przedniej soczewki). W obiektywie umieszczono także 9-listkową przysłonę, którą domkniemy do f/22. Za sprawą zastosowanych rozwiązań nowa propozycja firmy może być wykorzystywana w różnego rodzaju typach fotografii - od krajobrazu po portret.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Lensbaby Composer Pro II z Edge 50 mierzy 8.25 x 6.35 cm i waży 283 g. Sam Composer Pro II jest także kompatybilny z szeregiem innych układów optycznych (Optic Swap System) oferowanych przez firmę Lensbaby.

Produkt jest już dostępny z mocowaniem Canon EF, Nikon F, Sony Alpha A, Pentax K, Fuji X, Sony Alpha E, Micro Cztery Trzecie i Samsung NX w cenie 425 dolarów. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.lensbaby.com. Poniżej kilka zdjęć, które ukazują możliwości najnowszego obiektywu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
Chiński producent optyki zaprezentował niecodzienną premier. TTartisan 500 mm f/6.3 to pierwszy współczesny długi teleobiektyw z Kraju Środka - prawdopodobnie nie porazi nas jakością,...
6
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon zapowiada premierę nowego tajemniczego obiektywu (lub całej serii) o nazwie „Plena”. Czy będzie to kolejna wysokiej kasy portretówka pokroju modelu Noct?
13
Nowe obiektywy Samyang Xeen Meister - 14 mm T2.6 i 24 mm T1.3
Nowe obiektywy Samyang Xeen Meister - 14 mm T2.6 i 24 mm T1.3
Samyang rozbudowuje linię profesjonalnych obiektywów filmowych o dwa nowe szerokokątne modele o dużej światłosile.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)