Lensbaby Composer Pro II z optyką Edge 50 – szkło dla kreatywnych fotografów

Autor: Michał Chrzanowski

22 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W ofercie firmy Lensbaby pojawił się nowy manualny obiektyw. Composer Pro II to druga generacja szkieł, dzięki którym za pomocą odchylanych soczewek będziemy w stanie sterować płaszczyzną ostrości. Nowy model posiada ogniskową 50 mm, światło f/3.2 i jest dostępny do większości popularnych systemów.

Lensbaby Composer Pro II to metalowa i w pełni manualna konstrukcja, która umożliwia odchylenie w dowolnym kierunku soczewek nawet o 15 stopni. Dzięki temu na zdjęciach uzyskamy ciekawe efekty wizualne – przesunięcie pola ostrości po całym planie fotograficznym. Jeżeli nie wybierzemy tej opcji, to z obiektywu będzie mogli korzystać, jak ze standardowego szkła. Nowy model został wyposażony w obiektyw Edge 50, który oferuje ogniskową 50 mm oraz dysponuje światłosiłą f/3.2. Układ optyczny składa się z 8 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Średnica filtra wynosi 46 mm. Z kolei minimalna odległość ostrzenia to 20 cm (od przedniej soczewki). W obiektywie umieszczono także 9-listkową przysłonę, którą domkniemy do f/22. Za sprawą zastosowanych rozwiązań nowa propozycja firmy może być wykorzystywana w różnego rodzaju typach fotografii - od krajobrazu po portret.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Lensbaby Composer Pro II z Edge 50 mierzy 8.25 x 6.35 cm i waży 283 g. Sam Composer Pro II jest także kompatybilny z szeregiem innych układów optycznych (Optic Swap System) oferowanych przez firmę Lensbaby.

Produkt jest już dostępny z mocowaniem Canon EF, Nikon F, Sony Alpha A, Pentax K, Fuji X, Sony Alpha E, Micro Cztery Trzecie i Samsung NX w cenie 425 dolarów. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.lensbaby.com. Poniżej kilka zdjęć, które ukazują możliwości najnowszego obiektywu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans wprowadza kolejny budżetowy obiektyw z silnikiem AF. Drugie szkło z autofokusem w ofercie producenta to mały i niedrogi ekwiwalent obiektywu 40 mm, kierowany do aparatów z...
1
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
Konstrukcje typu Tilt-Shift to domena wąskiej i kosztownej oferty kierowanej dla profesjonalistów. Chińczycy z 7Artisans chcą pokazać, że można inaczej i prezentują jasną stawkę z...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)