Lensbaby Composer Pro II z optyką Edge 35 - zapanuj nad rozmyciem

Lensbaby Composer Pro II z optyką Edge 35 - zapanuj nad rozmyciem

Do linii szkieł kompatybilnych z modułem Composer dołącza szerokokątny Edge 35, który da nam kreatywną swobodę w kwestiach komponowania kadru i kontroli rozmycia obrazu.

Choć w przypadku systemu Lensbaby Composer Pro II mamy już ofercie obiektyw 35 mm, jest to szkło z serii Sweet, gdzie obszar ostrości w kadrze ma kształt koła, co oferuje ciekawy efekt, ale nie każdemu może przypaść do gustu. Teraz nareszcie pojawia się model 35 mm reprezentujący serię Edge, która oferuje charakterystykę bardziej zbliżoną do tradycyjnych obiektywów typu tilt-shift.

Nowy środek wyrazu, który nie nadszarpnie budżetu

 

Jak zwykle Lensbaby każe nam przede wszystkim nastawić się na kreatywną zabawę. W parze z modułem Composer, szkło Edge 35 umożliwi swobodne sterowanie płaszczyzną ostrości i uzyskanie wielu ciekawych plastycznych efektów. Oczywiście w zakresie możliwości, nowego szkła nie można rozpatrywać jako alternatywy dla zwykłych tilt-shiftów. To po prostu zestaw efektowy, który choć nie będzie prawdopodobnie wykorzystywany na co dzień, to zaoferuje nam dodatkowy, atrakcyjny środek wyrazu w przypadku zdjęć portretowych czy krajobrazów.

Obiektyw Edge 35 oferuje światło f/3.5, a jego układ optyczny zbudowano na bazie 9 soczewek w 6 grupach, które pozwolą nam na ostrzenie z minimalnej odległości 18 centymentów. Do tego otrzymujemy 8-listkową przysłonę, która domkniemy maksymalnie do wartości f/22. Domykanie przysłony rozszerza obszar ostrości.

Jak możemy wnioskować pod zdjęciach przykładowych, na osoby które zainwestują w obiektyw czeka dużo świetnej zabawy i eksperymentowania.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku systemu Lensbaby Composer mamy do czynienia ze stosunkowo niewygórowaną cenę. Za zestaw zawierający moduł Composer i obiektyw Edge 35 zapłacimy 450 dolarów (około 1700 zł). Koszt samego obiektywu to z kolei 250 dolarów (950 zł).

Lensbaby Composer Pro II dostępny jest w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie i Fujifilm X. Obiektyw pojawić ma się w sprzedaży na początku kwietnia 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lensbaby.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4