Lensbaby Composer Pro II z optyką Edge 35 - zapanuj nad rozmyciem

Autor: Maciej Luśtyk

14 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Do linii szkieł kompatybilnych z modułem Composer dołącza szerokokątny Edge 35, który da nam kreatywną swobodę w kwestiach komponowania kadru i kontroli rozmycia obrazu.

Choć w przypadku systemu Lensbaby Composer Pro II mamy już ofercie obiektyw 35 mm, jest to szkło z serii Sweet, gdzie obszar ostrości w kadrze ma kształt koła, co oferuje ciekawy efekt, ale nie każdemu może przypaść do gustu. Teraz nareszcie pojawia się model 35 mm reprezentujący serię Edge, która oferuje charakterystykę bardziej zbliżoną do tradycyjnych obiektywów typu tilt-shift.

Nowy środek wyrazu, który nie nadszarpnie budżetu

 

Jak zwykle Lensbaby każe nam przede wszystkim nastawić się na kreatywną zabawę. W parze z modułem Composer, szkło Edge 35 umożliwi swobodne sterowanie płaszczyzną ostrości i uzyskanie wielu ciekawych plastycznych efektów. Oczywiście w zakresie możliwości, nowego szkła nie można rozpatrywać jako alternatywy dla zwykłych tilt-shiftów. To po prostu zestaw efektowy, który choć nie będzie prawdopodobnie wykorzystywany na co dzień, to zaoferuje nam dodatkowy, atrakcyjny środek wyrazu w przypadku zdjęć portretowych czy krajobrazów.

Obiektyw Edge 35 oferuje światło f/3.5, a jego układ optyczny zbudowano na bazie 9 soczewek w 6 grupach, które pozwolą nam na ostrzenie z minimalnej odległości 18 centymentów. Do tego otrzymujemy 8-listkową przysłonę, która domkniemy maksymalnie do wartości f/22. Domykanie przysłony rozszerza obszar ostrości.

Jak możemy wnioskować pod zdjęciach przykładowych, na osoby które zainwestują w obiektyw czeka dużo świetnej zabawy i eksperymentowania.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku systemu Lensbaby Composer mamy do czynienia ze stosunkowo niewygórowaną cenę. Za zestaw zawierający moduł Composer i obiektyw Edge 35 zapłacimy 450 dolarów (około 1700 zł). Koszt samego obiektywu to z kolei 250 dolarów (950 zł).

Lensbaby Composer Pro II dostępny jest w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie i Fujifilm X. Obiektyw pojawić ma się w sprzedaży na początku kwietnia 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lensbaby.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Popularny lustrzankowy zoom dla amatorów fotografii wchodzi na rynek w wersji do bezlusterkowców. Nowy Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 ma oferować duży zasięg i małą wagę, choć jest większy i cięższy...
2
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron poinformował, że pracuje nad wprowadzeniem na rynek obiektywu 18-300 mm F3.5-6.3 Di III-A VC VXD w wersjach z mocowaniami Canon RF i Nikon Z. To świetna wiadomość dla amatorów,...
1
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze sportem)
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze...
Sony prezentuje pierwszy na świecie zoom 50-150 mm ze stałym światłem f/2. Szkło odznaczać ma się ponadprzeciętną optyką i jak na swoje możliwości zachowuje także przystępne wymiary....
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)