Lensbaby Composer Pro II z optyką Edge 35 - zapanuj nad rozmyciem

Autor: Maciej Luśtyk

14 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Do linii szkieł kompatybilnych z modułem Composer dołącza szerokokątny Edge 35, który da nam kreatywną swobodę w kwestiach komponowania kadru i kontroli rozmycia obrazu.

Choć w przypadku systemu Lensbaby Composer Pro II mamy już ofercie obiektyw 35 mm, jest to szkło z serii Sweet, gdzie obszar ostrości w kadrze ma kształt koła, co oferuje ciekawy efekt, ale nie każdemu może przypaść do gustu. Teraz nareszcie pojawia się model 35 mm reprezentujący serię Edge, która oferuje charakterystykę bardziej zbliżoną do tradycyjnych obiektywów typu tilt-shift.

Nowy środek wyrazu, który nie nadszarpnie budżetu

 

Jak zwykle Lensbaby każe nam przede wszystkim nastawić się na kreatywną zabawę. W parze z modułem Composer, szkło Edge 35 umożliwi swobodne sterowanie płaszczyzną ostrości i uzyskanie wielu ciekawych plastycznych efektów. Oczywiście w zakresie możliwości, nowego szkła nie można rozpatrywać jako alternatywy dla zwykłych tilt-shiftów. To po prostu zestaw efektowy, który choć nie będzie prawdopodobnie wykorzystywany na co dzień, to zaoferuje nam dodatkowy, atrakcyjny środek wyrazu w przypadku zdjęć portretowych czy krajobrazów.

Obiektyw Edge 35 oferuje światło f/3.5, a jego układ optyczny zbudowano na bazie 9 soczewek w 6 grupach, które pozwolą nam na ostrzenie z minimalnej odległości 18 centymentów. Do tego otrzymujemy 8-listkową przysłonę, która domkniemy maksymalnie do wartości f/22. Domykanie przysłony rozszerza obszar ostrości.

Jak możemy wnioskować pod zdjęciach przykładowych, na osoby które zainwestują w obiektyw czeka dużo świetnej zabawy i eksperymentowania.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku systemu Lensbaby Composer mamy do czynienia ze stosunkowo niewygórowaną cenę. Za zestaw zawierający moduł Composer i obiektyw Edge 35 zapłacimy 450 dolarów (około 1700 zł). Koszt samego obiektywu to z kolei 250 dolarów (950 zł).

Lensbaby Composer Pro II dostępny jest w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie i Fujifilm X. Obiektyw pojawić ma się w sprzedaży na początku kwietnia 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lensbaby.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Next77, dystrybutor obiektywów Irix informuje o specjalnej ofercie na obiektyw Irix 45 mm f/1.4. Do końca kwietnia model ten dostępny jest z 40-procentowym rabatem.
4
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Zapowiadany od roku obiektyw Irix Cine 65 mm T1.5 w końcu trafia na rynek. Krótki filmowy teleobiektyw może pochwalić się kompaktową budową, dużą jasnością, wysokiej jakości optyką i...
6
Viltrox AF 56 mm f/1.7 - supermała i supertania portretówka do aparatów APS-C
Viltrox AF 56 mm f/1.7 - supermała i supertania portretówka do aparatów APS-C
Viltrox prezentuje najtańszy do tej pory obiektyw z systemem AF w swojej ofercie. Ekwiwalent 84 mm ma być świetną propozycją na pierwszy obiektyw portretowy.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)