Lensbaby Circular Fisheye 5.8mm f/3.5 dla aparatów z systemem Mikro Cztery Trzecie

Autor: Maciej Luśtyk

26 Listopad 2014
Artykuł na: minutę
Lensbaby, amerykański producent obiektywów, wzbogacił ofertę o obiektyw typu rybie oko w wersji z mocowaniem dla aparatów z systemem Mikro Cztery Trzecie.

Lensbaby Circular Fisheye o ogniskowej 5,8mm i świetle f/3,5 charakteryzuje się kątem widzenia 185 stopni i pozwala na regulację przysłony w zakresie f/3,5 - 22. Obiektyw posiada manualny system ostrzenia i pozwala na złapanie ostrości już od 0,7 cm, co umożliwi fotografowanie bardzo małych obiektów. Wewnętrzna ściana obiektywu została specjalnie wypolerowana aby uwydatnić efekt flar i odblasków.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Obiektyw skierowany jest raczej do amatorów, którym zależy aby za pomocą bezlusterkowca uzyskać efekty podobne do tych jakie oferują aparaty lomo typu Lomography Fisheye Baby 110. Zapłacimy za niego 299 dolarów. Obiektyw będzie dostępny od jutra w wersjach do aparatów z mocowaniem Sony A i E, Mikro Cztery Trzecie, Samsung NX, Pentax K, Canon EF i Nikon F.

Więcej informacji na stronie producenta.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)